PDA

View Full Version : Forma 1 komentator



laci
13-03-10, 15:39
Mit szoltok hozza hogyan komentaljak a forma 1-et a tvr es az rtl klub,most az iden lehetosegem volt nezni a tvrhd-en persze sokkal jobb minosegben a forma 1-et (szerintem felkonvertaltak es igaz a nemet rtl hd is ilyen volt),de sajna hiaba volt jo a minoseg ,a komentalas miat visszatettem a magyar rtl-re,eppen figyeltem mig a magyar komentator azt mondta mi folyik a palyan es meg bele is eli magat a versenybe,addig a tvrn egyfolytaban masrol beszeltek igaz csak a forma 1-rol,es majd miutan lejart az idomero edzes,azutan kezdi mondani a helyezeseket.Most banom hogy nem a mtv1 adja a forma 1-et.

szili_boy
13-03-10, 16:02
Tetszik a tema, igy hozzaszollok en is. Hat a Forma1 elmeny a TVR es RTL Klub kozott oriasi, mivel a TVR-n az egeszet elrontsa ez az Alexandrescu aki mintenrol beszel csak eppen a versenyrol nem, az meg raadas hogy a kommentator hang gyenge minosegu mivel telefonon jon, a studio kommentator pedig nem ert semmit az F1hez, azt kommentalja amit a TV grafikabol lat, szerintem a www.formula1.com ingyenes szolgaltatasat sem hasznaljak, meg amig az a Sanyi volt a TVR-nel addig o meg kommentalta a futamot.

Az RTL-el Palik es Czollner mind a ketten versenyzok es tudjak mien egy verseny, Paliknak szerintem mindjart 20 eves tapasztalatja van a versenyben. Ugy ahogy mondtad beleelik magukat.

Viszont szerintem ha tudsz nemetul akkor a nemet RTL altal kozvetittet F1 hetvege meger mindent, elo helyszinelesek, elo riportok a legnagyobb F1-es szemelyisegekkel, meg az oreg Bernie-tol is vettek interjut. A tavaly tobbszor neztem a nemet RTL-en az elozetest, olyan studio vendegek voltak meghivva mint Mika Hakkinen, Ralf Schumaker, allandos meghivott Niki Lauda.

Nekem ez a velemenyem az F1 kozvetitesrol.

P.S.: A TVR-re csak olyankor teszem amikor meg akarom halgatni hogy mien hulyesegeket kommentalnak :D

laci
13-03-10, 16:25
Ha tudnek nemetul biztos a nemeteknel is neznem mert tenyleg lattam hogy helyszini riportokat keszitenek verseny kozben is,es azert latszik hogy profi modon csinaljak az egeszet.

doktorofsat
13-03-10, 20:01
Igen a nemet RTL csati a legszinvolanasan kozvetiti is komentalja a F1-et!Azt nem szeretem naluk hogy a RTL HD a nemet fa$zik kodoltak:comp:
Szinvonalos a Stream csatikon is a 28,5K de kivancsi vadjok ha valahol lesz HD-ban ITV HD va mas...

Hoza-teszem
Bahrain Sport a 26K adja a BBC komentet a F1 -nek onnan is irdemes nezni!!!
UDV
DoktorOfSat

ronniee
14-03-10, 11:09
egyetertek a tvr1 kommentallasa xart sem er, en sem neztem a tvrHDt emiatt

en szemely szerint ugy szeretnem megoldani, hogy egy normalis 16/9-es kep (lehet ez HD is) mellett a RTL Klub hangjat hallgatni

csak van egy-ket masodperces elteres, de az nem gond

megnezem majd hogy melyik keppel passzol az RTL hang (28.5K Stream vagy 26K s)

apropo ezt a 26fokos arab muholdat lehet Erdelybe fogni? Meg nem bogarasztam vegig
a footprint szerint mukodnie kell (http://www.arabsat.com/Pages/BADR4.aspx)
es van rajta 2 FTA HD sport csatorna :)

laci
14-03-10, 12:15
En is ugy gondoltam vegul hogy az egyik szobabol jonne a hang a masikban meg nezni a hd-t(egybe nyilik a ket szoba),de ahogy mondod csuszna a hang,es ezt a reszt hogy erted "megnezem majd hogy melyik keppel passzol az RTL hang (28.5K Stream vagy 26K s) " lehet valahol valamit allitani a boxon,hogy ne csusszon annyira a hang?

---------- Post added at 11:49 ---------- Previous post was at 11:34 ----------

Itt a forumon irtak "Pt fanii formula 1 , se poate urmari transmisia cursei de formula 1 pe canalul BBC
sream 1 pana la stream 6 pe satelitu 28.2 Est (fregventa 12440V SR27500 FC 2/3) , transmisiunea este FTA. a fost calificarea in direct si acum e in reluare.
comentariu cursei e mult mai bun decat a lui miki alexandrescu si calitatea transmisiei e mult superioara." resszemrol no comment.

---------- Post added at 12:15 ---------- Previous post was at 11:49 ----------

Kozben rajottem ,mit akart jelenteni "megnezem majd hogy melyik keppel passzol az RTL hang (28.5K Stream vagy 26K s)'.

doktorofsat
14-03-10, 12:16
ronnie, merre lax te?Pl.itt Maramarosba 125cm offset antennaval 205 FTA csatit hangolatam le rola (A bader4-rol persze) is jon a 2 darab HD spot a ado: a Dubai Sport meg az Al Kass is gond nelkul, a SMART HD keszulekel vakkeresve.1 jo minoseg 110 antennaval is jo fejel tutii lehangolok a csatikat az egesz Badr4-esrol ,1ebkent ez a hold telle van jo minosegu csatikal.Iden meg lesz rajta par FTA HD csati is, mert van sok pinzuk!


"Pt fanii formula 1 , se poate urmari transmisia cursei de formula 1 pe canalul BBC
sream 1 pana la stream 6 pe satelitu 28.2 Est (fregventa 12440V SR27500 FC 2/3) , transmisiunea este FTA. a fost calificarea in direct si acum e in reluare.
comentariu cursei e mult mai bun decat a lui miki alexandrescu si calitatea transmisiei e mult superioara." resszemrol no comment.


ez igaz hogy a Bahraini jobb

ronniee
14-03-10, 20:08
ronnie, merre lax te?Pl.itt Maramarosba 125cm offset antennaval 205 FTA csatit hangolatam le rola (A bader4-rol persze) is jon a 2 darab HD spot a ado: a Dubai Sport meg az Al Kass is gond nelkul, a

Hargita aljaban lakom en, ...

Kozbe en is megfogtam az arabokat(Badr 26East), 120as ofszetem van (330adast kapott)

mukodik a 2 FTA HD sport ado is, a tobbi tonna adas is csak a legtobb csak arabul megy, ha meg angol hangja volna akkor elmennenek