PDA

View Full Version : Subtitrari teletext pt. DM500?



proteus
10-03-10, 00:44
Stie DM500 subtitrari teletext (de ex. ca de la Sky UK)? Subtitrarile DVB imi merg, dar nu gasesc de unde se activeaza cele teletext.

proteus
10-03-10, 10:23
Scuze, am uitat sa precizez: folosesc Gemini 4.7

condei
10-03-10, 13:59
Pentru a functiona subtitrarea teletext pe DM500s, exemplu SKY IT,dar daca programul respectiv are subtitrare teletex,trebuie sa ai debifat Disable teletext caching,Disable internal caching, cred ca la fel trebuie sa fie si in cazul tau SKY UK.
Succes!

proteus
11-03-10, 12:11
Multumesc de informatie, chiar nu prea era evidenta. As sugera includerea la DM500 How-To.

badeaghio
21-05-10, 09:14
1. care posturi SkyIT au subtitrare?

posturi italiene cu subtitrare, nu stiu decat TSI1 si TSI2, stirile (unde de exemplu, la buletinul meteo, apar cuvintele pe rand, in timp ce vorbeste prezentatoarea *ceea ce mi s-a parut foarte tare))

posturi Germane? SF info, SF1 si SF2.

francezii nu au nimic titrat? parca sunt doua posturi franceze din Switzerland, dar nu mi le aduc minte acum. TFR?


mai sunt si altele?

2. nu putem schimba fontul de la teletext? de exemplu la SF Info la germani mie imi apar titrarile foarte mici, dar fac asa: deschid teletext, merg la pagina 777, se incarca subtitrarea, dupa care apas de doua ori pe tasta > (exact tasta asta, de sub noua, nu cea de langa ok), si se face zoom la subs.
se poate folosi un font mai frumos?