PDA

View Full Version : No cards



jbond
09-03-10, 01:55
Va salut.
Am un DM 500 si un sharing functional. Dar de ceva timp din cele doua peeruri pe care le am, la nr.1 apare tot timpul NO CARDS si de aici nici nu receptionez nimic. De la celalat - nr.2- da. Picanteria situatiei este ca nr.2 la randul sau primeste numai de la nr.1 si la el totul este in ordine. Ce se intampla cu linia mea? Vreo sugestie? Multumesc anticipat raspunsul.

LaCobra
09-03-10, 08:30
Sugestia mea este sa faci si tu ca mine, sa te prezinti si sa vezi cum obtii mai multe rezultate, eu cel putin le-am obtinut.
Salutari si toate bune!

zappa
09-03-10, 10:37
Da. E o idee buna. Prezinta-te la o casierie a unui dth (dolce, max, focussat) si fa un abonament. O sa ai si card local si mai departe te descurci. Asa e cand ai incredere in plugarii de pe mokazii.

shadowman
09-03-10, 11:05
Respecte!
Buna ziua si tie @jbond!!!!
Bafta!

horatyu
09-03-10, 13:01
Va salut.
Am un DM 500 si un sharing functional. Dar de ceva timp din cele doua peeruri pe care le am, la nr.1 apare tot timpul NO CARDS si de aici nici nu receptionez nimic. De la celalat - nr.2- da. Picanteria situatiei este ca nr.2 la randul sau primeste numai de la nr.1 si la el totul este in ordine. Ce se intampla cu linia mea? Vreo sugestie? Multumesc anticipat raspunsul.


exista posibilitatea ca userul si parola din linia F a numarului 1 sa fie diferita de ce ti-a trimis tie in linia C

deci o mica eroare , de un caracter , un spatiu etc

verifica inca odata cu el
sau poate el nu a mai facut update la Ip, desi nu cred ca atunci nici nr 2 nu il vedea pe el si atunci ne intoarcem la ce am spus mai sus cu diferite parole

laleauaneagra
09-03-10, 13:40
in asemenea conditi ar fi off si el a specificat mai sus----ca de ceva timp---deci banuiesc ca a mers

da mai multe detalii,ai umblat la linie?poate ai setat doar distanta 1 si el neavand card local normal sa l vezi cu 0 sau a umblat celalalt la linie,detalii....

dMd
09-03-10, 14:26
Daca userul 1 a pus linia F care iti da acces tie la serverul lui asa:
F: jbond_user jbond_pass 0 0 0 {0:0:0} { } { } jbond_dns.org
atunci vei vedea serverul userului 1 ON, insa cu 0 carduri. Probabil ca nu ii convine ceva la schimbul facut cu tine si in scurt timp te va sterge el sau il vei sterge tu singur.

P.S. ... este o varianta

jbond
09-03-10, 19:27
Va multumesc tuturor pt. raspunsuri. Peerul nr.1 este totusi prietenul meu, deci sper ca nu vrea sa ma "taie". Cum s-a sugerat, se pare ca va trebui sa verific impreuna cu el, toate configuratiile posibile. Revin, daca reusesc sa remediezi situatia.

jbond
10-03-10, 17:30
Apropo, cu cel mai mare respect il intreb pe horatyu si pe dMd unde este linia F? La gbox la cwshare.cfg vad urmatoarele linii: M, D, N, X, I. Nu pricep eu ceva?

Einstein
10-03-10, 17:35
Linia F apartine de CCCAM, tu vorbesti de GBOX!

laleauaneagra
10-03-10, 20:23
asa e man cand isi bate omu gura degeaba sa dai mai multe detalii si tu zici...pass

dMd
10-03-10, 22:03
Arunca o privire aici (http://jo-jo-jo.no-ip.com/cwshare.jpg), atentie la ce este trecut in linia D la sfarsit, daca are .....{A0 A0}}}} se obtine acelasi efect pe care l-am amintit mai sus - 0 Carduri si nu uita de porturile UDP folosite, trebuie sa fie deschise.

horatyu
10-03-10, 22:24
Apropo, cu cel mai mare respect il intreb pe horatyu si pe dMd unde este linia F? La gbox la cwshare.cfg vad urmatoarele linii: M, D, N, X, I. Nu pricep eu ceva?


nici noi nu am priceput ca tu vorbesti de gbox ptr ca nu ai specificat nicaieri

cu scuzele de rigoare eu am raspuns( ca si el) ca si cum sharingul tau era de tip cccam nu gbox si am raspuns ce se poate intampla la cccam

la gbox uneori restartul rezolva problemele , in seansul ca nu se aplica schimbarile facute decat daca dai un restart

jbond
13-03-10, 21:44
Multumesc baieti pentru ajutor. Era problema de portul UDP, pana la urma s-a rezolvat. Totdeauna se poate invata ceva, va salut.