PDA

View Full Version : Dolce



lalu
08-03-10, 22:35
La receptoarele Dolce s-ar putea face ceva sa se deschida macar menu (fara cartela)?!

SuperSonic
08-03-10, 22:42
Merge sa intri in meniu receptorului si cu cardul scos, apesi ori pe OK care este intrarea principala in meniu ori pe alte butoane de pe telecomanda care sunt scurtaturi in meniu : EPG, mesaje... etc.

lalu
09-03-10, 20:03
Merci! Dar, sa mearga macar FTA pe receptoare Dolce se poate?

shadowman
09-03-10, 20:19
Respecte!
Nu nu merg FTA niciunul.
Odata am introdus manual toate canalele dupa HELLAS si doar la cateva am avut doar sonor...
E drept ca de atunci,de vreo 2 ani si ceva nu m-am mai jucat cu el.
Insa nu cred sa mearga.
Bafta!

lalu
09-03-10, 21:03
Merci! As fi vrut sa folosesc de la receptorul Dolce RFul dar nu pot intra in menu la configurare avansata, sa schimb canalele UIF. As fi scos mufe de intrare AV sa-i amplific semnalul si sa mearga (fara fir) in camera alaturata orice semnal AudioVideo de la PC DVD etc. Acum a ramas setat pe o frgventa m-ai sus si semnalul se amplifica m-ai bine m-ai jos, pe canalele TV 22,23,24,25,27 pana la frgventa de 520 Mhz...!!! Multumesc!

SuperSonic
09-03-10, 21:25
Eu am folosit iesirea RF Out de la rec-ul Dolce si merge, dar nu am umblat la frecvente in config. avansata, am dat search la TV si a gasit frecventa undeva in banda UHF.

lalu
09-03-10, 21:43
Da, dar as vrea sa schimb canulul UIF pt ca daca vreau sa-l amplific unde e acum i-mi trebuie m-ai multe tranzistoare si cu cat e m-ai sus in fregventa e m-ai dificil. Nu-i nici o problema pana la urma as putea cauta alt RF (de la un video player etc), insa era bun sa fi mers Dolce ca era carcasa ,,intacta,, si era m-ai usor... Multumesc!

shadowman
09-03-10, 22:20
Respecte!
In menu poti sa intri si fara cartela.
Numai tin minte exact cum,dar iti spun maine ca o sa verific.
Ok?
Bafta!