PDA

View Full Version : #sateliti pe irc (discutii, lamuriri, ajutor)



Darie
07-03-10, 17:11
http://www.......ro/sateliti.exe

Cu acest program puteti intra in contact "live" cu membri/administratori ai forumului si obtine ajutor, lamuriri sau schimba idei si opinii.

Acest program este legal, gratuit si complet functional.

Pentru a-l instala, facecti click aici (http://www.......) si alegeti Run/Execute. Apoi, pentru a va conecta la chat, utilizati iconul XChat de pe desktop. In cazul in care windows va solicita o confirmare de conexiune, faceti click pe Authorize/Allow.

Date tehnice :


Sateliti.exe este un re-package auto-extractabil al programului xChat 2 ( 7-Zip (........[/URL] ) 2.8.6-2.

Este creat cu ajutorul [URL="......./) si configurat pentru a se extrage in %USERPROFILE% (home directory, eg.C:\Documents and settings\UserName).

In acest fel, utilizatorul nu are nevoie de drepturi de admin pentru a instala/executa programul de chat.

Avand in vedere ca incepand de la versiunea gratuita de XChat 2.8.6 au existat discutii pentru redenumirea versiunii gratuite in YChat, am numit folderul target ZChat. In felul acesta evitam ipotetice conflicte de instalare.

Chuckie
07-03-10, 18:18
Multumim Darie pt. kit-ul creat si lui asiris pt. server
l-am testat acum , in sfarsit merge:clap:

zildan
07-03-10, 19:37
Cu cine ati vorbit voi de pe forum despre initiativa aceasta?

zmeura
08-03-10, 08:16
Cu acest program puteti intra in contact "live" cu membri/administratori ai forumului si ....
Care forum,care administratori?Daca v-ati inscris doar pentru atat ...

sorin8m
08-03-10, 12:01
Sami exprim si eu parerea.

Partea cu mirc-ul acela mi se pare ok, insa din partea mea, si logica mea, e mai bine sa scrieti pe forum findca informatiile utile raman scrise si pot vedea si alti iar ce se discuta pe mirc nu mai ramane nici unde.
Ati scris mai sus ca se poate discuta cu admini si altele, trebuia sa vorbiti si cu conducerea forumului, macar sa stim si noi de aceasta initiativa.

In rest succes

doktorofsat
08-03-10, 12:16
Mirc nu prea se mai foloseste de ani de zile.Va intoarceti in timp,ia ziceti?Macar daca se facea pe skype e mult mai modern si multi au skype acum .Chiar nu vad inteleg daca la voi mirc inseamna contact live apoi nu mai am cuvinte

Adaug:

pe skype pot face un grup linistit pt userii sateliti.info si ai posibilitate de a vorbi caci dupa munca sau la oboseala sincere nici draq n-are chef sa scriu.si se mai gasesc perzoane care te criitica ca ai scris gresit nu odata am patit asa deci vorbesti si cu asta basta

sorin8m
08-03-10, 12:36
Partea cu skype se foloseste, am si eu 3 grupuri cu care comunic pe ckype. Chestia e ca chiar daca nu esti online cand te conectezi poti vedea ce sa vorbit inainte, daca vrei :)

Einstein
08-03-10, 12:55
RSP nu are nimic comun cu spamul asta!