PDA

View Full Version : Hbo Comedy pe digi are probleme cu subtitrarea?



Rover
07-03-10, 11:28
De vreo 3 zile imi apare din cand in cand subtitrarea stearsa si cu randuri lipsa?
I s-a mai intamplat cuiva? E de la program, de la digi, sau de la receptorul meu (optibox cx pvr ready)?
Am ultima versiune de soft, 1.18.19, am schimbat-o azi sa vad daca mai face. Face in continuare. Inainte aveam 17.17.71

kaflix
07-03-10, 12:21
aceleasi probleme le am si eu. Concluzia : e de la ei !

val
07-03-10, 14:00
@Rover - postul tau intra la categoria "culmea tupeului": folosesc alt receptor decat cel oficial, abonament - sufletu', dar fac gura ca nu merge corespunzator. Daca initial intrai la sectiunea "Optibox" (unde ti-a fost mutat topicul) ai fi aflat ca problema ta se datoreaza unui bug al versiunii de soft pe care o folosesti.
@kaflix: esti sigur?

TRAIAN
07-03-10, 15:14
La toata lumea face asa ********:)

Snow
07-03-10, 16:07
La mine vad ca-i ok. Dm 7020 + card

Diablo1
07-03-10, 19:25
La toata lumea face asa ********:)

Da tu cänd te-ai uitat la mine la TV ?

La DM 8000 nu face

TRAIAN
07-03-10, 19:52
cu siguranta nu m-am uitat la al tau,am si eu unul prietene era vorba de ce tip are Rover adica Optibox.......:)

Diablo1
07-03-10, 20:38
Aha atunci m-am linistit :sorry:

Rover
19-03-10, 21:10
Val, de-abia acum vazui raspunsul tau.
In aceeasi nota acid/sarcastica a ta as putea spune ca si postul tau se incadreaza la fel de bine in categoria "ma reped ca rama-n piatra" (mai era o varianta neaos romaneasca, dar ceva mai obscena).
Pt buna ta informare, platesc abonament inca de acum 3 ani, de cand am cumparat TOATE echipamentele pt vizionarea digi (poti cauta topicurile mele pe rdi, unde ceream informatii).
Cred ca nu trebuie sa ma justific de ce folosesc receptor neoficial, de vreme ce platesc si abonamentul legal. Daca totusi esti curios, o fac pt ca are functie de inregistrare si pot sa-mi inregistrez cate o emisiune/talk-show atunci cand nu apuc sa le vad sau se prelungesc peste ora mea de culcare.
De regula, nu ma uit la digifilm sau hbo sau canale de genul asta, pt ca nu ma intereseaza foarte mult filmele. Saptamana respectiva m-am uitat fiindca vazusem in program un film pe care am apucat sa-l vad pe jumate pe alt canal si voiam sa-l vad tot. Si am sesizat problema cu subtitrarea. Am mai incercat vreo 2-3 zile la rand si am vazut ca face la fel. Atunci am postat ca sa intreb. Imi cer scuze ca mi-a fost lene sa scot Humaxul din dulap si sa-l conectez sa vad daca face la fel si pe receptorul oficial.
Daca ai fi citit primul meu post, ai fi vazut ca am pus si ultima versiune de soft (care se lauda ca a reparat bugul cu subtitrarea) si imi facea la fel.
Am intrebat pt simplul fapt ca nu stiam daca a facut intotdeauna asa pe canalul ala sau era ceva nou aparut. Pe canalele pe care ma uit eu nu am avut niciodata problema cu bugul de subtitrare, nici macar nu aveam habar ca exista.

Sper ca te-am lamurit :drinks:

PS. Habar n-am daca s-a rezolvat problema/bugul, pt simplul fapt ca nu m-am mai uitat de atunci pe canalul ala :D

val
20-03-10, 07:41
Da, ai dreptate, era mai simplu daca scoteai Humax-ul din dulap; cat despre posturile tale de pe rdi: nu vad la ce ar folosi sa le citesc. In plus nu ti s-a cerut si nici nu trebuia sa te justifici pentru ce folosesti alt receptor decat cel oficial.
Numai bine!

s_e_n_z_o
20-03-10, 08:31
Val, de-abia acum vazui raspunsul tau.
In aceeasi nota acid/sarcastica a ta as putea spune ca si postul tau se incadreaza la fel de bine in categoria "ma reped ca rama-n piatra" (mai era o varianta neaos romaneasca, dar ceva mai obscena).
Pt buna ta informare, platesc abonament inca de acum 3 ani, de cand am cumparat TOATE echipamentele pt vizionarea digi (poti cauta topicurile mele pe rdi, unde ceream informatii).
Cred ca nu trebuie sa ma justific de ce folosesc receptor neoficial, de vreme ce platesc si abonamentul legal. Daca totusi esti curios, o fac pt ca are functie de inregistrare si pot sa-mi inregistrez cate o emisiune/talk-show atunci cand nu apuc sa le vad sau se prelungesc peste ora mea de culcare.
De regula, nu ma uit la digifilm sau hbo sau canale de genul asta, pt ca nu ma intereseaza foarte mult filmele. Saptamana respectiva m-am uitat fiindca vazusem in program un film pe care am apucat sa-l vad pe jumate pe alt canal si voiam sa-l vad tot. Si am sesizat problema cu subtitrarea. Am mai incercat vreo 2-3 zile la rand si am vazut ca face la fel. Atunci am postat ca sa intreb. Imi cer scuze ca mi-a fost lene sa scot Humaxul din dulap si sa-l conectez sa vad daca face la fel si pe receptorul oficial.
Daca ai fi citit primul meu post, ai fi vazut ca am pus si ultima versiune de soft (care se lauda ca a reparat bugul cu subtitrarea) si imi facea la fel.
Am intrebat pt simplul fapt ca nu stiam daca a facut intotdeauna asa pe canalul ala sau era ceva nou aparut. Pe canalele pe care ma uit eu nu am avut niciodata problema cu bugul de subtitrare, nici macar nu aveam habar ca exista.

Sper ca te-am lamurit :drinks:

PS. Habar n-am daca s-a rezolvat problema/bugul, pt simplul fapt ca nu m-am mai uitat de atunci pe canalul ala :D



















sal zi-mi te rog in ce rec iti merge card de digi(nu ma refer la original) al meu in dm 800 nu lucreaza !ast rasp.o zi buna!

Diablo1
20-03-10, 10:01
@s_e_n_z_o

Acum nu stiu daca vorbesti serios sau nu dar sänt atätea informati despre ce si cum sa faci cu kartela
Uite si aici : http://sateliti.info/showthread.php?t=16591

mfg