PDA

View Full Version : Contract DIGI EXPIRAT



florini
25-02-10, 10:52
Salutare! Se ia urmatorul studiu de caz!

Contract la digi platit pana anul trecut. Dupa 2 luni de neplata vine la usa reprezentantul digi si cere cartela. Toate bune si frumoase, ramas 1 buc receptor pe raft.
Acum vine provocarea:se poate reface contrctul cu digi (pe acceasi persoana sau pe o alta) in ideea folosirii aceluiasi receptor? A mai incercat cineva asta?

horatyu
25-02-10, 11:25
da , fara probleme

florini
25-02-10, 11:39
deci se poate sa merg la casierie si se rezolva? multumesc!

shadowman
25-02-10, 11:55
Respecte!
@florini-dupa 2 luni a venit sa-ti ia cartela!?
La mine a venit sa ia cartela dupa vreo 2 ani si ceva....
Da se poate prelungi contractul,am impresia ca si telefonic se poate.
O sa-ti trimita prin posta cardul cu contractul iar duplicatul contractului se trimite semnat de tine inapoi.
Bafa!

proteus
25-02-10, 12:01
Intamplator, chiar ieri am sunat la Digi cu o intrebare similara. Au zis ca se poate, doar ca trebuie venit cu receptorul la ei in momentul incheierii contractului, pentru a-l imperechea cu cardul. Mi-au mai zis ca inainte se cerea sa prezinti si factura cu care a fost cumparat receptorul, dar acum nu se mai cere.

zmeura
25-02-10, 12:04
Va trebui sa platesti restantele,daca sunt ramase din acele luni neplatite si posibil sa ceara taxa de activare de 50 ron.Cu partea a doua nu sunt prea sigur,doar sa fi pregatit "sufleteste" prin buzunare cand mergi la casierie.:)

florini
25-02-10, 13:50
ok :cheers:

shadowman
25-02-10, 15:10
Respecte!
Nu as crede sa ceara restantele...avind in vedere ca a fost incheiata perioada contractuala,insa la D.G.te poti astepta la orice.....
Oricum risca-te,zi-le ca nu platesti nicio restanta si mergi la alt operator DTH,daca nu te aboneaza,sunt aproape convins ca o sa te aboneze fara "comentarii".La foamea de azi....uita de restante si penalitati.
Bafta!

florini
25-02-10, 15:54
va multumesc pentru raspunsuri!

dar daca Hyundai-ul meu s-a prajit pot cumpara unul de la cineva care a renuntat la contract? il vor accepta? ca il iau aproape gratis! :)

shadowman
25-02-10, 16:04
Respecte!
Da trebuie sa ti-l accepte,nu au ce motiv sa invoce.
Bafta!

florini
25-02-10, 16:38
:clap::clap::clap:

proteus
25-02-10, 16:42
dar daca Hyundai-ul meu s-a prajit pot cumpara unul de la cineva care a renuntat la contract? il vor accepta? ca il iau aproape gratis!

Cam asa am formulat si eu intrebarea cand am sunat la Digi: daca vreau sa inchei un contract, dar am un receptor luat la mana a doua, se poate? Au zis ca da, numai sa vin cu receptorul la sediu cand inchei contractul pentru a fi imperecheat cu cardul.