PDA

View Full Version : Receptor Dolce



urtep
02-02-10, 18:59
Salut

Am o intrebare

Stie cineva daca se poate schimba softul de la un receptor de la DOLCE si sa se poate folosi pentru DIGI

daca da cum se poate face?



Multumesc

horatyu
02-02-10, 19:04
receptorul de la dolce se poate folosi doar pentru canalele lor de pe helas 39 est , deci nici macar canale free de pe helas 39 est nu poti sa vezi ( doar etno si taraf tv care sunt transmise de ei si sunt gratis pe 39 est )

uita de ideea de schimbare de soft

e mult prea complicata si exista sansa sa il strici

daca vrei un receptor pentru altceva de pe 1 west cumpara un echosmart 771 sau 791 sau chiar un 792

oricum mult timp nu e garanta vizionare gratis pe 1w probabil ca se taie macaroana undeva prin Aprilie 2010 cum se anunta

riscul ti-l asumi tu pentru achizitionarea unui astfel de receptor

eventual mai pui ceva si ei un Dream 500 pe linux care se poate lega la net si acolo vezi si altele

urtep
02-02-10, 19:10
mersi de raspuns

dar nu cumpar echosmart ca am avut si lam vandut am avut un echo 792 acum astept sami ajunga un Dreambox dar eu intrebam doar ca am avut abonament la Dolce si am renuntat in Decembrie 2009 si mia ramas un Receptor si am intrebat daca il mai pot folosi pe alceva gen DIGI.

nu ca as fi legat direct de el ca nu am alceva, am cu ce sa ma uit la tv eu doar am intrebat daca este vreo varianta de schimbare soft.

sorin8m
03-02-10, 11:40
Gen digi nu il poti folosi. Acuma ca si FTA parca poti, trebuie sa caut cand am timp la sarbi ca parca acolo era ceva.

cristianio
03-02-10, 15:25
Receptoarele care functioneaza impreuna cu cartela de la un furnizor de programe DTH, nu pot fi universale (vorbesc de dolce si digi).

Prin sistemul share (impartim sau facem schimb de programe-cartele) poti viziona mai multe programe TV, de la mai multe DTH-uri, dar te avertizez ca acest lucru nu este permis de legislatia noastra.