PDA

View Full Version : MgCamd 1.35



dMd
21-01-10, 10:41
Noul MGcamd 1.35

DOWNLOAD
MGcamd1.35_full.zip size: 2.01Mb (http://www.easysurf.ro/pnvqe2t0o3vz/MGcamd1.35_full.zip.htm)
MGcamd_v1.35.tbz2 size: 328 KB (http://www.easysurf.ro/hnv1ii80y2kd/MGcamd_1.35.tbz2.htm)

zmeura
21-01-10, 10:50
Ce aduce nou?Deschide via?

mesteru
21-01-10, 11:04
via 2.6 with keys working Art, JSC, BIS

seby
22-01-10, 19:49
Surpriza placuta:se deschide pachetul tvr de pe 16*E cu acest emulator,client cccam.

imeDB
22-01-10, 20:00
multumim, dar asta nu este nici o surpriza, mgcamd a deschis intotdeauna cardul tvr
surpriza va fi in ziua in care cccam va deschide tvr (si va ramine asa)

laleauaneagra
22-01-10, 20:06
dar greu mai vine ziua aia:)parca ar fi nu stiu ce norma de codare,din cate am inteles oscam stie sa aleaga doar un pid(problema fiind pidurile la tvr din ce imi aduc aminte fiind multiple)dar na daca nu e interes asta e

seby
22-01-10, 20:16
Eu vroiam sa spun ca merge t*r in share pt cei care folosesc cccam.Am trecut liniile cccam in mgcamd 1.35 si deschide ca si client cccam.Este interesant pt cei care nu au cartela t*r.

imeDB
22-01-10, 20:21
daca liniile cccam le bagi in mgcamd, nu stiu ce legatura mai are cccam la decodare
ca este un cititor de card si mgcamd nu? nimic nou!
am card tvr si akta si sa fim clari! cccam+tvr_16e=hate!

seby
22-01-10, 20:47
In aceasta versiune de mgcamd poti utiliza liniile cccam,mgcamd devenind client al serverelor cccam.Asta este legatura intre cele doua emulatoare,adica,folosind aceasta combinatie,se deschide t*r si pentru cei care folosesc cccam,cum e si cazul meu.
Nu vreau sa ma contrazic cu tine dar se pare ca nu am reusit sa ma fac inteles.
P.S.:EU NU AM NICI UN CARD IN RECEPTOR.

maximuss
22-01-10, 21:16
Ia da tu un script cum ai facut ca eu ma chinui de aseara sa fac sa mearga pe sif cccam /mgcamd .

seby
22-01-10, 21:53
Eu folosesc gemini 4.50.Am instalat mgcamd 1.35,am pus liniile cccam in fisierul
cccamd.list iar in mg_cfg se seteaza:
# network mode, use summ for several clients
# 00 no network (default)
# 01 newcamd netclient
# 02 radegast netclient
# 04 camd3 netclient
# 08 gbox netclient
# 32 cccamd netclient, card list saved as /tmp/cccamd.info
# (ECM only, supported server version up to 2.1.1, later not work)
G: { 32 }
La linia G am setat 32.

Snow
22-01-10, 21:58
Ia da tu un script cum ai facut ca eu ma chinui de aseara sa fac sa mearga pe sif cccam /mgcamd .
Din cate am inteles eu foloseste doar mgcamd cu linii de cccam. Nu foloseste cccam & mgcamd in acelasi timp

stargate
22-01-10, 23:04
şi atunci care este vrăjeala dacă bagi liniile C: de cccam in mgcam ? liniile F: cine le ţine ? eu nu găsesc niciun avantaj daca poţi folosi CCcam la ce trebuie sa te chinui cu liniile C: in mgcam iar liniile F: sa le ţii intr-un server separat .

barghy
22-01-10, 23:44
Merge perefect, problema e ca nu arata ECM time, dcw, info despre sursa de unde vin keyle etc in info. Sau cel putin pe OpenPli E2 nu am reusit.

Snow
23-01-10, 00:28
E o alternativa pentru cei care folosesc incubus. E un sprijin pentru cei cu receptoare cu procesor sh4

imeDB
23-01-10, 05:01
şi atunci care este vrăjeala dacă bagi liniile C: de cccam in mgcam ? liniile F: cine le ţine ? eu nu găsesc niciun avantaj daca poţi folosi CCcam la ce trebuie sa te chinui cu liniile C: in mgcam iar liniile F: sa le ţii intr-un server separat .

nu este nici o vrajeala, tocmai asta e ideea
cele 2 emu nu functioneaza impreuna pe acelasi box, deci faza ca poate lua linii F este egal cu 0
mgcam poate lua ecm-uri potrivite din multe alte camuri/cititoare de card, nu avem nimic ajutator in relatia tvr-cccam

poate pentru unii este o realizare... pentru multi altii nu

mark21
23-01-10, 11:59
salutare!

era o buna alternativa daca mergeau simultan linii din newcs/oscam si cccam server.

oare merg? a testat cineva?

zildan
23-01-10, 12:27
Merge simultan cu toate felurile de linii si cu emu.
E mai greu sa faci prio, e in formatul clasic mgcamd
Nu prea stie sa aleaga linia cea mai buna in cccam.

Reiau: Mbox e cel mai bun emulator la ora actuala combinand avantajele Gbox cu noutatile legate de controlul providerilor si cu o viteza de exceptie (merg programe NDS in dist 4 fara freeze), CCcam ramane cel mai popular, Mgcamd stie foarte bine EMM si key, acum devenind si client de cccam, iar Incubus merge bine ca si client de orice dar nu e destul de stabil.

Oricum ca si client CCam Incubus pare cel mai reusit.

zmeura
23-01-10, 13:04
Offtopic rau,dar trebuie sa spun ca mbox merge acum perfect.Am tras un ochi peste NDS de la italieni si de la nemti plus peste nordicii de la 1W si nu pot sa spun decat ca merge de rupe.Acum nu stiu de ce,dar e posibil sa ne fi ajutat oscam si banuiesc ca odata cu anuntul lui mower s-au retras multi fara card local si a scazut traficul.Probabil clientii de cccam ne ajuta la eliberarea traficului si mai mult.Am pierdut si cativa peers cu carduri,dar nu multi,insa mbox merge cum nu se poate mai bine.:)

Mgcamd ramane un emu foarte bine,e bine ca inca se mai lucreaza la el.

dMd
26-01-10, 20:19
Mgcamd 1.35a
* Fix some EMM issues

DOWNLOAD
MgCamd_1.35a GP insatall (http://www.easysurf.ro/0rqo7as63eyx/e1-mgcamd_1.35a_100126.tar.gz.htm)321,3 KB
MgCamd_1.35a Edg Nemesis install (http://www.easysurf.ro/pej32st038x2/MGcamd_1.35a.tbz2.htm)328,7 KB