PDA

View Full Version : Subtitrari AXN, HBO Comedy



proteus
29-12-09, 14:33
Desi la majoritatea programelor Digi merg subtitrarile, mai sunt cateva la care nu merg, de ex. AXN si HBO Comedy. (Si da, stiu ca nu merg nici in imaginea clasica si nici in alte E2).

Stie cineva care este problema si care sunt sansele sa mearga intr-un viitor apropiat?

kittmask
29-12-09, 15:12
Daca te referi la scrisul in romana,atunci cum sa nu,merg.Pe mine m-au invatat baietii aici pe forum acum doua zile.Cauti din butonul audio al telecomenzii si ti se deschide pe ecran la tv o imagine din care selectezi limba,si ca sa se mentina restartezi receiverul.

amorak
29-12-09, 15:43
pe imaginea clasica 2.02 merg subtitrarile, pe e2 din pacate nu merg pe toate...

proteus
29-12-09, 16:38
Amorak, tie iti merg subtirarile la AXN si HBO Comedy cu 2.02? Eu mi l-am instalat recent si nu imi merg. Cand ma uit la lista de subtitrari disponibile apare romana - deci detecteaza ca exista subtitrari, dar nu le poate afisa (sau nu le afiseaza unde trebuie?)

Nu mai tin minte daca si E2 sesizeaza existenta subtitrarilor.

mario08
29-12-09, 21:15
Inainte cand se deschidea prg. Sci-FI si Universal cu cartela de la Akta , functionau pe fw 2.02 , in schimb pe nici o imag. E2 nu
Acum nu cred ca mai merg nici cu fw 2.02 , fiindca nu se mai deschid cu cartela de Akta

proteus
22-01-10, 00:31
De cateva zile functioneaza subtitrarile pe AXN si HBO Comedy (Digi). Din moment ce nu am schimbat nimic la Kathrein, probabil au modificat ei ceva la modul de transmisie.

proteus
24-01-10, 17:25
Minunea a tinut numai cateva zile, acum iarasi nu mai merg subtitrarile pe canalele astea.