PDA

View Full Version : Rusine



laleauaneagra
28-12-09, 21:35
RUSINE ORDINARI NENOROCITI CE SANTETI

nici nu stiu cum sa incep ca sant cam tulburat la minte dar ideea e cam asa:verisoara mea a platit abonamentu la rds-rcs(parca asa i zice)pe 3 luni avans si dintr o data sa trezit cu cablu "taiat".da telefon la compatrioti nostri dragi la care berbecu ala de la telefon ii spune sec,NU SE POATE DOAMNA ACUM DUPA SARBATORI
in rest nu mai comentez ca nu are rost si imi dau drumu rau de tot la cuvinte

RUSINE,FIRMA DE RAHAT CE SANTETI

gessle
28-12-09, 22:12
Ce publicitate buna faci pt EI!:D:lol::haha1:
Lasand gluma la o parte,verisoara ta a patit-o .Sa se duca la ei cu chitantele in mina.Doar cat timp ia s-o reclabeze din nou?

dic_star79
28-12-09, 22:13
Sa sune la OPC....

doktorofsat
28-12-09, 22:16
trebuia totul inregistrat , inclusiv vocea la berbecul acela :D sau filmat cand merge la ei
de ce s-o recableze?! , sa faca un scandal pe cinste cu ei si sa apeleze la o alta firma , de ce sa steie la asa nenorociti:comp:

laleauaneagra
28-12-09, 22:20
aceleasi sfaturi i le am dat si eu insa treaba nu e asa de simpla,e un oras mic unde concurenta nu e(ma refer la cablu)iar opc bea cot la cot cu mai toti smecheri de prin oras

trageti voi conlcuzia la ce sa se astepte un biet om de rand

dagos
28-12-09, 22:50
Regula 12.


...la fel am patit-o si eu cu ei, dar pe partea de internet. Dupa ce am facut plangere la OPC Bucuresti (nu local...), sa vezi cum au venit baietii in pas alergator sa rezolve si de atunci orice problema pe care am avut-o (atat pe partea de net, cat si TV) a fost rezolvata operativ si repede...

shadowman
28-12-09, 23:27
Respecte!
@laleauaneagra13...asta am patit-o si eu cu ei in urma cu aproximativ 3 ani,dealtfel atunci am si renuntat la ei.
m-au deconectat "din greseala"ziceau ei...culmea de 2 ori...si de fiecare data spre sfarsitul saptamanii.
cred ca se impiedica-se careva de cablu dela conecxiunea mea..
desi mi-au spus ca ma vor reconecta in maxim 24 de ore.
nu am fost reconectat decat dupa 4 zile!!!!
si asta dupa ce am fost la caserie sa cer rezilierea contractului.
a doua oara la fel....atunci dupa stat cateva zeci de minute la call-center mi-am spus problemele,bineinteles in stil mioritic am si am cerut rezilierea contractului telefonic.
mi-au spus ca se poate,aveam deja vreo 2 ani de abonament la ei.
si dupa achitarea ultimei facturi,facuta din constiinta fata de ei,ca eu unul nu primeam facturi acasa..cred ca in 2 ani de abonament am primit cel mult 4 facturi si alea anapoda,ma trezesc ca imi vine "somatie de plata"vreo 145 de RON...dar sincer nu stiu pentru ce?!
am sunat la ei si le-am explicat ca eu de vreo 1 an si ceva am reziliat contractul cu ei....telefonic
mi-au spus ca ma dau in judecata pentruca ca am restante la ei...
raspunsul meu a fost"ne vedem la tribunal!"
acum cateva luni,mai exact prin august m-au vizitat "recuperatorii"de carduri.
sa le dau cardul ca e proprietatea lor
le-am dat cardul
apoi cica si echipamentul,antena si rec...desi erau ale mele.le platisem
le-am aratat factura si s-au lamurit
desi nu stiu ce era de lamurit
trebuiau sa aiba o evidenta cu ce am luat in custodie si ce era platit...
acum @laleauaneagra13,nu sunt eu in masura sa dau sfaturi,insa recomandare pot sa fac...mai sunt alti operatori...de televiziune,chiar daca asta implica montajul unei antene pe acoperis sau pe perete.:)
acuma cu internetul,nu stiu.poate o alternativa fiabila si serioasa,cat de cat se poate,cred.
in localitatea lor.sper sa ajunga repede si acolo.
aaa si apropo.mi-am adus aminte...inainte sa am internet dela RTC am facut cerere la ei....nici in ziua de azi nu m-au deranjat sa vina sa traga sarma in casa...desi cererea e in "procesare"asta mi-au spus ei....
astept sa vina sa se deranjeze sa le spun ca ,"multumesc,numai am nevoie"!
sfatul meu e sa faca reclamatie nu cred sa fie in zadar
odata si-o data o sa ajungem si noi in randul oamenilor civilizati.
si asa ca o "noutate"cica se migreaza dela "gigi" la "zaharati"o gramada.mi-a spus-o un montator de "ligheane"dela "cofetaria"RTC!
Bafta!

laleauaneagra
29-12-09, 00:27
eu sant constient de situatie si nu pot eu decide ptr ea(vezi ce am spus intr un alt thread despre nasu meu)fiecare face cum stie,eu nu sant in tara sa pot face nimic,spaga la oameni de pe teren nu poate da ca cica n au oameni deloc in perioada asta pe teren.motivu deconectari,eroare in calculator si tot in eroare e si ea de sarbatori daca nu apuca sa vada ceva la tv.ce naiba sa mai zic.................:)

fery21
29-12-09, 01:29
Nu inteleg!!

Atata timp cat exista furnizori adsl, tv, voce nu iteleg de ce nu putem alege?
Ai platit? ff-bine esti abonat nu ai platit soryy nu te mai pot tine...dar in cazul tau ca ai platit, si in avas ....scuzama dar mi se pare o prostie ca nui dai in judecata!!! Atata timp cat tu nu platesti ei nu sunt idulgeti asa ca nu ai dc sa te temi! Astea trebuie frecati dar nu asa pe forum...nui nimic, ceva public unde sa se simta...ah..am uitat..astea sunt nesimtiti..!!!