PDA

View Full Version : recomandare pentru romanii din europa.



outcast
21-09-07, 14:45
eu personal am gigi de cind s-a infiintat.intre timp am avut si max si de vreo 6 luni am dolce.as fi dorit si boom dar aici nu se prinde.

personal vreau sa recomand,in urma experiente personale dolce.
va spun si motivele:
calitate imagine pe plasma ,lcd mai mari de 40 NET superioara lui gigi
semnal impecabil.pret super avantajos,un abonament si 2 receivere.

nu va inchipuiti ca vind sau cumpar chestii de astea..va inselati.

de exemplu,am doua cunostiinte,amindoi sunt soferi de tir..in august au fost acasa,au renuntat la digi,si-au luat dolce.au un receiver in casa si unul in cabina tirului.oamnii sunt foarte multumiti.

gymi
21-09-07, 15:08
eu personal am gigi de cind s-a infiintat.intre timp am avut si max si de vreo 6 luni am dolce.as fi dorit si boom dar aici nu se prinde.

personal vreau sa recomand,in urma experiente personale dolce.
va spun si motivele:
calitate imagine pe plasma ,lcd mai mari de 40 NET superioara lui gigi
semnal impecabil.pret super avantajos,un abonament si 2 receivere.

nu va inchipuiti ca vind sau cumpar chestii de astea..va inselati.

de exemplu,am doua cunostiinte,amindoi sunt soferi de tir..in august au fost acasa,au renuntat la gigi,si-au luat dolce.au un receiver in casa si unul in cabina tirului.oamnii sunt foarte multumiti.

Intradevar calitatea este peste digi si semnalul e bun.Dar mai nou si la digi sint receptoare duble.Iar la max poti folosi mai multe receptoare echolite sau dreambox pe un singur abonament.
P.S. In ultima vreme in italia au inceput sa apara mult mai multe maxuri si mai putine dolce.Cu cine am vb in tara (zona ardeal)ziceau ca lipseau receptoarele la dolce mai ales in luna august si inceputul lui septembrie cind au fost multi plecati acasa.Confirma cineva?

outcast
21-09-07, 15:14
max poate fi o optiune doar pentru televizoare crt ,normale...calitatea imaginii e slaba,si e imprastiat pe mai multi sateliti...ori nea ion soferul habar nare de lnb si antene..
eu am 4 antene si a trebuit aprobare si de la primarie ca sa le pot pune.

-minus
21-09-07, 15:17
Boom merge bine-mersi in Franta-Italia-Germania-Austria si sa nu uitam Spania unde in Madrid cu 1,5m receptie stabila iar in Leon cu 1,2m!

gymi
21-09-07, 15:29
Boom merge bine-mersi in Franta-Italia-Germania-Austria si sa nu uitam Spania unde in Madrid cu 1,5m receptie stabila iar in Leon cu 1,2m!

Si cit costa o parabola de 1,5 metri?Cine i-ti permite sa montezi o parabola asa de mare ?
Numai dolce si digi se receptioneaza cu parabole normale de 0.8 in italia.la focus trebe de 0,9-1 iar la boom de 1,1-1,2.La max depinde de zona:in nord merge cu 1 m in sud nu intra taraful nici cu 1,2 m.

outcast
21-09-07, 15:32
Boom merge bine-mersi in Franta-Italia-Germania-Austria si sa nu uitam Spania unde in Madrid cu 1,5m receptie stabila iar in Leon cu 1,2m!
daca ar merge cu antena de 90 in spania ,boom ar avea intr-un an 100 000 de abonati doar de aici..
..nu uitati ca aici sunt peste un milion de romani..si nu uitati ca peste 50% din clientii gigi sunt in spania.

cipcirip99
21-09-07, 15:38
Intradevar calitatea este peste gigi si semnalul e bun.Dar mai nou si la gigi sint receptoare duble.Iar la max poti folosi mai multe receptoare echolite sau dreambox pe un singur abonament.
P.S. In ultima vreme in italia au inceput sa apara mult mai multe maxuri si mai putine dolce.Cu cine am vb in tara (zona ardeal)ziceau ca lipseau receptoarele la dolce mai ales in luna august si inceputul lui septembrie cind au fost multi plecati acasa.Confirma cineva?

Faptul ca se cumpara mai multe Max in afara o pot confirma eu , care am dat o groaza pe ext mai ales Italia , Grecia si Cipru . Am dat una si in Suedia si tipul a fost foarte multumit . Pentru Dolce nu pot confirma dar cred ca problema cu receptoarele a fost numai la nivel zonal .

Turku
21-09-07, 15:41
In nord italia o parabolica de 85 cm este buna pentru MAX tv semnal bun Q-75/80 % doar ca este o prostie asa cum spuneau si alti 3 LNB-uri pentru un DTH,Gigi tv Q - 80/85 %,Boom Q - 50/67 % Focus Q - 70/75 % Dolce Q - 60/65 % asta pe timp de vara dar sa vedem acum pe timp de iarna .

-minus
21-09-07, 15:51
Si cit costa o parabola de 1,5 metri?Cine i-ti permite sa montezi o parabola asa de mare ?
Numai dolce si gigi se receptioneaza cu parabole normale de 0.8 in italia.la focus trebe de 0,9-1 iar la boom de 1,1-1,2.La max depinde de zona:in nord merge cu 1 m in sud nu intra taraful nici cu 1,2 m.

Man eu doar am spus ca se receptioneaza,cine vrea si obtine permisiunea pentru a monta o astfel de antena o va face cine nu ramane cu ce are,viata merge inainte..

cipcirip99
21-09-07, 15:57
Pai daca este baiat destept si nu-l intereseaza toate programele si numai pachetul de pe Sirius foloseste numai un lnb si este OK iar daca mai stie si povestea lui Globo cu sharing-ul este perfect pentru o receptie multipla - mai multe televizoare si chiar si un singur abonament si mai multe familii cu splitter WTR . Asta ultima am testat-o eu si este f.buna pe 50-75 m .

gymi
21-09-07, 16:35
In nord italia o parabolica de 85 cm este buna pentru MAX tv semnal bun Q-75/80 % doar ca este o prostie asa cum spuneau si alti 3 LNB-uri pentru un DTH,Gigi tv Q - 80/85 %,Boom Q - 50/67 % Focus Q - 70/75 % Dolce Q - 60/65 % asta pe timp de vara dar sa vedem acum pe timp de iarna .

Nu vreau sa te contrazic dar uite ce arata aici referitor la TP-ul 12697 si 12678 de pe sirius

http://img409.imageshack.us/img409/6626/sirius2eurfkl2.gif (http://imageshack.us)

fpaliuc
21-09-07, 17:09
Nu vreau sa te contrazic dar uite ce arata aici referitor la TP-ul 12697 si 12678 de pe sirius

http://img409.imageshack.us/img409/6626/sirius2eurfkl2.gif (http://imageshack.us)

In Roma, cu antena de 80 cm am 67% semnal pe Sirius

gymi
21-09-07, 22:17
In Roma, cu antena de 80 cm am 67% semnal pe Sirius

Omule tu visezi?De abia intra pe 100 si nici aia tot timpul.Eu vorbesc de cele doua frecvente .Nu vorbesc frecventele de la max si anume:12149 si 12341 care sint pe un alt spot.

Nanok
16-10-07, 16:30
Eu am maxtv din considerent de share . la momentul cand l-am cumparat nu exista alt DTH care sa mearga in Dream fara hack .
Este adevarat ca atunci cand schimb pe premiere se vede diferenta de calitate.
Boom am incercat dar iaici la mine nu prea am semnal.
Dolce nu am incercat ...
Digi am avut cu semnal ok
#N#

viocons72
18-10-07, 11:41
In Germania ce dimensiuni trebuie sa aiba antena pentru a receptiona DOLCE ? Dar Gigi tv?

laleauaneagra
18-10-07, 11:53
de ce nu iei o antena de 1.20 si ai rezolvat problema ptr toti sateliti vizibili in zona ta atat pe timp de ploaie si zapada