PDA

View Full Version : intrebare despre sharing



Crush
08-12-09, 10:43
Buna tuturor,

Am cumparat un DM 500S de la cineva care mi-a asigurat si sharing un an. DM e cu GP 4.6. Intrebarea care o am e urmatoarea: Unde pot sa verific in DM daca primesc real sharing sau a fost reclama falsa?

Imi cer scuze de la bun inceput daca nu am postat unde trebuie, sau au mai existat discutii asemanatoare.

Multumesc

laleauaneagra
08-12-09, 11:03
pai de ce nu l intrebi pe ala sau te a trimis aici

vladcarama
08-12-09, 11:12
Simplu. Pui pe un canal codat, doua shi vezi, daca se deschide ai sharing, daca nu, respectiv nu ai? Mai depinde la ce provaideri, autohtoni sau straini ti-a dat el acces, incearca pe mai multi sateliti...

horatyu
08-12-09, 11:25
exprimarea ta lasa de dorit , e clar ca poti vedea cand e legat la internet daca iti deschide sau nu canalele codate

din ce am inteles eu cred ca asta de mai jos te intereseaza

buton albastru +Extras/setup+sageata dreapta+general+crypt+sageata dreapta pana ajungi la Grafic EMM/ECM/Expert+ si apoi iesi si cand pui pe un canal codat o sa iti apara in partea stanga sus de unde decodezi si in ce mod , pe ce distanta : daca e " emu " iei de pe emulator ( k ey ), daca e cccam sau gbox sau mbox...o sa vezi ce distanta , hop...etc

Crush
08-12-09, 11:29
Multumesc tuturor pentru raspuns. Ideea e urmatoarea. De la respectivul, am luat DM-ul dar dupa o saptamana am avut o problema se soft si l-am rugat sa-l schimbe, ceea ce s-a si intimplat. Ideea e ca l-am primit pe cel nou, dar live nu pot sa verific daca primesc sharing, deoarece am antena pozitionata pe Thor, si momentan nu pot sa o misc. Ma gindeam ca exista in DM undeva sa ma uit daca e configurat sa primesc sharing de la serverul lui.

potty
08-12-09, 11:40
e usor .. cauta un canal pocusSat .. daca merge ai noroc.. daca nu ai luat si tu tzeapa pe Okazii .. bafta

horatyu
08-12-09, 23:49
Multumesc tuturor pentru raspuns. Ideea e urmatoarea. De la respectivul, am luat DM-ul dar dupa o saptamana am avut o problema se soft si l-am rugat sa-l schimbe, ceea ce s-a si intimplat. Ideea e ca l-am primit pe cel nou, dar live nu pot sa verific daca primesc sharing, deoarece am antena pozitionata pe Thor, si momentan nu pot sa o misc. Ma gindeam ca exista in DM undeva sa ma uit daca e configurat sa primesc sharing de la serverul lui.


pai daca pui pe un canal de la focus sau de la nordici o sa vezi daca iti deschide
daca tie tie greu sa intelegi ce ti-am explicat iti meriti soarta

ti-am spus pas cu pas ce sa faci ca sa vezi astfel de informatii

cu TCM total comander poti sa te conectezi FTP la dream si sa vezi in el ce setari sunt facute in var/etc la cccam.cfg sau in var/k ey la cwshare.cfg

zappa
09-12-09, 10:04
Spune-mi si mie de la cine l-ai luat ca vreau sa imi cumpar si eu unul. Eventual pune si numele hostului din cccam.cfg sa vedem daca e real serverul sau te-a pacalit.
Multumesc.

Diablo1
10-12-09, 01:57
Oricum ai sa-ti dai seama singur la marea schimbare La digi daca mai merge sau nu

@zappa
Nu e rau ce zici :)

Crush
10-12-09, 09:37
pai daca pui pe un canal de la focus sau de la nordici o sa vezi daca iti deschide
daca tie tie greu sa intelegi ce ti-am explicat iti meriti soarta

ti-am spus pas cu pas ce sa faci ca sa vezi astfel de informatii

cu TCM total comander poti sa te conectezi FTP la dream si sa vezi in el ce setari sunt facute in var/etc la cccam.cfg sau in var/k ey la cwshare.cfg

Intre timp, am rezolvat problema. M-am conectat la DM cu DCC, si am vazut ca in CCCam.cfg n-am linia de sharing, asa ca, am sunat omu si s-a rezolvat Oricum, merci pentru amabilitate.

Crush
10-12-09, 09:40
Spune-mi si mie de la cine l-ai luat ca vreau sa imi cumpar si eu unul. Eventual pune si numele hostului din cccam.cfg sa vedem daca e real serverul sau te-a pacalit.
Multumesc.

Nu pot sa-i spun de la cine l-am luat, reclama-i interzisa pe forum. Omul n-a fost rau intentionat, pur si simplu, cand l-a schimbat, a uitat sa-mi configureze DNM-ul.