PDA

View Full Version : ipbox910 spatiu inexistent in flash - sugestii



techcenter
23-11-09, 17:42
se dau urmatoarele:
receptor: ipbox 910
imagine: sifteam e2
altele: EMUmanager+ACT_Extras_v16c_Flash
emu folosit: incubus

rezultate:
pro: receptorul se comporta exemplar
pro: incubus-ul functioneaza (laget la server cccam sub linux)
pro: tuner sensibil (nu fac comparatii sa nu se "zburleasca" blanile pe unii ::lol: )
contra: 0% spatiu ramas liber
contra: crash-uri dupa intervale aleatorii de timp
contra: bug-ul cu lipsa informatiilor despre semnal/calitate/ber enervant (da' se poate trece peste - probabil ca se va rezolva ulterior)

actiuni ulterioare: instalat hdd

intrebare pentru cunoscatori: exista vreo modalitate de a instala imaginea pe HDD? sau se poate monta /var si/sau /tmp pe HDD?

orice raspuns va fi apreciat....

respecte!

otheitis
23-11-09, 18:57
Sa intreb si eu ceva?De ce nu instalezi AB enigma la flash si dupa Enigma 2 la usb stick,procedura sub Ab enigma este usoara.Si dupa o sa ai la Enigma 2 citi spatiu doresti...Eu prefer Sifteam 11532 in flash si PKT 6.0 la usb stick si am citi spatiu doresc pt settings si emu...Dar este un pic mai greu la instalare.

techcenter
23-11-09, 19:24
probabil ca asa voi face. eu vin dupa alt tip de receptor si incerc sa "ma prind" care-i filozofia cu 910-ele. ceva specificatii "deosebite" referitor la stick? (inafara de ce-am citit pe forum?). presupun ca nu. va tin la curent cu rezultatele (indiferent de felul lor).

respecte!

otheitis
23-11-09, 20:39
In urmatoare zile o sa apare E2 de la sifteam,si o sa rezolva multe lucruri...o sa are menu boot incorporat ca lumea.

techcenter
23-11-09, 21:11
ok. in cazul asta mai stau cuminte cateva zile. pana atunci, :cheers:

pacala68
24-11-09, 09:31
se dau urmatoarele:
......
rezultate:
pro: receptorul se comporta exemplar
contra: crash-uri dupa intervale aleatorii de timp

orice raspuns va fi apreciat....

mai se poate adauga ceva ?!