PDA

View Full Version : Focussat: de "rahat"!



P8M1C0
20-11-09, 20:17
Am si eu nevoie de un sfat, vreau si eu un echipament in custodie si nu stiu de unde sa COMAND din bucuresti sau din magazinele din bucuresti dar numai magazine din sectorul6. Eu unul am facut comanda la ei pe site, am mai si sunat au trecut 2sapt si nici macar un "beep" n-am primit si renunt sa mai incerc sa comand prin ei direct. am sunat la o firma din sect. 6 dr. taberei si oameni mi-au zis ca dau in custodie dar NU fara instalare, eu vreau fara instalare!!!
ceva, cineva?
Multzam!!!:)

cipryDXfeed
20-11-09, 20:49
Si asta numesti tu rahat?:agresiv:

Pai dute direct la magazine care au echipamente sat daca vrei fara instalare.:)

malefycu
20-11-09, 20:54
Ai incercat la DOMO sau FLANCO sunt 2 la Lujerului stg dreapta de MEGAIMAGE

P8M1C0
20-11-09, 21:50
Si asta numesti tu rahat?:agresiv:

Pai dute direct la magazine care au echipamente sat daca vrei fara instalare.:)

pai este de rahat ca am sunat eu de 15mii de ori dupa ce am facut comanda si nici macar nu au zis "bai baiatule nu avem chef sa insalam suntem niste cs!"
si in ce magazine sa merg aici in s6 avand in vedere ca am fost la astea "mari" si acum @malefycu domo, altex, bla bla si nimic, ba mai mult am sunat si la peruvision si auzi faza, avem echipamente dar nu mai avem pentru custodie, nu e totuna? :))
Domo: nu au exhipamente, ALTEX: nu au exhipamente decat cartele de re iar Flanco au echipamente dar nu dau in custodie, ca fac hernie sau ceva asa :P

a, p.s.: mai mult mi se pare banal sa vrei sa fi client si ei sa spuna nu...nu mai spun ca aia de la call center sau cum ii spun ei eu unul daca eram seful ei o dadeam afara ca nu face NIMIC pentru nimic ca-sa nimic!!! eu ii zic doamna cum fac si eu rost de echipament in cust. fara instal. si ea imi da un nr. de tel. care zice cam asa: esti in reteaua...:)))) cs-ii aia din dr. taberei in loc sa vina sa imi aduca echipament si sa spuna acolo ca l-au instalat ei sa isi scoata safteaua fara sa faca nimic, ei spun ca nu dam dom-le in custodie fara instalare!

cipryDXfeed
20-11-09, 22:06
Iti trimit eu un echipament de aici de la Alba ca sunt destule.:D
Poate la Buc nu mai au in custodie ce sa zic.

P8M1C0
20-11-09, 22:13
da, ms de intentie insa daca vroiam din alt oras puteam sa iau de la un prieten din cj insa nu vreau sa platesc curierul avand in vedere ca pentru custodie seplateste 45 lei! ms oricum!

paduraru
21-11-09, 10:58
Intra pe siteul lor la echipe de instalatori si vezi ce echipe sunt in apropierea ta,ei legatura cu ei sau mergi la sediu si se rezolva acolo.
Echipamentele vin de la ei cu optiune de vanzare si custodie,daca echipamentele sunt pt vanzare nu pot fi date in custodie si nici invers,deci ai putea sa mergi la un partener focus si sa aiba echipamente numai la vanzare si nu poate sa-ti dea in custodie,dar asta se intampla mai rar ca echipamente sunt destule.
Numai bine!

dMd
21-11-09, 11:22
Focus Sat Romania Şoseaua Olteniţei nr. 35 - 37 Bloc ISPIF, parter sector 4 Bucureşti .
Din Drumul Taberei pana la aceasta adresa cat timp crezi ca ai sa pierzi ? Nu mai cauta instalatori, distribuitori..., care isi vad propriul interes, mergi direct la sediu si vei rezolva cu siguranta.

P8M1C0
21-11-09, 13:55
da, paduraru zice bine ce zice dmd nu, e bine am cautat insa in sect.6 sunt decat aia din dr. taberei, iar la ei am sunat ca sa nu ma duc aiurea si au zis ca nu au echipamente ca nu dau ei echipamente!
edit: Da cred ca ar fi mai bine sa nu va mai chinuiti, am sunat la aproapte toti instalatorii si au zis ca nu dau in custodie ca le e frica, ca fug cu echipamentu :)))))) si ii pune pe ei sa plateasca (focusu' pe firma instalatoare)! :)) cat de varza, da renunt la astia momentan ca nu-i mai vad rostu agitatiei!

P8M1C0
21-11-09, 14:11
gata, am gasit la cineva (cred) sa vad acu daca este si adevarat! BRB :D

paduraru
21-11-09, 18:52
Nu pune firma instalatoare sa plateasca,ii pune sa recupere echipamentul si de asta le e frica sa dea in custodie,daca erai aproape de mine te ajutam ca am echipamente destule.Ar mai fi varianta sa le spui ca le platesti in avans 6 sau 12 luni si asa cred ca iti vor da.

P8M1C0
21-11-09, 19:09
am rezolvat, 10X :dance:

dic_star79
31-12-09, 10:18
Vreau si eu un echipament in custodie pentru Bucuresti, astep un raspuns de la voi!:)

superzeama
31-12-09, 19:21
In luna Septembrie am luat un receptor in custodie din Pantelimon,vizavi de Mcdonalds si benzinarie.Nu am avut nici o problema,mi-au dat aparatul pe loc.

dic_star79
31-12-09, 20:56
O sa incerc sa ajung saptamana viitoare...:) Multumesc de informatie...