PDA

View Full Version : DIGITV pe DREAMBOX



ciutura
15-11-09, 22:31
o intrebare simpla..cum pot sa vad digi pe un dm500 daca am card de la ei?
Orice linkuri sau explicatii sunt binevenite
daca tot am luat dm500 asta sa il si folosesc ca pe langa telenovelele de pe gigi mai prind cateva pakete si nah..cu aspiratoru de la ei nu merge decat gigi.Multumesc

dMd
16-11-09, 08:26
La acest DHT cardul este imperecheat cu decodorul, daca cunosti RSA si BK (http://dvb-upload.com/pliki/2009-04-17/HowtoBK_RSA_DIGITV_new%20(2).zip) este simplu, daca nu ... este mai complicat sau imposibil

ciutura
17-11-09, 00:53
aha,pai si rsa si bk astea pot sa le aflu si daca chizdesc(ma refer la conexiunea jtag) un dm500? ca numa ce am luat un dm800 si imi e mila de el sa il desfac sa il ard din primele zile.

ciutura
17-11-09, 01:19
HMM pe alt forum spune asa:
Se ia un receptor na 1120 sau na 1160 se desface carcase si se inlatura binenteles se da jos substanta protectoare de pe procesor ( rasina ) ...se conecteaza pinii la un jtag si apoi cu ajutorul unui PC sau laptop si a programului jkeys se extrag BK si RSA key ! dupa ce ai aceste doua instalezi pe dreambox cccam+mpcs+newcs bagi RSA si BK in Newcs si gata !

acum nu stiu ce sunt na1120 si na1160.EU pe langa dm500 si dm800 mai am si un startrack.Ma gangeam sa il prajesc pe ala sa aflu seriile(rsa bk) de la cardul de digi si sa le pun in necs in dm800.Merge asa sau si la poknitoarea aia de startrack tre sa stiu pinii pt jtag?

Diablo1
17-11-09, 03:12
Sal

na1120 si na1160 sänt primele recuri de la Digi de pe ele se pot extrage mai usor
Cartela fiind cäsätoritä cu recul nu vad nici o sansa sa strici si startrack
Adica ai un cod in rec si unul pe cartelä
Sau vezi ca sa mai discutat despre asta depinde ce serie ai la cartela si poate te rezolva vladtimmy
http://sateliti.info/showthread.php?t=14998&page=2

dMd
17-11-09, 10:17
@ciutura -Nu te supara dar nu incerca sa faci asta singur pt ca la cat ai inteles din ce s-a scris pana acum despre rsa si bk poti diatruge o duzina de receptoare si tot nimic nu obtii. Receptorul care se opereaza nu este DM sau altul, singurul care trebuie desfacut este cel care l-ai luat de la DHT (na1120, na1160) si a fost imperecheat cu cartela pe care vrei sa o pui in 500S; 800; ...etc. Apasa pe texul albastru unde am postat eu, descarca, dezarhiveaza si ai sa vezi cam ce trebuie sa faci. Daca te-ai decis sa faci asta singur, ia in calcul ca ai foarte multe sanse sa treci pe linie moarta receptorul 1160 sau 1120.

armandino
17-11-09, 15:16
ti-ai luat dm800 si nu ti-ai luat un abonament ?? ciudat ! eu cred ca ai luat si tu o tzeapa de pe okazii si te-a pacalit vreun tanar ca merge gigi :)

miniatus
01-12-09, 15:04
merge gigi si daca nu ai cartele numai ca trebuie sa citesti cum poti vedea...

dMd
01-12-09, 15:51
... si cel mai important lucru este sa citesti cat timp va mai merge fara cartele. Atunci sa vezi surprize oferite de "receptoarele cu soft modificat" si cum va cauta lumea sa se combine la cartele ... vorba unei reclame :)

ciutura
01-12-09, 18:03
ti-ai luat dm800 si nu ti-ai luat un abonament ?? ciudat ! eu cred ca ai luat si tu o tzeapa de pe okazii si te-a pacalit vreun tanar ca merge gigi :)

pai tu cam cum crezi?daca eu intreb cum sa bag gigi in dream.Mi-am luat 800 pt ca e HD si la liniile care le am pe dream cam vad tot.Cardu gigi am zis sa il iau cand o sa treaca astia pe n3 ca poate nu mai merg la sharing.Pt uz personal ;).am si gigi si cablu dar ma gandeam ca nu are rost sa le tin pe toate.