PDA

View Full Version : Probleme cu Incubus



proteus
13-11-09, 00:52
Nu mai reusesc deloc sa fac Incubus sa mearga. Am incercat toate versiunile din RSP menu cu fisierele de configurare respective, am incercat si Incubus 94, nimic. Nu merge nici sharing, nici SoftCam.*** (care merge OK cu mgcamd).

Postez mai jos fisierul de configurare pt. incubus93T, imi poate spune cineva ce gresesc? Nu stiu ce alte informatii de diagnostic ar mai fi utile acum.



[General]
background_execution=1
debug_level=0
log_to_console=0
log_to_file=1
logfile_name=/tmp/incubusCamd.log
softcamfile_name=/var/***s/SoftCam.***
priofile_name=/var/***s/incubusCamd.prio

on_screen_messages_show=0
on_screen_messages_username=root
on_screen_messages_password=
on_screen_messages_***_update=0
on_screen_messages_wait_for_***_update=0
on_screen_messages_ecm=0
on_screen_messages_emm=0

console_logs_broadcast=0
console_logs_broadcast_port=666
webif=1
webif_port=668

[Prov:000000:CaID:0000]
check_priority=emu,cs,card
decoder_type=1
cs_protocol_order=cccam,newcamd,gbox,camd35,camd33,radegast,aroureos
process_emms_on_cs_mode=1
process_emm_g=1
process_emm_s=1
process_emm_u=1
card_server_url_0=cccam://User:Pass@server.com:8008

[Servers]
card_server_url=cccam://User:Pass@server.com:8008

[CaIDTunnel]
1833:1702:000000

vladcarama
13-11-09, 01:01
Cu ce il legi? Daca il legi cu Cccam atunci trebuie sa ai shi

cccam://userass@address:12000/yes/no

shi

card_server_url=cccam://userass@address:12000

proteus
13-11-09, 01:11
Multumesc pentru raspunsul prompt. Am adaugat linia:
cccam://User:Pass@server.com:8008/yes/no
deasupra la:
card_server_url_0=cccam://User:Pass@server.com:8008

Din pacate, tot nimic. Si dupa cum spuneam, nu numai share-ul nu merge, nici macar emu local, cu SoftCam.Key, nu merge.

proteus
13-11-09, 01:36
Am dezactivat tot ce tine de sharing si am lasat numai softcam, pentru simplificarea problemei. La selectarea unui program litera "N" din randul de litere din stanga-sus e initial galbena iar apoi se face verde, dar tot nu am imagine.

In log vad mesaje de genul:
zildan edit:
Nu posta asta ca oricum nu va merge neagra pe emulator din clei, doar avem belele !

zildan
13-11-09, 01:42
Deci nu spera la emu din chey ca nu merge pe neagra incubus.
Pune imaginea RSP si ai acolo gata facut cfg ca exemplu.
Cere si tu un beta si o sa primesti daca crezi ca e foarte veche ultima publica.

proteus
13-11-09, 01:51
Dupa cum spuneam, am incercat toate variantele de Incubus din meniul RSP, descarcand si fisierele de configurare aferente, chei etc.

Am avut Incubus mergand pe receiver-ul asta, atat cu SoftCam cat si cu CS, dar nu-mi dau seama ce anume am schimbat in configuratie de nu mai merge. In afara de fisierele din /var/*** (incubusCamd.conf, .prio) si /var/config/incubus93T.emu, mai exista alte fisiere la care ar trebui sa ma uit?

In alta ordine de idei, as fi interesat de un beta. Sunt incepator si nu stiu cat de "valoros" va fi feedback-ul meu, dar pot macar sa incerc sa ajut.

vladcarama
13-11-09, 12:51
Descarca Incubus94, dar numai pentru CS. Dar cu cine, ce, il legi totushi?

proteus
13-11-09, 14:03
Am incercat si cu Incubus94, acelasi rezultat. Anyway, partea de CS cred ca o sa se rezolve, e posibil ca problema sa fie fost totusi la server (astept confirmarea).

Dar ramane partea cu SoftCam, care merge OK cu mgcamd, dar aceleasi canale, cu acelasi SoftCam, nu mai merg in Incubus. E normal?

Asta ar inseamna ca trebuie sa tot alternez intre mgcamd pt. SoftCam si Incubus pt. CS (server cccam) cand schimb canalele. Exista si alte solutii?

live2dmax
16-11-09, 19:47
Se poate folosi incubus si ca server sau numai client? Daca se poate sa functioneze drept server de ce anume am nevoie ( programe sau linii de configurare! )
Multumesc mult!

mesteru
16-11-09, 20:00
doar client............

me1960
16-11-09, 20:01
salut, din ce stiu eu , INCUBUS functioneaza , doar ca si client , client de cccam . noroc .

live2dmax
16-11-09, 20:02
Pacat !
Multumesc de raspuns!