PDA

View Full Version : blocare peersi nedoriti in mbox



rocco2007r
31-10-09, 00:04
Salut,

Am o nelamurire la mbox 4.
Am gasit la gbox un thread "blocare provideri nedoriti in mbox (http://sateliti.info/showthread.php?t=7438)" dar destul de sarac in comentarii. Si oricum, se refera la provideri si nu la persi. Si nici din tutoriale nu am inteles foarte exact.

Asadar, cum scap definitiv de anumiti peersi nedoriti?
Adica el mai "trage" de la mine ori ba daca ii comentez(sau ma rog, sterg) linia D in cwshare.cfg? Sau trebuie sa il bag si in ignore.list? Vad ca exista o astfel de lista in mbox la fel ca si in gbox. Reproduc ce am gasit intr-un post:
---
Y: { AB CD }
In this case the boxid ABCD will be blocked. Interest when u have freezers or fake cards form a special boxid. u can also block level 0 share.
u see the boxid in the ecm info as prov:ABCD. when u have a plugin for gbox (find here in the forum) its very easy to find the boxid.
---
Inteleg ca s-ar putea pune in linia Y boxidul peers-ului cu pricina. In mbox 4 e la fel?

Multe intrebari...
Multumesc pentru orice sfat,
Rocco

zmeura
31-10-09, 00:18
Daca stergi linia lui el nu va mai "trage" de la tine.Totusi ai atackuri de la acel peer pana cand si el va sterge linia ta.Sfatul meu este sa il si informezi cumva,atackurile nu dauneaza cu nimic dar problema trebuie rezolvata cumva,barbateste.:)