PDA

View Full Version : Structuram aceasta sectiune



Einstein
13-09-07, 15:19
In curand vom ordona aceasta sectiune. Dorim sa ajutam pe cei care doresc o informatie despre un anumit receptor sa stie unde sa caute sau sa intrebe.
Doresc sa va consult cu privire la structura si va rog sa va exprimati parerea...:gathering:

Sectiune generala:
- RECEPTOARE
Subsectiuni:
- Discutii generale
- DREAMBOX
- SOLERON
- ECHOLITE
- GLOBO
- KAON
- STRONG
- HYUNDAI
- AZBOX
- CAM-uri
- ALTE RECEPTOARE

outcast
13-09-07, 15:34
poate ar trebui si o subsectiune de rec HDTV.......

-minus
13-09-07, 16:06
In curand vom ordona aceasta sectiune. Dorim sa ajutam pe cei care doresc o informatie despre un anumit receptor sa stie unde sa caute sau sa intrebe.
Doresc sa va consult cu privire la structura si va rog sa va exprimati parerea...:gathering:

Sectiune generala:
- RECEPTOARE
Subsectiuni:
- Discutii generale
- DREAMBOX
- SOLERON
- ECHOLITE
- GLOBO
- KAON
- STRONG
- HYUNDAI
- AZBOX
- CAM-uri
- ALTE RECEPTOARE

E OK!! din punctul meu de vedere!

cipcirip99
13-09-07, 16:15
E super OK ! La sectiunea globo chiar se pot uni cele doua topicuri deschise de mine (scuzele mele !) ; Globo-receptoare cu Globo-softuri .
Probabil ca mai sunt si altele . Cu cat sunt mai compacatate si la obiect cu atat mai bine !
:arrow1: :cool2:

zmeura
13-09-07, 17:40
Nu cred ca ar trebui sectiune separata pentru receptoare Hyundai,acestea pot intra la "Alte receptoare" deoarece in Ro nu prea se folosesc (inafara de conservele jiji).In rest e perfect.

outcast
13-09-07, 17:45
Nu cred ca ar trebui sectiune separata pentru receptoare Hyundai,acestea pot intra la "Alte receptoare" deoarece in Ro nu prea se folosesc (inafara de conservele jiji).In rest e perfect.
he he he....si e si adevarat!

Einstein
13-09-07, 20:48
Nu cred ca ar trebui sectiune separata pentru receptoare Hyundai,acestea pot intra la "Alte receptoare" deoarece in Ro nu prea se folosesc (inafara de conservele jiji).In rest e perfect.
Hyundai am propus tocmai pentru conserve. Sunt mai multe topicuri deschise cu acest subiect. Fiind un receptor destul de intalnit (abonatii gigitv) am crezut ca e util sa aiba o sectiune dedicata.

-minus
13-09-07, 20:51
Hyundai am propus tocmai pentru conserve. Sunt mai multe topicuri deschise cu acest subiect. Fiind un receptor destul de intalnit (abonatii gigitv) am crezut ca e util sa aiba o sectiune dedicata.

Interesul pentru acest tip de receivere este scazut se discuta mai mult despre operator decat despre rec. asa ca sunt de acord cu Zmeura; alte receivere!
este doar o parere.

pacala68
13-09-07, 21:38
Linuxbox : Dreambox&Soleron&etc
Echolite
Globo
Ciudatenii ( CAM&Kaon&strong&etc ) / Subtitlu : scapati de ele !
4 thread uri sint suficiente !!

Turku
14-09-07, 00:03
Linuxbox : Dreambox&Soleron&etc
Echolite
Globo
Ciudatenii ( CAM&Kaon&strong&etc ) / Subtitlu : scapati de ele !
4 thread uri sint suficiente !!

Nu cred ca multi ar fi de acord cu parerea ta nu cred ca toti care sant aici si care vor mai veni iar interesa doar ce ai propus tu.Nu cred ca poti face un forum doar cu un singur topic de discutie pentru un anumit receptor.Asa ca este foarte bine cum a decis Einstein.
Sectiune generala:
- RECEPTOARE
Subsectiuni:
- Discutii generale
- DREAMBOX
- SOLERON
- ECHOLITE
- GLOBO
- KAON
- STRONG
- HYUNDAI
- AZBOX
- CAM-uri
- ALTE RECEPTOARE+HDTV
Nu poti obliga pe toti sa isi cumpere receptorul care il folosesti tu.
Einstein face bine ca si pe alte forumuri internationale cam asa este ordinea.
Nu scri ce iti vine in cap si acolo unde se nimereste.

pacala68
14-09-07, 13:21
Nu scri ce iti vine in cap si acolo unde se nimereste.

offtopic :
sint in plina lupta impotriva fumatului si deja m-ai facut sa fumez doua tigari una dupa alta .

ontopic :
-Pe linga hyundai ce ce nu crezi ca au loc si humaxurile , cosipurile , ksf100sco , opentel , strongii440x , doar se vind multe in .ro ?? ??
-Daca tot este loc de Soleron pe linga dreambox de ce nu crezi ca mai incap optibox , inetbox300 , tripledragon , itgatetgs100 , abipbox , reelok , reelbox, cubecafe , elanvision ,techview si mai este unul care acum imi sacapa numele ??
-nu crezi ca azbox este mult prea putin raspindit intre userii romani ??
-nu crezi ca un link catre site-ul lui frocus este unicul ajutor pertinent pentru un posesor de strong ??
-nu crezi ca vremea koanului atrecut , asa cum au apus si anii de glorie ai humaxului/topfieldului/echostarului

Desi nu crezi ca am dreptul la o opinie , eu ma simt bine in pielea mea ( adica cu receiverele pe care le am ) .

Einstein
14-09-07, 13:55
Baieti, nu va certati! Eu v-am cerut parerea sa vad cam ce vreti voi. Am facut o propunere si asteptam doar pareri nu certuri sau discutii contradictorii.

-minus
14-09-07, 13:57
Hei! nu va certati,fiecare are dreptul la o opinie vom tine cont de parerile voastre de aceea sa deschis acest topic!

COMO
14-09-07, 15:21
1.Triple Dragon
2.DBox2

Turku
14-09-07, 17:04
Eu nu ma cert,miam dat parerea.Cum am citat aici "Nu poti obliga pe toti sa isi cumpere receptorul care il folosesti tu "Nu am spuso in rautate dar am mai vazut la sectiune DreamBox chiar si in Chat ca daca aveai nevoie de o linie de la cineva,iti inchidea gura imediat si iti spunea "Cumparati DREAM BOX si iti dau linie"Nu se poate face aici un topic doar de Kaon sau Strong exemplu si sa ai spui omului "Vrei key cumparati receptorul cutare".Sant multe receptoare care se pot modifica,se pot introduce key-uri,patchuri,etc Chiar gasesti un receptor bun care este pus in alta cutie (dizain)si alta denumire .Importanta producatorului este de a vinde nu de le pastra in fabrica.
Asa ca nu are rost sa te aprinzi asa repede fara nici un rost.
Bafta baieti
ar fi o idee sa arate ca aici asa ordonat chiar si cu chatul ala deasupra ca asa se unple topicurile de mici discuti sau contradicti
http://www.scorpionsat.org/forum/index.php

armandino
14-09-07, 18:12
dreambox si soleron + dbox2 si triple dragon ... pot fi puse intr-o categorie RECEPTOARE cu linux si apoi daca se vre subcategorie pt fiecare in parte

-minus
14-09-07, 18:43
Corect,ar merge cam asa;
-Dream Multimedia
-Echosmart
-EchoStar
-Globo - Opticum
-Humax
-Lazer
-Strong
acum EINSTEIN decide finalul.

Einstein
14-09-07, 20:06
Am adaugat un poll la acest topic pentru a fi mai concludent rezultatul!
Va rog sa selectati tipul de receptor care il aveti acum. Exista posibilitatea de selectie a mai multor receptoare pentru cei care au mai multe.

Turku
15-09-07, 00:42
Si daca nu au ce este scris acolo?

istvan
15-09-07, 07:15
Si daca nu au ce este scris acolo?
corect, nici eu nu am ce e scris acolo :)

Einstein
15-09-07, 09:19
Scrieti aici si vedem rezultatul...

me1960
15-09-07, 22:01
Parerea mea : receptoare HDTV ( viitorul e la usa )
receptoare cu linux
receptoare CI
receptoare FTA
,fiecare cu subcapitole . Noroc .