PDA

View Full Version : H-H Dm2100



vik36
08-09-07, 15:43
Am observat un joc suspect la montura H-H Strong Dm2100 Are cam 3 ani de cand functioneaza!As dori informatii legate de subiect ,daca cineva a desfacut montura si are info despre partea mecanica(am inteles ca ar fi niste rotite de plastic)si eventual idei de resuscitare.

kobra9kobr
12-11-07, 21:07
Am observat un joc suspect la montura H-H Strong Dm2100 Are cam 3 ani de cand functioneaza!As dori informatii legate de subiect ,daca cineva a desfacut montura si are info despre partea mecanica(am inteles ca ar fi niste rotite de plastic)si eventual idei de resuscitare.

Si eu am dat de aceeasi problema,nu e nevoie sa desfaci motorul se rezolva problema din afara cu o simpla surubelnita,in partea de jos a motorului exista un surub cu care poti apropia rotitele!!!

laleauaneagra
13-11-07, 00:01
3 ani?ooooo sa-ti traiasca.regleaza cat mai ai ce,dupa un timp sa imi spui daca se mai pozitioneaza corect

pacala68
13-11-07, 11:21
Arunca bre stricaciunea si comanda la Elstar Opticum DM 2800 .

vik36
16-01-08, 17:22
Multumesc tuturor pentru raspunsuri si ,,observatii''.kobra9kobr :ai avut dreptate era doar o chestie de reglaj!
Dar tot raul spre bine daca tot am desfacut ,,masinaria'' am facut o mica revizie si am uns cu vazelina grafitata ici colo:)
Mai ales la bucsa de sus era uscat bine:(
smv167:nu sunt adeptul ,,aruncarilor'' si intre noi fie vorba nu am o parer grozava despre Opticum in general!Acest model de motor nu am avut ocazia sa il testez in schimb Dm2100 isi face datoria fara probleme acum dupa revizie:)
laleauaneagra13:da merge perfect ,se pozitioneaza fara probleme !