PDA

View Full Version : Bomba - Situatia RDS e albastra! :)



suporter
30-09-09, 14:29
http://www.doingbusiness.ro/financiar/raport/1014464/rcs-rds-sa/

Compania a inregistrat anul trecut pierderi importate si are datorii aproape egale cu activele.

PS. Se pune de un faliment pana la sfarsitul anului! (nu spun care an... )

un user
30-09-09, 15:06
era o vorba "din doi draci al alegi pe cel mai mic", acu n-as vrea sa se duca compania pentru ca am ramane la mina rtc, si astia ar face legea fara concurenta.
voua v-ar conveni sa ramaneti la mana rtc ? mie nu!
sa va spuna cei de la sat ca nu alta posobilitate de internet afara de rtc, care, pe langa abonamernt internet te obliga sa platesti telefon fix , la care tariful e de aprox 7.5 E cu tva, aia sunt 7.5 E platiti de-a moaca, si asta pentru ca ei "nu poate" sa bage internet daca nu-ti bagi fix, bagaleash 6000v pe fire de jegosi.
sa nu credeti ca le tin partea dar trebuie sa fie un pic de concurenta, pe de alta parte nu cred ca pica rds asa usor

Bamboo
30-09-09, 15:15
cu ce te alegi tu daca dau faliment?
da, cum zice "un user", cu romtelecom ... niste jegosi

stargate
30-09-09, 15:20
filozofia lor oricum nu a fost profitul , au mers in pierdere de la inceputuri , au practicat preturi de dumping pentru a acapara piata . personal nu cred ca vor da faliment nici nu imi doresc cu toate ca am renuntat la serviciile lor .

zmeura
30-09-09, 15:32
Noi sa fim sanatosi.:D

stargate
30-09-09, 15:35
ca bine zici maestre ... :drinks:

suporter
02-10-09, 09:55
Am vrut sa arat si altora care le fac reclama "gratis" ca si megaoperatorul e bolnav grav si ca ar trebui sa faca ciocu mic cand vorbesc de altii!