PDA

View Full Version : Alegerea unui sistem de satelit complet



DEZSO
26-09-09, 19:42
Salutare. Am si eu o rugaminte. Daca ma poate ajuta si pe mine cineva in ami alege un sistem complet de satelit cu care sa pot vedea programe free dar si sa se poata debloca programele DIGI TV. http://www.elstar.ro/?page=shop/flypage&product_id=334&category_id=684f7a139f56f6dbc93471d2db026eec poate ?????????????????????? Ca nu le am dar safie si usor de folosit.

condei
26-09-09, 20:29
Salut,tot la elstar gasesti ceva receptoare mult mai performante,fata de cel pe care-l vrei,adevarat ceva mai scumpe dar merita,stie sa faca mai multe,sharing si ceea ce iti doresti tu sa faci dupa cum ai spus ex.ar fi DM500s sau OPTIBOX550 cu cofigurarea gasesti tot aici ajutor,sunt foarte multi binevoitori care o sa-ti dea o mana de ajutor.

horatyu
26-09-09, 21:29
cel mai ieftin care stie multe e echosmart

daca vrei sa faci si sharing pe net poti lua echosmart 792 sau cum s-a spus Dm 500 sau clona de DM 500 cum ar fi soleron sau optibox550

gasesti si la tehnicb.ro sau satmedia.ro

DEZSO
27-09-09, 22:15
Ziceti ca ce am dat eu ca exemplu nu este prea bun ca un prieten zicea ca ii bun si ieftin.Atunci care ar fi mai bun intre Strong si Optocum?

cipryDXfeed
27-09-09, 22:24
Opticum normal :cheers:
Dar atentie gigi se termina asa ca mai bine cumpara unul pe linux.

dic_star79
27-09-09, 22:29
Daca vrei sa urmezi sfatul nostru adica sa iti ei un receptor care functioneaza in sharing cum ar fii o clona de DM 500 sau 800 HD ...daca nu un receptor la 150 de lei si te uiti pana la anu nou si pa.... Sa nu uit ca sa nu ai probleme cel mai bun receptor este un abonament oficial....restul este pasiune...

DEZSO
28-09-09, 17:43
Salutare. Eu vas urma sfaturile dar nu asta e problema ci nu prea le am cu ele dar si partea finaciara e o problema. Cu pretul unui DM 500 daca sar purea face un sistem ar fi ok. Recepto, motor H-H,antena,LNB

zmeura
28-09-09, 18:52
Partea financiara e asa cum e.Pana la urma poti incepe cu un Opticum,sa ai bani si pentru antena,lnb,motor,etc.Oamenii ti-au spus cat va tine chestia aceea,daca pe aceea o urmaresti,altfel receptorul il poti folosi si pentru FTA iar pe satelitul de la 16 est mai gasesti cate ceva.Mai tarziu mai vezi.

DEZSO
28-09-09, 21:12
Opticum normal :cheers:
Dar atentie gigi se termina asa ca mai bine cumpara unul pe linux.
Salut . Cm adica se termina gigi?Si care ii avantajul celui pe linux?

cipryDXfeed
28-09-09, 21:34
Da se baga in cripta N2 gigi si mai dureaza mult pana iese de acolo sa bantuie iara emulatoarele.:)
Pe linux este suport soft mai bun dar poti opta pentru Echosmart 792 merge bine cccam pe el adica ex: daca ai cartela de focus in Echosmart puteti face skimb cu respectivul de cartele pe net (sharing).Respectivul sa zicem are d**lce.