PDA

View Full Version : ROMTELECOM creste viteza la acelasi abonament!!!!!!!



dic_star79
06-09-07, 20:40
Pentru cei care sunt abonati la Romtelecom o veste buna!! Romtelecom a anuntat ca pana la data de 18 sept 2007 TOTII ABONATII vor benefecia de viteze marite la internet prin ADSL!!! Vitezele de downloand vor ajunge pana la 6Mbps in functie de abonament!!
Deci sa asteptam!!!!!!

-minus
06-09-07, 20:54
Pentru cei care sunt abonati la Romtelecom o veste buna!! Romtelecom a anuntat ca pana la data de 18 sept 2007 TOTII ABONATII vor benefecia de viteze marite la internet prin ADSL!!! Vitezele de downloand vor ajunge pana la 6Mbps in functie de abonament!!
Deci sa asteptam!!!!!!

Asta da veste buna,URRRRRRRRAAAAAAAAA!!

satelescu
06-09-07, 21:14
Deci sa asteptam!!!!!!

Nu mai trebuie sa asteptam.Confirm ca de ieri mi-a crescut viteza de la 1.5M la 3M.Am verificat cu viteza cu http://www.abeltronica.com/ si -mi indica ca am 3149Kbits!

costel1

armandino
06-09-07, 21:24
eu aveam 6 mb acu cat o sa am 12? :)

dic_star79
06-09-07, 21:51
Eu o sa mai astept,la mine inca nicio miscare!

XVanish
06-09-07, 23:09
eu aveam 6 mb acu cat o sa am 12? :)

You wish :D si eu as vrea... macar 10 :D

Satwien
06-09-07, 23:53
Toate detaliile aici: http://www.clicknet.ro/index.php?sv=0&pg=20&ro=1

Satwien
06-09-07, 23:56
eu aveam 6 mb acu cat o sa am 12? :)

Cred ca esti deja prea aproape de limita tehnologiei ADSL. Din cate stiu, ADSL2 ar merge mai sus, dar nu e cazul RTC.

armandino
07-09-07, 01:31
Cred ca esti deja prea aproape de limita tehnologiei ADSL. Din cate stiu, ADSL2 ar merge mai sus, dar nu e cazul RTC.


sa fac o precizare ... nu am ADSL ... am fibra !! am 6 MB garantat RTC !! VPN cu toate orasele mari din tzara !! lucrez la o institutie care are sedii in mai toate orasele mari din tzara!
Maine cand ajung la serv va fac un screenshot cu testele !

am si amaratu de RDS :) cu doar 2 MB dar ca backup !!! schimbarea de provider se face automat prin load balancing !!


Regards

yoshyro
07-09-07, 18:44
Intr-adevar Romtelecom a trecut la dublarea vitezelor , mie de la 2,5 , mi-au facut 4 , si merge ok. Am foarte buna viteza de download , dar viteza de upload lasa de dorit fiind plata , undeva la nivelul a 512. Pentru cei care nu v-au marit inca vitezele , dati un tel. la 930 si intrebati de aceasta oferta , veti fi intrebati de nr. de telefon pe care aveti abonament , dupa care in maxim 24 ore veti avea dublata viteza. Nu va speriati nu lucrez la Romtelecom , eu pur si simplu asa am facut.

Mult Noroc !

-minus
07-09-07, 19:07
Intr-adevar Romtelecom a trecut la dublarea vitezelor , mie de la 2,5 , mi-au facut 4 , si merge ok. Am foarte buna viteza de download , dar viteza de upload lasa de dorit fiind plata , undeva la nivelul a 512. Pentru cei care nu v-au marit inca vitezele , dati un tel. la 930 si intrebati de aceasta oferta , veti fi intrebati de nr. de telefon pe care aveti abonament , dupa care in maxim 24 ore veti avea dublata viteza. Nu va speriati nu lucrez la Romtelecom , eu pur si simplu asa am facut.

Mult Noroc !

Am sunat eu la 930 si o D-ra draguta si amabila ma asigurat ca pana pe 17 Septembrie toti abonatii vor avea viteza dublata,asa ca; VIVA CLIKNET!!

dic_star79
07-09-07, 19:34
O sa sun maine poate aici la Bucuresti sunt mai promti cu abonati!!

Satwien
14-09-07, 07:53
In cazul meu, dublul lui 4 MB e 6 MB (conform clicknet.ro) pe care inca nu-i vad, inca astept ...

adi sony
14-09-07, 11:58
Eu am dat telefon si mi sa spus ca mareste daca sant conditii tehnice.
Asa ca ,,Asteapta Doamne vara, sa se coaca odata para!!!!!!! ,,

nucutza
14-09-07, 23:42
Cred ca esti deja prea aproape de limita tehnologiei ADSL. Din cate stiu, ADSL2 ar merge mai sus, dar nu e cazul RTC.

ADSL-ul de la RTC este capabil de ADSL2+ (24Mbps teoretic). Probabil mai devreme sau mai tirziu vor aparea si abonamente de peste 10Mbps. Problema va fi daca liniile de Cu vor suporta aceasta viteza si deasemenea "pocnitorile" USB, care sint capabile doar de ADSL simplu (care totusi in teorie inseamna pina la 8Mbps)