PDA

View Full Version : incubus cam



tod1975
17-09-09, 21:02
Ma tot chinui sa conectez un ipbox9000 prin incubus la serverul meu cccam dar nu reusesc nicicum ,este disponibil careva sa-mi dea o mana de ajutor .
O alta intrebare cum setez tunerul pt.a regla o antena cu motor hh ,am incercat metoda cu longitudine si latitudine insa am impresia ca antena nu este foarte bine reglata asa ca nu-mi ramane decat sa caut satelit cu satelit,am instalat pkt enigma 2
Multumesc de ajutor

PETER36
31-10-09, 10:05
good day. testing and compatibility with CCAM, I decided to try incubus, perola truth I become the head around, because I did not figure how to create lines for the server, if I dyndys account, server, or mine, its port, so my puerto.en a mess! algien we lend a hand? thanks :agresiv:

otheitis
31-10-09, 11:29
Intii modifici pe linia C: care ai de la celelalt server cccam asa:

Aici o sa aratam cum trebuie sa fie modificata o linia C: lui cccam pt incubusCamd...
-Te conectezi cu un FTP program in ipbox.Copiezi pe files incubusCamd.cfg de la ipbox in PC.
-Deschizi cu un text editor pe files incubusCamd.
-Mergi la server configuration si adaugezi pe linia care ai de la server cccam.
-Daca linia C: care ai arata asa trebuie sa fie modificat asa cum este mai jos:

C: friend.server.com 12000 user pass

Il pui asa....

card_server_url=cccam://user:pass@friend.server.com:12000

-Dupa salvezi pe file incubusCamd.cfg,si il trimiti inapoi in ipbox.

Pe linia il pui la incubusCamd.cfg acolo unde scrie.....

########################### servers configuration ############################
[Servers]

la sfarsit.

PETER36
31-10-09, 18:13
lines are already stuffed, but when starting the emu in ipbox, I get cw0: 00000000000000000 and CW1: 00000000000. Any idea that I'm missing? :dance: