PDA

View Full Version : UPC outlines Romanian HD plans



marius_tr
13-09-09, 20:40
September 12, 2009

UPC will introduce HD services in Romania in the first half of October.

Quoted in ZF, Andrew Kearney, VP marketing of UPC Holding, said that the operator would initially distribute 10 channels in the format in the 32 cities in which its networks have been upgraded to offer digital TV services.

The channels will only be available to subscribers who have DVRs.

Further details will be provided by UPC on September 29.

tutankamon
14-09-09, 17:34
Mmmda dar...despre faptul ca va fi un pachet complect pe 1W in care va intra si focussat nu stiti sa scriti? sau va-ti invatat doar la copy/paste!....nu de alta dar cand pui o astfel de info pui si linkul de unde o iei altfel restul vor crede ca este o opera complecta made by....marius_tr

siemens
14-09-09, 20:21
dar nu e terestru? eu asa parca stiu.

crizatu
14-09-09, 20:43
The channels will only be available to subscribers who have DVRs.


Si ce sa fac eu cu porcaria aia de DVR? Nici un fel de iesire digitala nu are! Aia stie HD cum stiu eu sa zbor!

Einstein
14-09-09, 20:56
http://www.zf.ro/business-hi-tech/upc-arunca-in-lupta-cu-rcs-si-dolce-televiziunea-hd-si-google-pe-telecomanda-pentru-programul-tv-4891309/


UPC nu a finalizat momentan negocierile pentru furnizarea de continut HD, dar printre posturile TV care ar putea fi incluse se numara TVR, PRO TV, HBO, Eurosport, History Channel, National Geographic, Fashion TV si BBC.

Aceasta oferta este pentru abonatii de cablu UPC!

E de apreciat faptul ca sunt primii de pe piata romaneasca ce lanseaza un pachet HD.

In ceea ce priveste DTH, cu siguranta Dolce vor fi primii!

marius_tr
14-09-09, 22:22
tutankamon.... tu critici pe toata lumea ,cat de destept te crezi
este o stire nu trebuie sa sti tu sursa ca nu e pentru baieti destepti ca tine o sa vedem la momentul respectiv daca este adevarata.De cand ai intrat pe aici pe forum ai scris numai "lucruri bune"esti tare destept

pa

mario08
14-09-09, 23:21
Mzarius_tr , nu te supara acum , dar normal asa se procedeaza
Ai dat copy/paste pe o stire/articol si la sfarsit mentionezi si sursa , daca o sa te uiti la toti care am procedat ca tine , am specificat si sursa stirei/articolului tocmai pt. a nu creea discutii contradictori

zmeura
15-09-09, 00:06
Eu zic sa-l punem pe rug.:clap:
Voi ati citi stirea?Acum cel mai important e sursa?Eu zic sa fie banat pentru ca lipsese o virgula.:clap:

Acum serios,reveniti ontopic sau aplicam regulamentul si stergem ce s-a postat la misto.Inclusiv ce am scris eu mai sus.

dan2000
15-09-09, 09:31
Mmmda dar...despre faptul ca va fi un pachet complect pe 1W in care va intra si focussat nu stiti sa scriti? sau va-ti invatat doar la copy/paste!....nu de alta dar cand pui o astfel de info pui si linkul de unde o iei altfel restul vor crede ca este o opera complecta made by....marius_tr

scuze pentru offtopic dar nu inteleg cum iti permiti. cate din miile de posturi facute de tine aici sunt copy/paste si in cate ai specificat sursa?

Snow
15-09-09, 10:23
Reveniti ontopic!

oddyutza
30-09-09, 17:35
de la 1 oct pe upc sunt valabile la casierie!

ceva noutati si despre ess?

Einstein
02-10-09, 09:12
http://www.upc.ro/televiziune/digitala/hd/

crizatu
02-10-09, 09:35
Azi merg sa iau HD-ul de la UPC pentru teste.

mitscucub
04-11-09, 11:24
:gathering: said that the operator would initially distribute 10 channels in the format in the 32 cities in which its networks have been upgraded to offer digital TV services. ^^^:band:

vikisor
05-01-10, 17:01
am si eu o intrebare merge cablu UPC decodat cu un dreambox 500c ?
a incercat cineva ?

shadowman
06-01-10, 13:55
Respecte!
@Vikisor-tata,fii mai explicit.
Cum adica "cablu UPC decodat"? este si cablu codat?si DM 500c e pentru cablu nu pentru satelit.
Da-ne amanunte ce vrei mai exact?
Bafta!

me1960
06-01-10, 14:59
Salut, probabil doreste sa '' deschida '' canalele TV de pe abonamentul de TV cablu de la UPC cu un dreambox 500 C . :) Noroc .

vikisor
08-01-10, 17:33
Salut, probabil doreste sa '' deschida '' canalele TV de pe abonamentul de TV cablu de la UPC cu un dreambox 500 C . :) Noroc .

multumesc savin asta am vrut sa intreb poate din cauza oboseli nam fost explicit
deci stie cineva daca se poate deschide canalele tv cablu de la UPC??? cu un dm500C

demnitarul
08-01-10, 17:50
si pe mine m-ar interesa acelasi lucru sa stiu: daca se deschide cu vreun receiver canalele codate de pe UPC cablu, bineinteles in afara de receptorul dat de ei care are o cartela de nagra bagata .....

pHaRAon
08-01-10, 18:59
Teoretic, da, practic ramane de vazut, din cate am inteles sunt cartele de n2, asa am auzit, sincer habar nu am daca acest info e real, dar daca da, stiti deja raspunsul la acest topic. Am si eu un aparat de acest gen de la UPC, singura chestie la UPC au semnal slab, majoritatea canalelor sacadeaza, e enervant, asa ca l-am scos din functiune si il mananca praful pe raft cu cartela cu tot.

sorin8m
08-01-10, 19:08
Eu din auzite stiu ca UPC intrebinteaza sistemul de codare NDS. Cei cu N2 sunt de la digi care la timisoara pentru moment se pot prinde cu orice receptor digital de cablu DVB-C, nu sunt codate, toata grilele merg liber.