PDA

View Full Version : intrebari cccaminfophp



franta
10-09-09, 23:02
prima intrebare
am schimbat de conmun acord cu pateneru de shearing numele userului din linia c care iam trimiso si din linia F are a amas la mine. Problema e ca se vede la mine fostul user cat si actualul user ,primu ca fiind deconectat iar al doilea online.amandoua fiind corespunzatoare unei linii.*(sper ca m-am facut inteles)
ce pot sa fac sa dispara numele vechi si sa ramana numa numele nou in cccam infophp.

a doua intrebare

e normal ca la un moment dat dupa ce dau reboot la dream cand intru in plugins si vreau sa deskid cccam info, acesta imi da mesaj de eroare
sory. conection to Cccam refused check.....
ce se poate face sa ca sanu mai am aceasta eroare.poate ceva de configurat....

va multumesc

siemens
11-09-09, 01:12
1. Vechiul user exista in CCcam.cfg? Daca da, sterge-l. Daca nu, reinstaleaza CCcaminfophp si n-o sa mai fie in baza de date.

2. Conexiunea in dreambox pentru cccaminfo se poate face cu user si parola. Daca tu nu ai nimic in CCcam.cfg setat si nici in cccaminfo atunci totul ar trebui sa fie ok, si eu mai patesc dupa ceva timp cand intru la servers sa nu-mi arate nimic, dupa un reboot isi revine.

Desigur, daca in CCcam.cfg e setat pentru web o parola si un user si ele nu sunt introduse in dreambox, nu ai nici o sansa.

ibiza
11-09-09, 12:26
Pentru punctul 1 este suficient sa intri in %:\Program Files\CCcamInfoPHP\htdocs (sau unde ai instalat to aplicatia) si sa cauti vechiul user in directorul !global sau cel cu IP-ul DM-ului tau.

Poti sa stergi complet cele doua directoare (dar vei pierde datele salvate deja: ex: ping data) si dupa ce dai UPDATE la cccamphpinfo se vor crea din nou, sau sa cauti in fisierele din cele doua directoare userul vechi si sa-l stergi.

Pentru a doua varianta ai grija sa nu stergi mai mult decat trebuie.

franta
13-09-09, 17:02
da, stergerea directorelor a rezolvat problema
mersi mult
in rest ,toate cele bune