PDA

View Full Version : incubusCamd_0_93



felek
06-09-09, 21:19
incubusCamd_0_93
(http://rapidshare.com/files/276496996/incubusCamd_0_93.tar.gz)
History:

02/07/1947, V0.93
- fixed ecm pid debug log for biss encryption
- fixed a bug on filters (more stability)
- add seca2/seca3 handler (i suggest to use it only on providers wich uses both seca2 and seca3 with same provid value,
like TVVlandeeren and Canal Digitaal)
- fixed bug on reading prio/ignore
- updated web interface
- newcamd and radegast are now managed in a better way, no more connecting/disconnecting is done if no server
is disconnected before (or the connection would be broken)
- fixed a bug wich will not find card on cccam protocol if multi provider (like seca2/seca3 pids) are declared with the same values
- added emm management (it works only with newcamd servers wich use the EMM in the config line, do not forget to enable also
"process_emms_on_cs_mode" and your emm-g/s/u blocker options)
- fixed some bugs with timeshift using original dgs based firmwares (if you find more bugs report them as usually)
- fixed some bugs with PIP using original dgs based firmwares (if you find more bugs report them as usually)

EMM for internal emu will be enabled when testers will report emm are working ok with almost all codifies.
Do not forget this is a beta version so it could be some EMM will not work as expected, but i can't test every codify
in the world and every smart card for each provider, so... you know, just report what works and what does not!

zildan
06-09-09, 22:38
IncubusCamd 0.93 is already available for download from RSP image panel.

zildan
07-09-09, 19:11
Aceasta versiune pare sa aiba probleme. Raman fara emulator cand imi e lumea mai draga, in concluzie revin la 92.
O sa mai fac ceva teste, poate gasesc ceva ciudat in configurare.

zmelkoow
08-09-09, 09:06
Hello guys!

I would like to know what is the advantage if you use a prio.list
Incubus is working even if you don't have one.
What is the procedure to make this file and is there any way to download a finished one?

THX

Z

muftah
08-09-09, 17:02
@Zildan

But with this version Sport1 and Film1.1 1.2 and 1.3 on CanalDigitaal package works great over CCcam... with 0.92 this never worked for me =)

siemens
09-09-09, 13:34
Am pus Enigma2 RSP dar tot am cateva probleme cu decodarea. Am 2 linii zic eu destul de bune de cccam.

Dupa ce dau de un canal HD, sa zicem ca merge dar se pune problema ca dupa 10 minute sa faca un freeze, poate unul care sa dureze pana la 5 secunde, 5 secunde n-am imagine, ea fiind inghetata. Apoi totul e blocat, blocat cu totul. Am acces la meniu, la canale, pe unde vroiam eu...dar urmatorul canal pe care-l schimb il face cu totul blocat fara nici un acces. Singura solutie fiind reboot.

Voi nu aveti probleme de genul?

Ps: conteaza daca folosesc un stick high speed? am unul "ieftin" dar as putea folosi unul high speed, un Kingstone HyperX.

alexsan78
09-09-09, 14:49
sunt zile la mine cand mere bine sunt zile cand patesc la fel

eu cred ca e de la net sau daca ai bagat BABOOT 0.6 sar putea sati faca mai des am observat ca cu v 0.7 nu face chiar asa des figuri

la mine si pe canale normale mi se mai intampla cred ca pingul mare

siemens
09-09-09, 15:44
Totusi, la cccam nu se intampla asa.

Din cate am observat, merge si MBOX sa pun.
In MBOX pot sa leg o linie CCCAM?

zildan
09-09-09, 15:47
@siemens
Cel mai des se agatza cu rotitze cand ai dat AC3 downmix off, mai ales pe englezi, in concluzie lasi on pentru o functionare stabila!
Alta cauza este ecm time. Pe canale codate ND$3 daca vine raspunsul dupa 800 ms de mai multe ori consecutiv, singura scapare e sa schimbi in timp util canalul, altfel telnet reboot sau power off.
Daca ai linie in distanta buna sau cu timp de raspuns rezonabil, merge fara probleme aparatul, pe orice canal si cu orice tip de linie.
Se pare ca se lucreaza la un mecanism de evitare a situatiilor de blocaj.

siemens
09-09-09, 16:55
Asa e, se misca mult mai bine. Chiar daca se mai blocheaza, pot sa schimb usor programul sau sa dau restart la EMU.

cu MBOXu nu-mi da nimeni un raspuns? se poate pune linie de CCCAM in el?

mesteru
09-09-09, 17:04
deocamdata nu se poate conecta mbox la cccam.....poate in viitor.

proteus
30-09-09, 17:17
Am incercat Incubus 93 si 93T. Foarte frecvent la schimbarea de canale imi apar rotitele si nu mai misca nimic - desi pot face telnet in continuare. Folosesc atat SoftCam.Key cat si o linie.

Din pacata linia are timpi de raspuns mari si nici conexiunea mea Internet nu e intotdeauna stabila.

Pot face ceva ca sa nu se mai blocheze? O alta versiune de Incubus sau o alta aplicatie cu totul?

mesteru
30-09-09, 22:14
poti incerca si cu 0.92 ,dar linia conteaza cel mai mult.......timpii de raspuns