PDA

View Full Version : " Cine va pus sa fiti........"



mario08
01-09-09, 14:31
"Cine va pus sa fiti client corect" , am trait sa aud si aceasta fraza de la "call center-ul" acestui dth
Sunand din nou sa rezolve prb. cu acea suma "restanta" de 4.5roni care apare tot timpul pe factura , in urma maririi pretului la abonament in ianuarie , eu avand platit in avans lunile decembrie 2008/ianuarie 2009
Basca ca in luna ianuarie 2009 nu sa emis facturi , m-am trezit incepand cu factura din februarie 2009 ca sant "dator" la acest dth (nu stiu cum au reactionat cei care au platit in avans 6 luni sau 1 an si apoi sau trezit ca tot ei sant "datori")
Cu toate ca am mai dat vreo 3-4 telefoane inainte si mi-sa promis ca se va rezolva aceasta restanta retroactiva si ilegala dupa mine (poate citeste vreun staff acest topic si ne lamureste in baza carui legii sa trecut la aceste "datorii retroactive") , ea continua sa fie afisata in continuare pe factura

DOMNILOR DE LA AKTA , AM IMPRESIA CA STATI FOARTE BINE LA NUMARUL DE ABONATII SI DE ACEEA VA PERMITE-TI ACEST GEN DE BATJOCORIRII LA ADRESA CLIENTILOR CORECTI

NU UITA-TI UN LUCRU : "DE FACUT RAU ESTE MULT MAI USOR , DECAT SA FACI UN BINE" ,ORICUM V-ATI CASTIGAT O RECLAMA PROASTA DIN PARTEA MEA LA PRIETENII/CUNOSCUTII/NECUNOSCUTII SI CEI CARE AR VREA SA VA DEVINA ABONATI PE ACEASTA "BATJOCORA"

INMULTITII LA CATI CLIENTII AVETI IN ACEEASI SITUATIE IMPUSA DE D-VOASTRA SI VEDETI CAM CATI POSIBILI CLIENTII PIERDETI CU ACESTE METODE "NEORTODOXE" , VACA VA OCNVINE CONTINUATI MAI DEPARTE SI VOM VEDEA..........

sorin8m
01-09-09, 15:57
Eu zic main intai sa te uiti in contractul care lai semnat cu ei daca au sau acest lucru sa faca.

Nu am scris asta ca tin partera lor, doar ca daca ai semnat si acolo scrie ca pot face asa ceva atunci legal nu le poti face nimica. Oricum nu sunt nici porimi nici ultimi care fac asa ceva. Si la digi acum vreo 2 ani (ceva de genu acesta) a fost similara situatia cand primeai prin factura niste formulare pentru HBO si ceva sport (sau asa ceva) si daca nu completai, adica nu le trimiteai lor inseamna ca erai de acord sati bage in gat aceste programe plus bani in plus la abonament.

mario08
01-09-09, 17:15
Nu man , nu ma deranjeaza asa tare faptul ca au scumpit abonamentul (este normal pana undeva si fac si alte dth-uri) , DAR UNA ESTE SA-TI "IA CU JAPCA NISTE BANII PE O LUNA , SAU MAI MULTE PE CARE TU/ALTI LE-AI PLATIT SA FII LA ZI" SI SE PRACTICA ACEASTA METODA SI LA ALTE DTH-URI si alta cand de luna urmatoare platesti NORMAL ABONAMENTUL MARIT , FIINDCA DIN LUNA URMATOARE SA SCUMPIT DIN "n" MOTIVE
EU NU AM GASIT SI NICI NU CRED CA SCRIE INTR-UN VREU CONTRACT AL UNUI DTH , CA "ESTI OBLIGAT SA PLATESTI MARIRII DE ABONAMENT RETROACTIV"
Acesta este lucrul care ma deranjeaza cel mai tare si in plus modul de comunicare al call center-ului cu clientul

sorin8m
02-09-09, 10:14
In contractul lu digi de acuma 3 ani scria asa ceva, din pacate. Intre timp au mai facut schimbari nu stiu cum este la astea noi. Iti zic ca am fost si eu abonat la ei :)