PDA

View Full Version : kanal d



outcast
09-02-07, 01:46
Coordonatele de emisie prin satelit pentru Kanal D sunt : Kanal D Romania Intelsat 902 62.0?E Frecventa : 11176 Polarizare : H SR : 3333 FEC : 3/4 Video PID : 4194 Audio PID : 4195 PCR-PID : 4194 Codare : BISS

Einstein
09-02-07, 08:33
A apatu in pachetul Digi sub numele: DOGAN TV, Intelsat 1002, 12607Ghz, H, 27500

-minus
09-02-07, 18:02
62 E :wink:
MaxxJr
07.11.2006 11147 H
MPEG-2 2710 5/6 Kiss TV 1160 1120 Rom 1 Europe


73
EnoSat
02.01.2004 11152 H
MPEG-2 3333 3/4 Prima TV -w- 1160 1120 Rom 1 Europe


73
M.Can
28.01.2007 11177 H
MPEG-2 3332 3/4 Kanal D test Romania 4194 4195 Rom 1 Europe


73
G.M.Gross
02.09.2006 11187 H
MPEG-2 2047 7/8 Axa TV -w- 4131 4129 Rom 1 Europe


73
S2000Stefan
30.04.2006 11191 H
MPEG-2 2222 5/6 Canal Teleshop -w- 4194 4195 Rom 1 Europe :wink:

outcast
15-02-07, 09:28
Kanal D, parte a Dogan Media International, subsidiara a Dogan Yayin Holding, cel mai mare trust media din Turcia, s-a lansat ieri-seara cu mare fast la Palatul Parlamentului. Kanal D va incepe sa emita duminica si va acoperi 80% din teritoriul tarii.

XVanish
15-02-07, 18:17
Explicati si la mine n00b-ul cei cu Kanal D asta... am vazut Dogan TV... e un canal nou ce va aparea? canal romanesc? ziceti-mi ceva despre el sa stiu si eu :D

Multumesc

-minus
15-02-07, 18:22
Explicati si la mine n00b-ul cei cu Kanal D asta... am vazut Dogan TV... e un canal nou ce va aparea? canal romanesc? ziceti-mi ceva despre el sa stiu si eu :D

Multumesc Un nou program, romanesc transmis prin satelit codat in BISS,unde printre altii apar si cei de la Vacanta Mare si multe alte surprize ce vor fi vizibile incepind cu 18 februarie prima zi de emisie.Spaniolul :wink:

-minus
15-02-07, 18:29
Emisiuni

MECIURI DIN LIGA 1
D DIMINEATA
CONFIDENTA
NORA PENTRU MAMA
GASCA
VACANTA MARE - GARCEA RELOADED
RESTAURANT EUROPA
FURORI
DOROFTEI, A DOUA SANSA
FLUIER FINAL
TELEZVON
BULEVARD
IMPREVIZIBILII
CLUBUL COPIILOR
D STIRI
acestea sunt emisiiunile.Spaniolul :wink:

-minus
15-02-07, 18:30
Seriale

RESTAURANT EUROPA

Divort. Ea ? ramine cu doi copii de crescut. Fara casa dar cu un restaurant. Viata trebuie sa mearga mai departe; si business-ul. Asa ca familia locuieste in restaurant. Cind vin clientii dimineata la mic dejun, se intalnesc la baie cu mezinul familiei in pijama. E de ris? Sau e de plans? E serial, asta-i sigur!

CHIQUITITAS

Sa nu spuneti ?Alta telenovela ?? ca nu e telenovela. E un serial normal, cu personaje simpatice, cu probleme prea mari la cit sunt ele de micute.

Un serial care te prinde, in fiecare seara sau, in fine, aproape in fiecare seara!!!

PERFORMERS ? LACRIMI PENTRU GLORIE

Este povestea unor tineri talentati, care de-a lungul a 24 episoade care ne invita in lumea lor, cea a dansului, a cantecului sau a teatrului. Batalia pentru recunoasterea valorilor adevarate se duce pe ?campul de lupta? al scolii ?. Succese si dezamagiri profesionale, impletite cu problemele personale ale fiecaruia transforma acest serial intr-o poveste de suflet.

Telenovele
ANA Y LOS SIETE ? ANA SI CEI 7

Sacrificiile nu o sperie pe Ana Obregon. Ana si-a petrecut copilaria intr-un orfelinat, nu si-a cunoscut niciodata familia, si cel mai mare vis al ei este sa isi intemeieze una. Ea lucreaza ca dansatoare intr-un club de noapte, dar isi doreste sa ajunga un star al cinematografiei. Intamplator Ana ajunge in casa lui Fernando Hidalgo, un bancher cu sapte copii: Carolina, Nando, Amalia, Celia, Guille, Ale si Lucia. Ana ramine sa lucreze ziua in casa lui Fernando, iar noaptea isi continua munca la bar.

JUANITA LA SOLTERA ? CASATORIE DIN DRAGOSTE

Socoteala de acasa ? nu se potriveste cu planurile Juanitei. Juanita este o fata frumoasa si simpla care, impreuna cu prietena sa cea mai buna, se ocupa de o librarie. Tanara viseaza sa il intalneasca pe barbatul visurilor ei, dar niciunul dintre cei care o curteaza nu ii este pe plac. Tommy, un barbat frumos si plin de farmec este un Don Juan fara nici o letcaie care ? constient fiind de efectul pe il are asupra femeilor se foloseste de infatisarea sa pentru a-si imbunatati situatia financiara. Atunci cand cei doi se intalnesc pentru prima data, Juanita nu este deloc impresionata nici de ochii lui adinci si albastri, nici de vorbele sale dulci. Tommy insa nu se da batut si se hotaraste sa o seduca pe Juanita pentru a o trece in panoplia sa de cuceriri feminine. Viata insa are alte planuri pentru ei ... Juanita si verii sai sunt pe cale sa mosteneasca milioane de dolari, dar cu o conditie: cu totii vor trebui sa se casatoresca si sa aiba copii in cel tarziu un an, sau nu vor avea parte de nici un ban din uriasa mostenire. Juanita este singura din familie care nu este casatorita si nu isi doreste deloc sa renunte la visele sale pentru bani. Verii sai se hotarasc sa o pacaleasca si il angajeaza pe Tommy pentru a o face sa se indragosteasca de el. Tommy accepta fara sa stea pe ginduri, vazand in Juanita biletul sau spre o viata lipsita de griji. Sarcina lui se dovedeste insa una foarte grea, mai ales ca Juanita are pregatite citeva surprize pentru Tommy, printre care ? dragostea adevarata.

FLORICIENTA

Flor este o orfana de 20 de ani care traieste singura intr-o pensiune saracacioasa, inconjurata doar de prietenii si visele ei. Viata i se schimba complet in momentul in care este nevoita sa paraseasca pensiunea si sa isi gaseasca o alta locuinta. Flor reuseste sa se angajeze ca dadaca la Fritzenwalden Mansion, lucru care ii va schimba viata pentru totdeauna. Impreuna cu prietenii pe care si-i face acolo Flor va infiinta o formatie. La Fritzenwalden mansion, Flor il va intilni pe Federico, cel mai in varsta dintre frati, care, dupa moartea parintilor sai a fost nevoit sa abandoneze studiile pentru a avea grija de familia sa. Flor si Federico se indragostesc nebuneste unul de celalalt, dar iubirea lor intampina obstacole uriase atunci cand rudele copiilor incearca sa le saboteze relatia si sa ii desparta pentru totdeauna.







acestea sunt serialele.Spaniolul :wink:

staric
15-02-07, 18:31
http://img69.imageshack.us/img69/7104/canaldso5.png (http://imageshack.us)

-minus
15-02-07, 18:32
Kanal D

Kanal D vine in casele romanilor in dimineata zilei de 18 februarie. Este o televiziune care aduce , in primul rind , foarte multe emisiuni de divertisment- sub toate formele sale - seriale de comedie, show-uri muzicale, filme, talk-show-uri, documentare pentru copii in cadrul unor magazine de weekend, reality-show-uri.

Kanal D este o televiziune in care vor excela productiile romanesti, atat cele originale cat si cele realizate dupa formate internationale de succes.

Kanal D este o televiziune romaneasca, creata special pentru romani.

Ca strategie, isi propune sa ofere publicului divertisment de bun gust si vedete pe care sa le primiti cu placere in casele voastre. De aceea am optat pentru prezentatori, moderatori si actori - cunoscuti publicului dar si pentru fete noi, dandu-va ocazia sa va spuneti parerea si sa participati la crearea unor vedete.

Credem ca publicul din Romania are nevoie de un post de televiziune nou- o alternativa la ce exista acum, cand deja stim cu totii la ce ora ce putem vedea pe fiecare post.

Parerea ta conteaza mult pentru noi si de aceea iti asteptam opinia pe adresa Kanal D - e-mail: info @ kanald.ro

Si la sediul Kanal D -

Spaniolul :wink:

XVanish
15-02-07, 18:36
10q Spaniolule, nice picture staric :D

-minus
15-02-07, 18:38
Date receptie satelit:
SATELLITE: INTELSAT 902/ 62.00 DEG E.

FREQUENCY RX 11176.2500

POLARIZATION RX H

SYMBOL RATE: 3333

FEC: 3/4 Daca vrei sa devii distribuitor:

AURA ILIUTA, tel: 031.407.55.67

FAX: 031.805.59.44

E-MAIL: aura.iliuta@kanald.ro


Difuzori: DOLCE-FOCUSS


de azi kanalD in teste si pe focuss si Dolce.Spaniolul :wink:

staric
15-02-07, 18:43
Aveti idee cate antene vor fi de instalat dupa primul meci de campionat?

-minus
15-02-07, 18:53
Mai ales ca au in vedere lansarea unui DTH in RO.Spaniolul :wink: Digiturk ima konkurenta!
Turska platforma D-Smart krenula sa radom

Nova turska digitalna satelitska pay tv platforma D-Smart započela je sa slu?benim emitiranjem svojih programa. U ponudi platforme nalaze se brojni besplatni i nekodirani programi, a i nekoliko atraktivnih pay tv kanala.

Paket D-Smart emitira se na turskom telekomunikacijskom satelitu Turksat 2A na 42? istočno, na frekvencijama 11.804 GHz V, Symbol Rate 24444, FEC 5/6 Mpeg2, zatim na 11.966 GHz H, Symbol Rate 12500, FEC 5/6 i na 12.652 GHz H, Symbol Rate 22500, FEC 5/6 Mpeg2 kodirano u sistemu NDS Videoguard.

U ponudi te platforme emitiraju se atraktivni kanali kao Discovery Channel, World Fashion Channel i Animal Planet. No glavni adut D-Smarta biti će dakako brojni kanali u vlastitoj produkciji. Neki od njih su Movie Smart 1 i 2 (sa filmskim hitovima) i Comedy Smart (samo ime govori - kanal sa humorističnim serijama i komedijama), a najveći dio paketa čine tematski programi koji nose brand Kanal D. Ti kanali su: Kanal D Dream TV, Dream Turk, D Hipodrom, D Spor, D ?ocuk, D Yeşil?am, D Plus i D Max, a paket će uz navedene programe emitirati i kanale BJK TV, FB TV, Emlak TV i GS TV. Neki kanali u ovoj platformi jo? uvijek se emitiraju u nekodiranom obliku no kodiranje njihovog signala očekuje se u narednim danima.

D-Smart je novi projekt medijske grupacije Dogan Grubu, a koja je nedavno pro?irila aktivnost i na Rumunjsku gdje je pokrenula zabavni kanal Kanal D Romania.

XVanish
15-02-07, 19:06
Mai ales ca au in vedere lansarea unui DTH in RO.Spaniolul :wink: Digiturk ima konkurenta!
Turska platforma D-Smart krenula sa radom

Nova turska digitalna satelitska pay tv platforma D-Smart započela je sa slu?benim emitiranjem svojih programa. U ponudi platforme nalaze se brojni besplatni i nekodirani programi, a i nekoliko atraktivnih pay tv kanala.

Paket D-Smart emitira se na turskom telekomunikacijskom satelitu Turksat 2A na 42? istočno, na frekvencijama 11.804 GHz V, Symbol Rate 24444, FEC 5/6 Mpeg2, zatim na 11.966 GHz H, Symbol Rate 12500, FEC 5/6 i na 12.652 GHz H, Symbol Rate 22500, FEC 5/6 Mpeg2 kodirano u sistemu NDS Videoguard.

U ponudi te platforme emitiraju se atraktivni kanali kao Discovery Channel, World Fashion Channel i Animal Planet. No glavni adut D-Smarta biti će dakako brojni kanali u vlastitoj produkciji. Neki od njih su Movie Smart 1 i 2 (sa filmskim hitovima) i Comedy Smart (samo ime govori - kanal sa humorističnim serijama i komedijama), a najveći dio paketa čine tematski programi koji nose brand Kanal D. Ti kanali su: Kanal D Dream TV, Dream Turk, D Hipodrom, D Spor, D ?ocuk, D Yeşil?am, D Plus i D Max, a paket će uz navedene programe emitirati i kanale BJK TV, FB TV, Emlak TV i GS TV. Neki kanali u ovoj platformi jo? uvijek se emitiraju u nekodiranom obliku no kodiranje njihovog signala očekuje se u narednim danima.

D-Smart je novi projekt medijske grupacije Dogan Grubu, a koja je nedavno pro?irila aktivnost i na Rumunjsku gdje je pokrenula zabavni kanal Kanal D Romania. :? :? :?
Whata'... acuma si tradu pls :mrgreen:

-minus
15-02-07, 19:11
In mare; grupul dogan va lansa in turcia un dth care va revolutiona piata audio-video din turcia,se are in vedere lansarea unui dth si in romania unde pentru inceput va fi lansat kanalD,in urma analizei pietii ce se va face in maxim 6luni se va decide daca se va lansa si dth-dogan in ro.Spaniolul :wink:

laleauaneagra
15-02-07, 19:26
mutati antena pe turci si le vedeti :lol: :wink:

-minus
15-02-07, 19:27
mutati antena pe turci si le vedeti :lol: :wink: Pe ce frecventa?Spaniolul :wink:

laleauaneagra
15-02-07, 19:59
pai tocmai tu leai postat mai sus :lol:sau http://www.flysat.com/turksat1c2a.php :wink:

-minus
15-02-07, 20:11
pai tocmai tu leai postat mai sus :lol:sau http://www.flysat.com/turksat1c2a.php :wink: Credeam ca a mai aparut un nou transporder de la DOGAN de asta am intrebat pe ce frecventa :D Spaniolul :wink:

outcast
15-02-07, 20:24
spaniolule ma naucesti complet :D :D :shock: :shock: :D

-minus
15-02-07, 20:28
spaniolule ma naucesti complet :D :D :shock: :shock: :D De ce frate? cu ce am gresit? :D :D :D Spaniolul :wink:

outcast
15-02-07, 20:30
nu ai gresit...dar tu postezi frecventa si tu intrebi care e......bea o cafea sa te trezesti :lol: :lol: :lol:

-minus
15-02-07, 20:39
nu ai gresit...dar tu postezi frecventa si tu intrebi care e......bea o cafea sa te trezesti :lol: :lol: :lol: Tocmai o savuram :D

staric
18-02-07, 15:10
Am si eu o intrebare.
Ce e cu sunetul asta de ..... nunta? Sau numai la mine e?(em. Furori)

outcast
18-02-07, 15:21
eu il vad pe digi....sunetul e bun dar calitatea imag.. e jalnica pe lcd..e plin de macroblocuri

-minus
18-02-07, 16:34
La mine nu am probleme nici cu sunetul nici cu imaginea pe focuss.Spaniolul :D :wink:

outcast
18-02-07, 17:00
mda ... focus nu digi....

staric
18-02-07, 17:01
Eu sunt pe 62E si sunetul a fost cum am zis cu ecou.
Sa va spun cinstit mi-a adus aminte de programele de la 7abc - ma asteptam la ceva mai tare.

outcast
18-02-07, 17:02
Eu sunt pe 62E si sunetul a fost cum am zis cu ecou.
Sa va spun cinstit mi-a adus aminte de programele de la 7abc - ma asteptam la ceva mai tare.

doar nu te asteptai la calitatea de la premier german :lol: :lol: :lol:
e totusi in romania... :cry:

staric
18-02-07, 17:05
sunetul in continuare e de .....
Si Prima de ce e bine???

-minus
18-02-07, 17:08
sunetul in continuare e de .....
Si Prima de ce e bine??? Nu stiu ce sa zic,eu am cardul focuss in echolite 790.Spaniolul :wink:

staric
18-02-07, 17:12
Ma mira....
Aceasta problema ...o am doar cu emisiunile inregistrate de Kanal D in schimb publicitatea, filmele...sunt bine

gessle
18-02-07, 17:17
Se vede si se aude bine pe...FOCUS SAT-UPC! :D

outcast
18-02-07, 17:20
fericiti ce cu focus :cry: :cry:

staric
18-02-07, 17:20
Bine...probleme tehnice care sper ca se vor rezolva,dar raman la parerea mea - un post sub asteptari. Antena1 si ProTv pot dormi linistit.
Voi ce credeti?

outcast
18-02-07, 17:21
Bine...probleme tehnice care sper ca se vor rezolva,dar raman la parerea mea - un post sub asteptari. Antena1 si ProTv pot dormi linistit.
Voi ce credeti?

deocamdata ai dreptate...din pacate...totusi eu cred ca asta se va schimba!

-minus
18-02-07, 17:30
Bine...probleme tehnice care sper ca se vor rezolva,dar raman la parerea mea - un post sub asteptari. Antena1 si ProTv pot dormi linistit.
Voi ce credeti? Sa facut prea mult tam-tam pentru ei,din pacate nu e decit un;FISSSSSSSSSSSSSSS.Spaniolul :wink:

staric
18-02-07, 17:36
Si cu cine vroiai sa faca BAAM (nu folosesc BOOM sa nu se intelea altfel) cu La bloc, vacanta mare.... le mai tebuia si o "minune" si aveau tot ce e mai de pret....Parerea mea

dyngo
18-02-07, 18:06
Pan acum grila de programe.... un mare fassssss.
Din ce am inteles sunt ceva probleme cu bugetul alocat lunii feb.
Daca asa va fi si in luna martie...., pro tv, antena1..., somn usor in continuare....

staric
18-02-07, 18:33
In primul rand imi cer scuze ca am uitat sa urez televiziunei CANAL D un BUN VENIT si REALIZARI CAT MAI DE SUCCES si cele spuse mai sus, si cele ce vor urma nu vor fi spuse cu rau,ci cu dorinta de a va ajuta si de a ne incanta. LA MULTI ANI.

P.S.
Stirile mi-auy placul -scurt,clar si echidistant.
Grafica e excelenta.

dyngo
18-02-07, 20:07
Se uita cineva acum pe CanalD?
Cred ca au oarece probleme de emisie, un tremur al imaginii, se observa mai bine la panoramarile mai rapide. Pe sat mai putin dar pe cablu(astral) sunt deranjante...

staric
18-02-07, 20:09
Imagine buna,parca au rezolvat si sunetul.

-minus
18-02-07, 20:38
Imagine buna,parca au rezolvat si sunetul. Sa le dam o sansa,totusi sunt si ei la inceput chiar daca e fiiiiiiiiiiiisit,cine stie poate in timp fiiiiiiiiiiiisul sa se transforme in BOOOOOOOOOM :D Spaniolul

outcast
18-02-07, 22:46
la mine pe digi sunetul parca e o banda de magnetofon..acum la 21.49---

Obywans
19-02-07, 00:25
23:27 ora Spania Kanal D fara sunet ??
Ce sa ?nt?mplat ??
Film fara suneT :P
Si mai este ceva : Kanal D nu are EPG ???

outcast
19-02-07, 00:31
eu zic sa asteptam vreo 2 saptamini sa termine testele si dupa aia sa ne plingem......

XVanish
19-02-07, 00:51
Voi chiar ca sunteti cu ochii pe ei :lol:

-minus
19-02-07, 07:51
eu zic sa asteptam vreo 2 saptamini sa termine testele si dupa aia sa ne plingem...... de 3 luni tot fac teste free to air ce dracu ,nu sunt in stare sa rezolve o banala transmisie?ca sa nu zic de programe,degeaba au vedete daca programele sunt de 2 bani.Spaniolul :wink:

dyngo
19-02-07, 07:56
Eu cred ca la ei este problema de regie si mai ales cu personal care nu s-a acomodat cu aparatura...

staric
19-02-07, 08:52
nu s-a acomodat cu aparatura...
Stiti ce il incurca pe un dansator prost.............fuduliile(asa zis un pic mai frumos)

Voi chiar ca sunteti cu ochii pe ei
Le suntem datori dupa ce ne-au bombardat un an intreg cu publicitatea

P.S.
Ati vazut unde au ajuns Antena1,ProTV daca i-am lasat in pace

outcast
19-02-07, 14:37
Rating de 1% pentru Kanal D
In prime time-ul zilei de lansare, Kanal D a facut o medie de 1% rating, mai putin ca B1TV (1,3), Realitatea (1,3), Acasa (1,8) sau Prima Tv (2,6). Distanta fata de statiile mari este impresionanta: Antena 1 (10,6) si ProTV (7,2). Pe media intregii zile de duminica, Kanal D a adunat 0,5, la fel ca Antena 3 si ProCinema, si doar putin mai mult ca TV Sport.


sursa gsp.

XVanish
19-02-07, 19:01
@staric: good point...

dic_star79
19-02-07, 19:17
Da cam slabut, acest post kanal D. Se adreseaza mai ales celor care se uita la SURPRIZE SURPRIZE, LA TELENOVELE. Iar noi asteptam meciurile ca altceva nu are ceva bun acest post tv :(

XVanish
19-02-07, 20:57
Da cam slabut, acest post kanal D. Se adreseaza mai ales celor care se uita la SURPRIZE SURPRIZE, LA TELENOVELE. Iar noi asteptam meciurile ca altceva nu are ceva bun acest post tv :(

Si cand ma gandesc ca o dupamasa intreaga mi-am batut capu' cu el si am cautat key... bleah :evil:

outcast
19-02-07, 21:08
Da cam slabut, acest post kanal D. Se adreseaza mai ales celor care se uita la SURPRIZE SURPRIZE, LA TELENOVELE. Iar noi asteptam meciurile ca altceva nu are ceva bun acest post tv :(

Si cand ma gandesc ca o dupamasa intreaga mi-am batut capu' cu el si am cautat key... bleah :evil:

ha haha....

XVanish
19-02-07, 21:10
ha haha....
Amu' poti rade ca m-am desteptat :lol:

outcast
19-02-07, 21:11
ha haha....
Amu' poti rade ca m-am desteptat :lol:

era cazul ....

XVanish
19-02-07, 21:14
Asa e cu n00bi astia... ce sa le faci :lol: