PDA

View Full Version : Atentie vor veni sanctiunele mai drastice !!!



Ursanu
20-08-09, 22:47
Stimati suporteri !!! Indiferent caci suntem suporterii lui " Dinamo" sau "Steaua" trebue a avea macar catusi de putin o civilizatie! Cea ce s'a intamplat in acasta seara pe Stefan Cel Mare, este pur simplu ,caci am aratat inca odat-a cat de civilizati suntem si cat demult am ramas inapoi fata de alte tari europene. Pacat ,dar Eu cred,ca "Dinamo" va fi sanctionat-a vre-o niste ani buni din Cupele Europene! Totusi hai sa tanem pentru celelalte ecipe romanesti care mai vor continua in Cupele Europene !!!

dic_star79
20-08-09, 23:06
Niste huligani....care nu stiu altceva decat sa se ia la bataie si sa faca scandal.

Ursanu
21-08-09, 00:31
D-ra aveti perfecta dreptate. Dar cu ce e devina clubul"Dinamo",pentru niste huligani,pentru care va fi serios sanctionat- a de cei de la UEFA? E pacat de clubul accesta care ne-a adus atatea bucurii altadat-a si iat-a pentru niste golanii, vom fi ecxlusi din Cupele Europene!!! Si de acuma incolo,cred ca si FRF-ul vor lua masuri mai serioase impotriva huligalizmului in fotbal .

f11
21-08-09, 10:41
@Ursanu
Sa nu uitam ca "pestele de la cap se-npute".
Acum 1 an tot la un meci de calificare in cupa uefa cu ceva olandezi la meciul din deplasare a iesit ,ca de fiecare data scandal si in loc sa condamne apucaturile suporterilor , borcica si gasca lui au dat vina pe fortele de ordine olandeze ca nu erau pregatie si pe faptul ca suporterii olandezi cica "au provocat".
Ca sa termin cum am inceput : "cine seamana vint culege furtuna"

f11

Diablo1
21-08-09, 21:51
Purtarorul de cuvant al UEFA, Robert Faulkner, sustine ca Dinamo va pierde partida cu Slovan Liberec cu 3-0, dar anunta ca forul continental ar putea lua o masura mult mai drastica.

"Primul lucru pe care trebuie sa-l facem este sa stabilim exact ce s-a intamplat aseara. Am vazut imaginile si stim ca meciul a fost oprit cu trei minute inainte de finalul jocului. Cazul va fi judecat marti de Comitetul Disciplinar al UEFA.

Potrivit regulamentului, daca se demonstreaza ca echipa gazda este vinovata ca nu si-a tinut in frau suporterii, meciul va fi castigat cu 3-0 de formatia oaspete. In mod normal, daca meciul nu este dus la bun sfarsit, atunci clubul raspunzator de intreruperea sa pierde meciul cu 0-3.

In urma acestui gest al suporterilor, Dinamo va pierde, cu siguranta, la masa verde intalnirea, nu ca ar mai fi avut vreo sansa in retur, avand in vedere ca meciul a fost intrerupt la scorul de 2-0 pentru oaspeti.

Ursanu
21-08-09, 21:55
Intr'adevar asa este "Cine seamana vant, culege furtuna". Dar ce-i mai interesant,caci oficialii de la club, in presa n'au c'am dat nici'un comunicat,de lamurire pentru ce s'a ajuns asa de departe cu suporterii lui Dinamo si de ce organele de paza a stadionului nu avut nic'o reactie cand s'a declansat revolta unor indivizi,fara control !!! Va spun sincer, si Eu mai fost la meciuri de derbi inca pe vremea URSS-lui, si de fiecare dat-a majoritatea galeriilor nu numai ca sa'u injurat reciproc,dar cei mai multi din insi erau in stare de ebrietate si sa'u luat masaruri foarte stricte,cat in timpul meciului,atat si la esirea de pe stadion ! Aseara a fost parca , un meci fara paza totala de protectie si vina o poarta cea mai mare d.Borcea caci el e responsabil cu acceste cesti,ca director-executiv al clubului. Mie i-mi pare foarte rau,pentru ca de acuma incolo toate ecipele romanesti vor fi luate ca ecipe cu handicap moral, de penalizare cear la primul pas gresit de suporterii orcarei ecipe aflate in Cupele Europene !!!

zappa
21-08-09, 22:27
Ce m-as bucura daca dINAMO ar juca la matineu. Sau mai bine s-ar desfiinat de tot.

Ursanu
27-08-09, 23:32
Bravoooo Dinamo , Steaua si CFR -ul !!!! Bafta mai pe departe !!!

delta2k2
27-08-09, 23:37
Rar mai vezi aşa intoarcere de situaţie.

Bravo Dinamo !!!


.

marius_tr
28-08-09, 00:41
Super dinamo
mare bucurie ne-ai adus in seara asta
multumim mult

horatyu
28-08-09, 01:01
nu sunt dinamovist , dar pot spune :
felicitari ...au facut un meci mare pt ca au avut mentalitate si dorinta de invingatori

Ursanu
28-08-09, 01:12
Deja e dupa miezul noptii, si putem spune,caci azi vom afla ecipele advesare pentru noi! Asa trebue de jucat oricand, cu daruire, si atuncea nici suporterii cred Eu, caci n'o sa faca ce au facut la meciul lui Dinamo- Licberec !!! Bravo lor !!7!