PDA

View Full Version : Primul test cu E2 SIF 055 usb



MihaiP
13-08-09, 21:46
Aparitia acestei noi imagini de la TIGEGLO ... m-a luat prin surprindere ! asta pentru ca-i in plina perioada de concedii , perioada cand lumea-i la plaja , prin carciumi sau teatre ,,, iata ca totusi unii lucreaza !
Ce aduce nou ? aparent nu mare lucru ...

- se rezolva , insfarsit , problema indicatorului de nivel semnal
- se ridica o anomalie deranjanta la startul pe scart ...lipsa logoului
- multiple corectii de subsol ....

- este o versiune de tranzitie ! tranzitia spre o forma ... finala ! nu are plugin-uri si pannel dar ne anunta ca in curand va avea de toate !

Spre surprinderea mea imaginea nu pare mai stabila ! se mai agata in HD chiar fara sa fie butonata ! fara doar si poate versiunea 5 pare a fi un pas inapoi !

MihaiP
13-08-09, 22:13
P.S. dupa ce i-am infiintzat o zona de swap ( swapon -a /dev/sda2 ) ... totul pare in regula !
O sa-l las in supraveghere pana dimineatza !
Imaginea are doua skinuri : cel standard SD si Dream TV-HD ... care merge bine dar este cam ...
negru ...dupa gustul meu !

MihaiP
14-08-09, 07:18
Dimineatza la prima ora ...Anixe HD inca mergea ...dar ...s-a agtzat in Enigma la prima tentativa de a schimba canalul ! mai are de "sapat" prietenul Tideglo !
Parca totusi versiunea 42 mergea mai bine !

zildan
14-08-09, 11:18
TDT face 98% din imagine, Tideglo pune doar driverele de retea, video si ce mai difera de la Kathy!

bz2ruebe
15-08-09, 20:22
Aparitia acestei noi imagini de la TIGEGLO ... m-a luat prin surprindere ! asta pentru ca-i in plina perioada de concedii , perioada cand lumea-i la plaja , prin carciumi sau teatre ,,, iata ca totusi unii lucreaza !
Ce aduce nou ? aparent nu mare lucru ...

- se rezolva , insfarsit , problema indicatorului de nivel semnal
- se ridica o anomalie deranjanta la startul pe scart ...lipsa logoului
- multiple corectii de subsol ....

- este o versiune de tranzitie ! tranzitia spre o forma ... finala ! nu are plugin-uri si pannel dar ne anunta ca in curand va avea de toate !

Spre surprinderea mea imaginea nu pare mai stabila ! se mai agata in HD chiar fara sa fie butonata ! fara doar si poate versiunea 5 pare a fi un pas inapoi !

da se pare ca ai dreptate, multe probleme cu canalele hd...pacat