PDA

View Full Version : Un mic ajutor



aghiuta
13-08-09, 01:08
salutare ...

1. A reusit cineva sa faca jtag la un receptor hss 1170 ? (daca da putin ajutor daca se poate)

Am reusit cu greu sa ajung la pinii pt jtag ai procesorului sti5518 ... dupa ce am lipit firele am constatat ca pinul TRST este pus la masa ... banuiesc ca nu e normal sa fie asa ... intrebarea mea este:
2. decenoctez pinii pt jtag de pe placa si dupa aceea sa-i leg la interfata jtag ?.... nu de alta nu as vrea sa fac conserva terci.

multumiri

P.S. Imi cer scuze daca exprimarea nu e prea corecta

mondo
13-08-09, 19:42
salutare ...
... intrebarea mea este:
2. decenoctez pinii pt jtag de pe placa si dupa aceea sa-i leg la interfata jtag ?

Da.Normal!!!

aghiuta
16-08-09, 19:35
Exista si o alta metoda de a scoate rsa si bk in afara de jtag pt ca asta nu-mi reuseste

milumil
16-08-09, 21:11
exista. unlooperul,dar nu te astepta sa-ti dea cineva informatii

aghiuta
16-08-09, 22:19
cardul e rev ac6 si din cate am aflat pe aceasta revizie nu merge cu unlooper-ul .... ma contrazice cineva ?? :P

milumil
16-08-09, 22:46
fa ca mine....ia-ti unlooper si apucate de treaba, intoarce internetul pe toate partile si cand ti se face capul ca de bulgar iese. la mine sa facut guleama glava dar de iesit ceva nu

komoddo
18-05-10, 19:58
nimic mai simplu. in 3 ore e gata operatiunea. dar trebuie sa ai indamanare. fire cat de mici , si o alimentare de 3.3 v pe trst. in rest . merge struna.