PDA

View Full Version : nesimtirea de la digi



laurentiu
04-08-09, 14:23
Astazi nu mai functioneaza cartoon network.De ce numai ei stiu abonamentul se plateste fara reducere. Dar la nesimtirea de la digi este foarte mare. Poate va ginditi sa mai anuntati inainte sau macar sa va cereti scuze ptr ceea ce faceti cu abonati pe care ii aveti.

laurentiu
04-08-09, 14:34
Acum si-au revenit 14.28 si le multumesc ca acum copii sunt la tv

zmeura
04-08-09, 17:23
Lasa ca mie nu mi-au mers programele un sfert de ora si nici macar nu ploua aici.Acum se inoreaza si va ploua,probabil alt sfert de ora fara semnal.Satelit ieftin si prost,ce e pe Thor merge bine si pica rar,doar chiar cand sunt nori negrii pica,ce e pe Intelsat a picat la greu in vara asta cand au fost ploi.
Si mi-am adus aminte de EPG,imi curg ochii cand vad la altii pe toate programele si bine pus la punct,astia asa il au de 3 ani,cu toate ca se poate si la ei,am vazut pe DigiSport.Se poate dar pare sa fie indiferenta si durere in cot.
Altfel as fi multumit cu doua receptoare independente,merge si grila de programe si pretul,dar .... ramane un dar.

zappa
04-08-09, 21:30
Si de ce nu cautati alt DTH? Sky de ex.

zmeura
05-08-09, 10:21
Daca ar fi Sky Romania da,altfel normal ca sunt abonat la dth-uri romanesti,ca vrea sa vad programe romanesti.Raman si cu problemele romanesti.:D

laleauaneagra
05-08-09, 14:00
pai da,dar facand o analiza totusi la max,focus,dolce se intampla si pe la ei dar mai rar chiar foarte rar dar noi romani gresim cand face alegerea ca deh mai ieftin mai nu stiu cum,un cacat pe bat,concluzie out digi

eu acum renunt la telefonie,cablu si ma trezesc ca imi spune aia la caserie ca trebuie sa i aduc telefonu ce mi la dat inapoi(cacatu ala de telefon alb,scrie digi pe el parca)ca altfel platesc 2 mil lei,sa fac soc nu alta8nici mult nu a lipsit)

nesimtiti ordinari

zappa
05-08-09, 17:28
Eu nu inteleg de ce va plangeti pe forum si nu mergeti sa faceti plangere la sediu sau la OPC. Credeti ca va rezolva cineva problemele agitandu-va aici? Credeti ca citeste cineva de la digi, dolce, etc ce scrieti voi aici? Scopul acestui forum e altul. Tot timpul mai apare cineva care se plange ca nu stiu ce a mai facut digi. Oare poporul roman e un popor de plangaciosi? Tot timpul stam si ne vaitam?!!! Incercati sa mai vedeti si partea plina a paharului.
Cartoon network e un program de 2 lei. Eu unul l-am sters. Daca ai un copil si tii la educatia lui nu-l lasa sa urmareasca toate prostiile de la cartoon.
O zi buna sa aveti.

zmeura
05-08-09, 18:52
Normal ca eu nu am postat aici pentru ca sa citeasca cei de la Digi ci pentru noi care suntem abonati.Daca vroiam sa citeasca angajatii Digi postam pe alt forum.:)
Am scris faptul ca situatia cu semnalul slab a fost si inca mai este chiar daca la un moment dat parea sa fie rezolvata.Peste vara am avut surpriza sa constat ca de fapt semnalul lor cade la fiecare ploaie la Bucuresti sau la mine si asta din cauza satelitului mai ieftin pe care sunt ei,plus faptul ca la un program nou au pus EPG dar la cele vechi a ramas la fel.Nu vad de ce nu se poate posta asa ceva,nu am postat ca sa le rezolve cineva ca oricum nu o vor face,pe criza asta nu mai investeste nimeni nimic.Nu vreau sa trec la altii,doar constat o stare de fapt,atat.Poate sunt si altii care au observat asta,eu am avut ocazia sa observ pe doua antene separate si de dimensiuni diferite,nu or fi ambele dereglate ca pe vreme buna am acelasi semnal ca in iarna.
Cartoon Network e sters si la mine de peste 1 an,baza a ramas pe Jetix care se va tranforma in Disney.:)

gessle
05-08-09, 19:59
Lasati,fratilor!Viiineeeeeeee UPC DIRECT du roumanie...:D,o alta grila pt Focus Sat,
mult mai buna!

laleauaneagra
05-08-09, 20:08
daca lucru asta se intampla intr o alta tara da mergeam la opc asa fiind in ro ma gandesc de 2 ori(e vb de timpul meu si de bunul meu simt,pana la limita care e)si vb lui zmeurica constatam si noi niste fapte pe bani nostri

ps1.iar despre carton nu ma intereseaza,fetita mea se uita la baby tv pe dolce care e un program cu adevarat ptr copii

ps2.si da acest forum e monitorizat din mai multe motive,sa nu crezi ca numa fanta trece pe aici sau catei si dau raportu

Ursanu
06-08-09, 09:34
Dragii Mei romanii!!! Nu Va vaetati de digi,caci c'am mai toate platformele au ceva probleme. De ecxzemplu si la noi in Ucraina platforma Viassat tot asa au probleme. Dar Va spun sincer,dragii Mei, caci asa tare platforma ca Digi poate numai cei de la Premiere sau de la NTV+ ,au grile mai bune... Asa ca Digi Eu o consider una dintre cele mai tari din Europa!!! Cu multa stima si respect pentru toti romanii de pretutindeni!!!

laleauaneagra
06-08-09, 14:41
na ce sa zic eu acuma dragul meu ucrainian:)

doame ajuta

zmeura
13-09-09, 10:48
Baietii iar si-au dat cu firma in cap.Am trecut si eu aseara peste unul din DigiSport-uri si transmiteau un meci cu multe intreruperi de semnal.Din ce am auzit pe urmatorul nu l-au mai transmis deloc.Se gaseste cineva sa mearga sa le regleze antena de receptie?Dau eu o bere,mai mult nu ca oricum nu ma uit la fotbal.