PDA

View Full Version : Cartela Dolce In Dm500



gic
12-08-07, 11:40
Salut. Are Cine Va Ideie Cum Se Poate Configura Dm500 Ca Sa Se Poata Utiliza Cartela Dolce In El ?

Danni_X
12-08-07, 12:14
Salut. Are Cine Va Ideie Cum Se Poate Configura Dm500 Ca Sa Se Poata Utiliza Cartela Dolce In El ?
da da eu am idee
cauta-ma pe mess ,id dannix_asy

gic
12-08-07, 13:18
daca vrei sa ajuti spune aici pe forum si scuze daca am deranjat pe cineva

gic
12-08-07, 15:05
Salut Tuturor.
As Vrea Sa Stiu Cum As Putea Sa Folosesc Cartela Dolce In Dreambox 500 ?
Are Cineva Vreu Tutorial Despre Asa Ceva ?
Multumesc !

sergiu
12-08-07, 17:20
Salut Tuturor.
As Vrea Sa Stiu Cum As Putea Sa Folosesc Cartela Dolce In Dreambox 500 ?
Are Cineva Vreu Tutorial Despre Asa Ceva ?
Multumesc !
foloseste cs2gbox si merge!uite de unde poti sa-l iei http://www.gboxforum.com/upload/index.php?&direction=0&order=&directory=cs2gbox trebuie sa te inregistrezi.
bafta

gic
12-08-07, 18:32
Multumesc . Dar Eu Sint Incepator Si Nu Prea Stiu Multe.
Copiez Acel Director Var In Dm500 Fara Sa Fac Vreo Modificare Pe Undeva ? Mai Multe Sfaturi Daca Ai Putea Te Rog.

gic
12-08-07, 18:59
Salut.
Stie Cineva Cum Se Imperecheaza Cartela Dolce Cu Dm500?
Trebuie Neaparat Legatura La Internet Pentru Acest Lucru ?
Mentionez Ca Sunt Incepator.
Multumesc.

Einstein
12-08-07, 19:28
Ai intrebat in mai multe sectiuni!!! Doar aici vei primi raspuns...
http://www.sateliti.org/upload/index.php?direction=0&order=&directory=Dreambox files/How to&

gic
12-08-07, 20:56
Vrea Sa Stiu Daca Este Nevoie Ca Dm500 Sa Fie Conectat La Un Calculator ?
Altfel Nu Merge? Am Citit Mai Tot De Pe Forum Am Facut Si Setarile Dar Tot Nu Merge. Si Nu Inteleg De Ce Trebuie Facute Setari De Ip ,legaturi De Retea Cu Calculatorul Daca Eu Am Card Introdus In Dm500. NU EXISTA VREUN FISIER IN DM 500 IN CARE TREBUIE SA UMBLU PENTRU A FACE O SIMPLA IMPERECHERE INTRE CARDUL DOLCE SI DM500 ?
MULTUMESC.

Einstein
15-08-07, 10:21
Daca nu ai rezolvat, intreaba pe chat.

Cornel
24-09-07, 16:56
Sunt incepataor si nu stiu daca am deja o cartela de la Boom in Dreambox merge sa pun si alta de Dolce fara sa mai umblu in setari?

viocons72
28-09-07, 21:38
Sunt incepataor si nu stiu daca am deja o cartela de la Boom in Dreambox merge sa pun si alta de Dolce fara sa mai umblu in setari?


Trebuie calculat si introdus din nou seria la card

floare12
29-09-07, 20:35
@gic Ciao! Şi eu am avut ceva dificultăţi pină să reuşesc să fac să meargă Dolce in dream500.
In primul rind iţi spun că eu am reuşit cu cam-ul gbox/newcs pe o imagine gemini.
acum trebuie să transformi seria receiver-ului in hexadecimal.Pt. asta poţi folosi calculatorul windows-ului, trecindul pe stiinţific, astfel: cu calculatorul pe zecimal (adică cerculeţul bifat) scri cea ce scrie pe cartelă fără ultuma cifră(0182XXXXXXX)boxkey-ul , după care bifezi cerculţul de la hexadecimal şi astfel vei avea boxkey-ul pe car il vei introduce in file-ul newcs din cartela var\tuxbox\config, după care salvezi.
Acum despre acel "755" din documentul "HowTo Boom&Dolce on Dreambox" care mie ,fiind mai năting in ale informaticii şi nu numai mi-a luat ceva timp să mă dezmeticesc. Practic trebuie să faci click dreapta pe file-ul respectiv cind eşti legat cu un program ftp la dream şi unde e scris "numec value" scrie 755 după care ii dai ok. Această metodă am adoptat-o eu ceea ce nu inseamnă că n-ar mai fii şi altele.
Acum reboot şi vizionare plăcută!
CIAO!