PDA

View Full Version : Silva schneider DSR 210



bosbiciu
11-07-09, 20:12
Buna ziua. Am intrat in posesia unui receptor Silva schneider DSR 210. Nu am telecomanda pentru el. Are programele de pe satelitul Astra si Sirius memorate si merg. Stie cineva daca exista soft pentru acest fel de receptor.Cel putin ceva program de pc , cu ajutorul caruia sa pot incarca lista de programe.
Va multumesc frumos!

bosbiciu
11-07-09, 21:04
Regula 12.

Sau poate are cineva o telecomanda pentru acest tip de receptor, sau stiti de unde pot procura!
Multumesc!

bosbiciu
11-07-09, 22:17
Dar despre un receptor Smart MX6 Cy , stie cineva ceva . La fel fara telecomanda. Merge pe Astra 19* est.
Multumesc!

otheitis
11-07-09, 22:29
Cumpara mai bine un receptor cu suport de gen Globo,opticum,echolite,echosmart.Nu sunt foarte scumpi si o sa reusesti sa faci ce banuiesc ca vrei sa faci.Cu receptoare care ai scris mai sus e cam greu si inca mai greu sa gasesti o telecomanda care se potriveste.Am cautat peste tot in net si nu am gasit o informatie pt receptoare asta....

:sorry:

suteu
13-07-09, 16:05
ca telecomanda,cumpara tipul telecomanda universala JOLLY LINE, UNIVERSAL 4, este italiana, are mai multe variante, printre care si o varianta cu conector usb pentru gasirea oricarui cod la orice fel de aparat cu ajutorul calculatorului, costa intre 40 si 80 de lei.eu am luat-o aici in medias de la supermarket trident! se poate sa fie si la alte retele de supermarket! eu am modeul universal 4, merge la 97% din aparatele electronice!
cat despre receptor, cum au zis si alti colegi mai jos, ia mai bine recetor din gama actuala de receptoare ,au suport software, nu sunt asa scumpe. si eu am receptoare din acestea din austria si germania, dar sunt slabe si total depasite! schaub lorent, hb si altele!

greu gasesti informatii despre aceste aparate, ele sunt fabricate in fabrici coreene de fapt, asa ca trebuie mai intai sa afli adevaratul producator ! un site util este satellite heaven sau asa ceva, din germania, parca! acolo gasest numele astea false cu trimitere la adevararul producator!