PDA

View Full Version : un sfat



painluck
07-08-07, 09:12
va salut as dori o opinie din partea tuturor care sint abonati la diferite dth. eu sint abonat la digi si ma gindesc tot mai serios sa incetez contractul cu acest operator de rusine de aceea as dori un sfat de la dumneavoastra ce dth sa aleg. un dth care sa nu fie conditionat de ploaie.nori etc.prin urmare un dth de calitate dotat nu cu conserve gen digi.va multumesc pt eentualele opinii

-minus
07-08-07, 10:15
va salut as dori o opinie din partea tuturor care sint abonati la diferite dth. eu sint abonat la digi si ma gindesc tot mai serios sa incetez contractul cu acest operator de rusine de aceea as dori un sfat de la dumneavoastra ce dth sa aleg. un dth care sa nu fie conditionat de ploaie.nori etc.prin urmare un dth de calitate dotat nu cu conserve gen digi.va multumesc pt eentualele opinii

Daca vrei sa vezi la 2-3 tv-uri alege BOOM daca vrei unul singur alege focussat iar daca ofertele lor nu te satisfac alege dolce!!

TheAce
07-08-07, 11:43
Nu stiu la cat iti pun astia euro, dar Dolce Variety la 3.9 euro pare pomana (15RON). In fine, ai de asteptat ceva pentru instalare, dar daca esti client RTL mi se pare cea mai buna alegere.

Daca ai ceva bani si vrei ceva mai fitos si fara umpluturi ia Boom SuperCinema Plus.

La Focus nu prea ii vad plusurile, poate doar receiverul si modalitatea de plata. Grila are lipsuri, Eurosporturile fiind unele dintre ele.

Maxul are unele canale interesante in baza pe care le mai gasesti doar la Dolce si ai libertate la alegerea echipamentelor. Problema e ca te cam costa la inceput daca nu ai echipamente.


Daca vrei sa vezi la 2-3 tv-uri alege BOOM daca vrei unul singur alege focussat iar daca ofertele lor nu te satisfac alege dolce!!

cipcirip99
07-08-07, 12:04
Daca te gandesti sa iei MAX - ia-l cu oferta un an platit inainte si atunci vei avea al doilea an gratis la pachetul baza ( ar veni un echivalent de 11 ron / luna ) - cu echipamentul in custodie si posibilitatea de a face sharing in-door la cate tv te tin curelele - pentru fiecare receptor FTA in plus - recomandat (daca nu te intereseaza decat pachetul de pe sirius atunci vei folosi iesirea loop a receiverelor) . Oricum suma va fi mult mai mica decat te-ai astepta in alte variante . Oricum de studiat toate ofertele !:tv:

painluck
07-08-07, 13:00
multumesc tuturor in special spaniolului,pt opinii optasem initial pt boom sau focus dar pe mine ma interesa cel mai mult calitatea semnalului, adica atunci cind se inoreaza putin sau ploua sa nu mai am surprize gen no signal.si inca ceva care sint canalele pey-per view de la boom.multumesc

-minus
07-08-07, 17:58
multumesc tuturor in special spaniolului,pt opinii optasem initial pt boom sau focus dar pe mine ma interesa cel mai mult calitatea semnalului, adica atunci cind se inoreaza putin sau ploua sa nu mai am surprize gen no signal.si inca ceva care sint canalele pey-per view de la boom.multumesc

Cu placere nu ai de ce sa-mi multumesti eu doar ti-am spus variantele,cat despre pay-per-wiew sunt 2 canale boom -cinema 1 si 2 mai multe gasesti aici;
http://www.boomextra.ro/Home_1.html