PDA

View Full Version : E2 RSP noua versiune?



CaineX
26-06-09, 12:27
Buna,

cand apare o noua versiune Enigma2 de la RSP Team pentru UFS910? :clap:
Versiunea de la AAF nu e prea stabil si imi face prea multe greenscreens cand vreau sa ma iut la filme .mkv.

Salutari,
CaineX

zildan
29-06-09, 02:13
Noua imagine RSP apare cand Media Playerul va merge stabil cu subtitrari!

vdtkps
15-09-09, 10:41
I have made a google translation (Rumanian > Lithuanian) so I see what you mean :) .
But I want to remind also here that in RSP_3.17b_TDT_1142 subtitles are not working correctly (for BSkyB and BBC News on 28.2E) also in LIVE transmissions.

jeanplatre
15-09-09, 23:46
Some other ideas :

* MediaHighway EPG integration (i have posted a topic for that in the E2 forum)
* Real Smargo support with NewCs ;)

But that's right this image is very stable :drinks:

Jean

tedugoroma
17-09-09, 10:14
O rugaminte, daca se poate, la urmatoarea versiune setarile de sunet cel putin sa fie din start pe engleza nu maghiara. E inervant sa tot schimbi la setari cind reinstalezi.

crabber
17-09-09, 14:30
I hope it will be possible to make ftdi drivers for smargo to work.
I am really looking forward to the next image release as I find AAF far less stable or usable. Thanks for the hard work to the RSP team.

wambertos
17-09-09, 15:21
O rugaminte, daca se poate, la urmatoarea versiune setarile de sunet cel putin sa fie din start pe engleza nu maghiara. E inervant sa tot schimbi la setari cind reinstalezi.


Nu are nicio legatura cu image ci cu lista ta de canale.
Fa setarile de sunet dupa dorinta ta, apoi salveaza lista de canale
si cind instalezi un image nou, pui acea lista si vei avea sunetul asa cum vrei.

guiller
17-09-09, 20:00
perdon solo espaƱol:
es posible que en nueva imagen no se pixelen los canales hd. gracias a todos:sorry:

rpit
19-09-09, 20:44
Daca tot vorbim de sugestii...
In principiu Kathy910 HD e un receptor de satelit, NU un player mkv sau de alt fel, cine-si doreste un player HD gaseste la magazin la acelasi pret (sau chiar mai mare) cu al unui receiver de satelit HD...Prioritar ar fi deci ca soful E2 sa fie dezvoltat in ideea de receiver de satelit; in aceasta idee, sugerez urmatoarele imbunatatiri (majoritatea cred ca s-ar putea face cu un software update din pannel):
-diseqc 1.2 functional- ca la o versiune RSP mai veche (USALS mie de ex nu-mi merge cu E2RSP, desi cu alt soft merge...sau poate se prefera diseqc 1.2 pentru reglare "la sange" a antenei)
-softcam.key downloadabil din RSPpannel
-mai multe skinuri HD (Kerny a disparut la ultima versiune, era un skin super)- cu caracterele subtitrarilor adaptate pt citire de la distanta
-subtitrari functionale pe toate canalele (de ex la DaVinci Learning, Cinemax, HBO Comedy sau AXN apar sporadic sau deloc, desi ele exista 24/24)
-teletext functional- actualmente se blocheaza cu restart necesar
-scalarea la schimbarea canalelor (de ex la 16:9) sa se produca mai rapid si in momentul aparitiei imaginii, fara acea latenta de 2-3 sec. cu imaginea "adunata"
-remediu la problema cu CAM Via: TVR HD cu card oficial si redCAM Via ingheata dupa cateva minute de vizionare cu E2, dar nu si cu img originala; uneori cand CAMul e activ in slot, dispare imaginea de pe orice canal, inclusiv cele FTA sau din pachetul TVR, iar remediul e scoaterea si reintroducerea CAMului din /in slot

Scuze pt postul lung- dar am incercat o sinteza...

zildan
19-09-09, 21:00
Deci pe rand:

-diseqc 1.2 - merge la actualele imagini beta perfect.
-softcam.key - e in meniu
-mai multe skinuri HD - am mai pus 1 implicit, o sa mai adaugam cateva
-subtitrari functionale pe toate canalele - sunt foparte putine canalele pe care inca nu merge (necazu e ca germaniii au canalele dublate si nu ii afecteaza asa ca pe noi)
-teletext functional - e OK
-scalarea la schimbarea canalelor - da, e cam lenta, dar merge ok
-remediu la problema cu CAM Via: TVR HD - la ultimele imagini merge, nu e inca perfect.

Subliniez ca vorbesc de imagini beta.
Daca vrei sa devii betatester, imi trimiti un PM cu argumente.
In ultimele 24 ore am scos 2 imagini beta.

rpit
20-09-09, 01:22
Pai daca e asa si beneficiaza si de proverbiala stabilitate (a, si daca vede HD formatat FAT32, ca poate mai folosim si-n alte parti HD- pe-asta o uitasem), atunci da-i drumu' la imagine maestre Zildan, sa ne bucuram si noi !...

zildan
20-09-09, 01:29
Intentionat nu montez partitii fat si fat32, voi face insa automount si la astfel de partitii, dar nu pentru RECORD!!!

Softkey
20-09-09, 13:39
Looking forward to test new image from RSP. :)
Best image ever for this Box :cheers:

slonsl
03-10-09, 21:35
А что господин Зилдан перестал делать имиджи Е2? Или готовится один, последний и финальный, в котором не будет вопросов.
Старые имиджи были достойные, очень радовали в свое время.

cigla
15-10-09, 19:14
Looking forward to test new image from RSP. :)
Best image ever for this Box :cheers:

I couldnt say better !

After marriage with my sister, ZILDAN will publish a new image...:lol:

zildan
28-10-09, 01:13
S-a rezolvat problema blocatului pe HD cand nu mai vin DCW. Inainte trebuia sa dai de power OFF.
Inca e o problema daca vin aleator la NDS (adica DCW delay mai mare de 800 ms).
In scurt timp informatii mai multe si sper ca si o noua imagine.
Lucrez la instalarea de imagini e2 direct din meniul RSP si sper sa imi fac timp sa ridic si serverul de Plugins.

hd56fox
28-10-09, 08:29
Asta e cea mai buna si importanta veste despre E2 din ultima vreme.
Multumim si o asteptam cu nerabdare.:cheers:

mario08
31-10-09, 14:40
Felicitari si multumiri pt. munca depusa...asteptam noua imagine , desi nu stiu cum am putea rasplati efortul ...asta fiind problema care imi pune un semn de intrebare...

zildan
06-11-09, 01:39
Cea mai importanta problema la e2 a fost rezolvata:
Incepand cu imaginea beta de azi,
nu se mai blocheaza enigma2 cand vin DCW cu delay mare sau aleator.

pauldemon
06-11-09, 02:20
Abia astept imaginea care o sa vina!

slonsl
13-11-09, 10:58
noua imagine rsp apare cand media playerul va merge stabil cu subtitrari!

Что-то господин Зилдан кажется забил на пользователей 910, наверное ему уже неинтересен этот проект.
Поэтому ешьте то что Вам предлагает aaf и поляки, последние имиджи у них уже более-менее стабильные!

amorak
13-11-09, 14:35
Cлoнcл, я приказал одному использовать RSP? Я вижу ваше возмущение, вы заплатили за него и не давали ни за деньги? что ваша проблема на самом деле, некоторые люди до сих пор их частную жизнь и не все проблемы, у нас любой человек или нет в живых. Новое изображение будет появляться, когда готова.
Однако, если вы не согласны вы всегда можете перейти к использованию AAF или ПКТ.

cortorent
16-11-09, 13:08
O SA NE CREASCA BARBA PANA O SA APARA NOUA IMAGINE RSP

:sorry:

zildan
16-11-09, 13:19
Daca reusim sa ridicam serverul de plugins, publicam o versiune.

kathrein1
17-11-09, 01:42
please can you in eng. greetings

Softkey
07-12-09, 18:16
Will new image be released before christmas ??
have used 317b since it came out in may now
tested all other images that have been released, but non'e is as good as rsp, so hoping and waiting for a new release soon :)

Softkey