PDA

View Full Version : Caid 1880 ?



guzy
19-06-09, 14:58
Ce stiti de acest CAID 1880 aparut pe unele programe ,:
-VH1
-Antena 2
-DigiFilm1
-Discovery Ro
-Sport ro
-TVR 2 .
Pe forumul maghiar am citit ca ar fii noul Nagra 3 anti sharing!

andres
19-06-09, 17:28
Teste!! gigel isi pregateste consolidarea criptarii programelor....:)

mondo
19-06-09, 17:30
Ce stiti de acest CAID 1880 noul Nagra 3 anti sharing!

Nici nu poate fi vorba de asa ceva.Poate antikey!!!

Snow
19-06-09, 18:07
Teste!! gigel isi pregateste consolidarea criptarii programelor....:)
spui lucrul asta de mai bine de un an, stii ca lucrul asta se numeste spam.

o sa patesti ca petrica si lupul.

ps: atentie!!! focussat se pregateste sa consolideze criptarea programelor impotriva cs. vreau sa se consemneze ca am fost primul care am spus-o. a se trece in anale, am surse din interior

andres
19-06-09, 19:25
Faptul ca se intampla ceva REAL nu poate fi considerat spam!! am atras atentia doar ca se pregateste ceva si nu am mentionat nici cand nici cum,nu ma poti acuza pe nedrept,azi am observat si eu schimbarea pe AXN iar pret de cateva min a fost ecran negru restul programelor functionand!! nu cred ca ma acuzi corect!!
PS!! de aproape un an,mai precis de 8 luni anunt ca digi trece la Na3 asta se numeste SPAM!! ceea ce am postat azi nu are legatura cu acelasi subiect!!

andres
19-06-09, 19:30
ps: atentie!!! focussat se pregateste sa consolideze criptarea programelor impotriva cs. vreau sa se consemneze ca am fost primul care am spus-o. a se trece in anale, am surse din interior


Era anuntata mai demult aici;

http://www.sateliti.info/showthread.php?t=9875

dar nu erau siguri cand si cum,sper ca nu ma acuzi iar de spam!:cheers:

zmeura
19-06-09, 21:45
....
PS!! de aproape un an,mai precis de 8 luni anunt ca digi trece la Na3 asta se numeste SPAM!! ceea ce am postat azi nu are legatura cu acelasi subiect!!
Da,e spam si vad ca recunosti,nu vad o intrebare acolo.Eu stiu asta de un an si o luna de cand am cardurile de nagra 3 in receptoare,deci nu vad rostul anuntarii trecerii la nagra 3 la fiecare doua saptamani.
Aparitia unui nou caid nu inseamna (neaparat) masuri antishare.Dupa cum chiar tu ai spus doar acum le-ai vazut si tu,atunci informatia de unde e?

...am atras atentia doar ca se pregateste ceva si nu am mentionat nici cand nici cum...
Deci si eu stiu ca se va intampla ceva,tot asa nu stiu cand si nici nu stiu ce,dar stiu.Asa ca aveti grija,adapostiti-va,aruncati receptoarele pe geam ca vineeee!!Sa nu ziceti ca nu v-am spus.
Ps-ul lui snow se dorea un pamflet.:)

PS: Parca si la Cabo s-a anuntat un nou rom.Posibil orice,dar cardurile vechi (rom 142) mai raman in circulatie.:)

andres
20-06-09, 02:51
OK! termin aici cu Na3 si alte minuni,voi mai scrie despre subiect doar cand va fi bezna totala in rest....sa se lupte cine vrea cu morile de vant gen Na3...:)

vallek2000
22-06-09, 17:50
Stati linistiti fratilor nenea jiji are alte probleme grave!!!!! (financiare),nu au ei timp de N3 sau altele!!!!

eugennico
24-06-09, 22:17
Noul card va fi un ROM 190 CAID 1880

.
Cu noua versiune (ROM 190) va fi dezactivat sharingul, au incorporat un sistem de protecţie faţă de fenomenul de partajare carduri .. TV Cabo deja au trecut la inlocuirea cardurilor ROM142 .

http://www.mportal.com.hr/jumpto.asp?ref=news&cat=56&id=4087

zmeura
25-06-09, 10:17
Se confirma ca e rom190 din surse sigure,adica de la vecini.:)
Sa speram ca vor merge in paralel mult si bine asa cum s-a intamplat si cu 142,pana ajung sa treaca la el sa apara si rezolvarea.Oricum nu cred ca e o miscare inteligenta,la noi hobbystii i-au ridicat,tot hobbystii pot genera un val de mutari catre un alt DTH,eventual unul cu HD.

eugennico
25-06-09, 13:12
PETARDA:

Pentru noile carduri ROM 190 cade Moscul ,RSA BK, (NU MAI SANT IMPERECHEATE CU RECEPTOARELE CA LA ROM 142 RECEPTORUL VA AVEA CEVA DE GENUL FOCUSSAT ,NU VA MERGE ALT CARD IN EL ,DAR CARDUL VA MERGE SEPARAT) si vor merge in anumite CAM-uri si RECEPTOARE...........(oare DM....)

NOUL CARD TVCABO CU ROM 190

http://www.vulomedia.com/images/39450rom190frente.jpg
http://www.vulomedia.com/images/66869rom1902verso.jpg

Snow
25-06-09, 13:21
Moscul cade in momentul cand vor reusi sa schimbe toate cardurile. Pana atunci vor emite in paralel si n2

otheitis
25-06-09, 22:57
Dolce este mai interesant la ultimul timp...Are si boom sport!!!!

:gathering:

sorin8m
26-06-09, 18:38
Se aud multe zvonuri in ultimul timp ca Dolce ar prelua Boom Tv iar digi pe FocusSat.

zmeura
26-06-09, 18:56
Deviem de la subiect.:)

paulino
26-06-09, 22:08
Cine imi poate spune ce ROM este cardul N3 al lui Digital+ Spania...

zmeura
27-06-09, 11:12
D+ Spain ROM180

otheitis
27-06-09, 15:18
Hai sa fim seriosi cine intra la forum asta il permite sa cumpara un abonament in digi,dolce,focus sau akta....Si majoritate au un abonament.Singuri care se speria cu schimbarile de cartele sunt ei care vinde receptoare care merge cu key la tarani,si la romani care lucreaza in strainatate...Ca o sa incepe sa suna telefon si sa intreba pe ei de ce nu merge super sofisticat receptorul care au cumparat de la ei.Eu personal nici stau sa ma uit la digi...Am alte packete mai interesante care merita sa fie urmarite...

:gathering:

zmeura
07-08-09, 20:07
Caid-ul 1880 s-a extins pe toate programele.
O alta stire e noua frecventa unde puteti regasi cateva service-uri:12530 V 20730 3/4 .Stire aparuta pe un forum mai mic si doar catre seara pe cel infratit cu digi,unde a ramas exclusivitatea si SR gresit.:clap:
Probabil se vor introduce programele lui Vantu,gratuit 2-3 luni pentru toata lumea.Sursa: stream-ul de pe satelit.Pare sa fie un nou pachet de programe si nu vad ce altceva ar putea fi.

dic_star79
07-08-09, 21:11
Oare sa vina HD?

cipryDXfeed
07-08-09, 23:16
Pe service 13-1 apare codat sa fie n3?
Sigur este un pachet pentru digi apare RCS sau cine stie vine si la gigel HD.:)

zmeura
08-08-09, 11:23
E codat si N2 si N3,momentan nu se deschide cu nimic.HD nu poate fi din doua motive:
-testele ar fi fost facute cu program(e) HD
-au dat drept de vizionare abonatilor pentru noul pachet (nu stiu care e acesta) pana la 30.11.2009,cu toate ca nu este nici unul care sa aiba receptor HD,deci nu vad rostul.Cu toate astea service 13-1 nu se deschide.Mai asteptam.
Service 13-1 e codat in N2 si N3 (N3 ambele caid-uri).

startrek1
13-08-09, 14:34
Caid-rile folosite in prezent :) iar la sectiunea"security" ce se vede si ce nu (deocamdata!!! - nici odata nu se stie :D) http://en.wikipedia.org/wiki/Conditional_Access_Identification#Digital_Systems -1801 combinatie intr-e nagra si beta