PDA

View Full Version : E2 - filme cu subtitrari



mario08
16-06-09, 18:49
salut , a reusit care sa vada filme cu subtitrari separate ( fisier video + subtitrare .srt = ambele acelas nume ) pe vreo versiune de pana acum de e2 pt. kathy ( ba sau flash )

lucrul acesta ma "deranjeaza" cel mai mult la acest receiver , in rest sant multumit

eventual posesorii de "ipbox" ( stiind ca au procesor din aceeasi "familie" ) , sant mai "norocosi" in aceasta privinta pe e2-urile iesite pt. ei ?

cei cu kathy , daca a reusit careva sa nu aibe aceasta prb. legata de afisarea subtitrarilor , indicati-mi si mie va rog frumos ce vers. de e2 ati instalat/folosit

otheitis
16-06-09, 22:19
La mine in ipbox 9000 cu sifteam 0.4.1 si PKT merge subtile dar jalnic!Astept un nou update care sa rezolva asta problema!

neutrin
17-06-09, 00:51
Subtitrarile cu diacritice si italice/bold duc la crash pe receiverul meu. In schimb am rulat deja o gramada de filme format mkv (majoritatea format HD 720 sau 1080!) cu subtitrari incluse (chiar multiple limbi) si au mers perfect. Pana se rezolva problema cu incarcarea separata a subtitrarilor, caut numai filme format mkv.

mario08
17-06-09, 09:55
da , asa si la mine pe anumite versiunii de imag. de la "aaf" mergeau jalnic si ducand pana la urma la "crash - ecran verde"