PDA

View Full Version : AAF Enterprise - The Next Generation E2 BA



amorak
02-06-09, 09:32
Basis Team Ducktales Build rev1181 vom 30.05.2009

Changelog seit letzten oeffentlichen Release:

Aenderungen seit E2 rev1142 / AAF Enterprise BA Image

Team Ducktales:
[Player]
+ debug output hinzugefugt
+ avi/mkv fix crash beim stoppen
+ fix ruckspulen mit Tasten 1,4,7
+ Schnellvorlauf nach E2 Vorgabe
+ Diverse Playerproblembehebungen

[E2]
+ GMT/Zeitzonen fixes (Thanks to Black_64)
+ Netzwerkmenu gefixt
+ Weisse DVB Untertitel
+ dhcp fixed
+ Timeshift
+ TS-Blockgroeße verkleinert fur mehr Stabilität bei der Aufnahme
+ DVD-Player Update
+ Kernel Patch fur CI Abstimmungsprobleme auf manchen Receivern
+ Prioritätsmanipulation entfernt (wurde mal fur NFS Recording eingefuhrt aber nicht mehr benoetigt)
+ Puffergroße fur Aufnahme erhoht um die Wahrscheinlichkeit eines Pufferuberlaufs zu verringern

AAF:
+ AddonManager 1.62
+ Autoresolution Bootlogo

poate fi luat de AICI (http://www.upload-drive.com/24360/AAF-Enterprise_The-next-Generation-BA_rar) :drinks:

mario08
02-06-09, 10:00
ceva curios la aceasta imagine :

- nu se mai instaleaza automat plug-inurile cand le descarci de pe server , iti arata ca sa descarcat 100% si cand ar trebui sa-ti apara "simbolul enterprise" pauza

sa mai "lovit" cineva de asa ceva ?

hd56fox
02-06-09, 13:17
@mario exact la fel e si la mine. Nici macar folderul keys nu este in /var ci doar emu, dar in el nu se descarca nimic.
Au modificat multe si nu mai regasesc folderele cunoscute pana acum.

mario08
02-06-09, 22:46
pai am incercat sa instalez incubus 082/083 prin fisier tar.gz copiat/instalat in "tmp" sau copiat fisierele direct (inainte am creat fisierul keys neexistent) si nimic , la fel si cu alte plug-ins care am vrut manual sa le instalez (vezi lista de pachete .ipk)
nu stiu , parca este ceva incomplect la aceasta imagine , ce or spune "nemtii" despre aceasta imagine de la aaf ?

hd56fox
02-06-09, 23:11
La unii le merge , la altii nu. Foarte multi spun ca descarca emu si plugins si la final nu au nimic.
Nu stiu daca nu cumva , merge imaginea asta doar in multipartitie (desi nu se specifica) . De regula cei care au instalat cu BA 5.4.4 (nu ca mine cu 5.3.7) zic ca le merge. Din ce stiu eu asta e pentru multipartitie. Nu stiu daca se poate folosi 5.4.4 si cu BA normal (desi unul se mira de ce se mai foloseste 5.3.7 daca deja a aparut 5.4.4 !!!???)
Nu a mai incercat nimeni multipartitie ? ca la noi pe forum nu am prea vazut pareri despre asta .

mario08
03-06-09, 01:27
nu stiu daca are vreo importanta cu ce vers. de ba instalezi aceasta imag. , fiindca initial am instalat cu "perechea ba 5.4.4 + baboot 0.6" si acum cu "ba 5.4.3 + baboot 0.6" si am acelas rezultat
merge sa descarci/instalezi doar plug-inurile de pe serverul lor (prin butonul verde) , cele prin "addon manager" nu se instaleaza de nici un fel , chiar daca iti arata ca sa descarcat si intre timp a aparut si v1.63 add-manager
in schimb observ ca se face referire la ".....select file from server" in partea de sus stanga si "attached to: Primary Server" stanga jos in ecranul "add-manager" , deci nu cumva ar trebui config. ceva inainte legat de "server = pc" ?

amorak
05-06-09, 09:07
eu am reusit, downloadat din addon manager download (sau ceva de genul, nu sunt acasa si nu imi amintesc exact), addonmanager 1.64, normal nu se instaleaza, mergi si copiezi ce s-a downloadat cp /tmp/aaf/downloaded.tar.gz / dupa care dezarhivezi cd / ; tar -xzvf downloaded.tar.gz si dupa care un reload gui, sau reboot box si o sa mearga perfect si download din pannel. :dance: