PDA

View Full Version : LNB-uri Inverto



apoklyps3
28-05-09, 12:10
Am vazut ca sunt laudate de multi pentru performanta/pret. Pana acum am gasit mai multe modele din pacate unele dintre el nu apar pe sit-ul producatorului ceea ce imi da de gandit.
La satmedia.ro , am gasit Inverto BLACK Premium Single LNB 0.2 db,pret 30RON (apare si pe sit-ul producatorului cu numele de cod IDLB-SINL40-PREMU-OPP)
La peruvision, Inverto IDLP40SL PLUS 0,3 db, care nu exista pe sit-ul producatorului , la pretul de aprx 22RON

Intrebarea mea e care e treaba? e posibil ca cel de la peruvision sa fie o chinezarie de proasta calitate?
Sunt mai aproape de a cumpara de tip black premium , diferenta de pret nefiind foarte mare , chiar daca o sa cumpar in jur de 8-9 pentru o toroidala.

Dan70
28-05-09, 22:30
Salut.Am folosit timp de doi ani un lnb Inverto IDLP-40SL+ SilverLine 0.2dB pana saptamana trecuta cand l-am schimbat cu Inverto IDLB-SINL40-ULTRA-OPP 0.2 dB din seria BLACK Ultra.Lnb prezentat la satmedia este si poza si specificatiile tehnice de la Inverto IDLP-40SL+ dar cu denumirea de Inverto BLACK Premium Single LNB 0.2 dB care este generatie mai noua, pe sit inverto.tv aparand poza reala si specificatiile reale.La peruvision nu am reusit sa intru pe site dar daca e acelasi lnb cu cel de pe digitalsatelit(22 ron) si cu cel pe care il am si eu atunci si cel de la peruvision si satmedia sunt acelasi lucru dar cu preturi diferite.Deci Inverto IDLP-40SL+ este din generatia SilverLine mai veche (de aceea nu se gaseste pe inverto.tv). Daca cei de la satmedia ar avea ce e pe inverto.tv atunci cred ca merita cel de la ei (poate au pus gresit pe site).
Ambele lnb sunt made in china.Cel Black Ultra este mai bun, la calitate pe Humax fiind cu circa 10 procente peste SilverLine.(dar si diferenta de pret 54 vs 22ron)