PDA

View Full Version : Mbox 5



mario08
26-05-09, 16:09
Nu sunt lamurit care sunt diferentele intre Mbox 4 si Mbox5...bineinteles ca lucreaza cu linii diferite....G si D ...probabil le voi gasi ppe site-ul Mbox , dar ma intereseaza pt. utilizatorii de kathi...Multam !

tic2000
26-05-09, 22:33
Pai diferentele pentru utilizatorii de kathy sunt aceleasi ca pentru orice utilizator mbox.
Cea mai mare diferenta e ca nu mai "comunica" cu mbox4 sau gbox, astfel ca toti peerii trebuie sa aiba mbox5 sau sa ai linii C.
O alta diferenta importanta e ca mbox ofera suport pentru carduri locale, astfel ca nu mai ai nevoie de newcs. Fiidn la primi pasi desigur nu merge cu toate inca, si nu merge mereu cum ar trebui, dar in timp bolile copilariei o sa treaca.

Asta e opinia mea, dar nu sunt expert, asa ca cei care se pricep mai bine ma pot completa si/sau corecta.

vladcarama
27-05-09, 00:26
Da, mbox 5 se anunta a fi ceva bun in perspectiva, dar trebuie timp ca sa fie in rand cu lumea, adica trebuie ca totzi ce au gbox shi mbox 4 (dar de ashtea sunt mii) sa treaca pe mbox 5 shi atunci va fi bine, daca nu va aparea ceva nou intre timp ca sa ne abata shi de la mbox 5 etc. etc.

mario08
29-05-09, 14:14
Pai diferentele pentru utilizatorii de kathy sunt aceleasi ca pentru orice utilizator mbox.
Cea mai mare diferenta e ca nu mai "comunica" cu mbox4 sau gbox, astfel ca toti peerii trebuie sa aiba mbox5 sau sa ai linii C.
O alta diferenta importanta e ca mbox ofera suport pentru carduri locale, astfel ca nu mai ai nevoie de newcs. Fiidn la primi pasi desigur nu merge cu toate inca, si nu merge mereu cum ar trebui, dar in timp bolile copilariei o sa treaca.

Asta e opinia mea, dar nu sunt expert, asa ca cei care se pricep mai bine ma pot completa si/sau corecta.


Multam tuturor pt. raspunsuri...Sa inteleg ca linia C functioneaza si cu mbox , gbox ? Stiam ca Mbox 5 merge cu linii G ...

tic2000
29-05-09, 14:24
Linia C este linie de newcs. Nu ajuta sa comunice gbox cu mbox5.

mario08
29-05-09, 15:42
Tic2000 > stiam ca asa este dar am crezut ca poate face altceva in Mbox 5...nu am instalat niciodata Mbox5...nu am linii
..Hai sa facem o cooperativa ...se mai uneste cineva ?