PDA

View Full Version : AZBOX & Gigi TV



eugennico
24-07-07, 13:39
RCS DiGi TV Thor AU OK D+ AU OK TPS AU OK TV Globo OK Premiere AU OK TV Cabo AU OK TPS AU

Poate verifica cineva?

staric
24-07-07, 15:06
Fratilor fiti atenti... e al treilea post pe aceasta tema .... eu inteleg ca e "prima randunica" ... dar...

skycleaner
24-07-07, 18:16
Daca e adevarat atunci amicul @elrumano s-a tinut de cuvant

eugennico
24-07-07, 20:46
Fake Fake Fake

Danni_X
25-07-07, 00:59
Fake Fake Fake

exact ...Fake Fake Fake !

...si n-are treaba cu elrumano !

pacala68
26-07-07, 01:19
exact ...Fake Fake Fake !

...si n-are treaba cu elrumano !

ba chiar @elrumano a spus ca merge pe azbox :D

-minus
26-07-07, 01:54
AZBOX ST710 - Receptor Digital Combo (Satélite y TDT) - Sintonizador de TDT de ELEVADA SENSIBILIDAD (Optimo para zonas con mala cobertura) - 1 Lector de tarjetas - POWER Scan (busqueda ciega) con total control de cualquier parametro - Audio Dolby Digital 5.1 - 150 satelites programables y 6.000 canales programables y mucho mas...
http://www.electronicasuiza.com/es/productos.php4?cat=74

Oferta! 109,00 € - 18.136 PTA (IVA No Incluido)
Premiere au
D+ auto
Cabo au
Polsat au
Tps au
Digitv thor au
Acesta este receiverul minune care face AU pe digi si nu numai!
Pentru cei ce va descurcati cu limba Spaniola intrati aici si minunativa de ceea ce poate acest receiver!
http://foros.zackyfiles.com/forumdisplay.php?f=428
Patchuri la zi pentru acest receiver gasiti aici;
http://www.azboxfiles.com/software.htm
AZBOX S170 & ST710 - Update Software through a Computer
Download

AZBOX S170 & ST710 - How to marriage Nagra 2 Smartcards
Download

AZBOX S170 & ST710 - How to log EMM-ECM using Azbox
Download

AZBOX S170 & ST710 - Using instructions for Blocker
Download
AZBOX S170 & ST710- Actualizar Software Mediante un Ordenador
Download

AZBOX S170 & ST710 - Como casar con una tarjeta Nagra 2
Download

AZBOX S170 & ST710 - Como loggear EMM's Nagra con el Azbox
Download

AZBOX S170 & ST710 - Manual sobre las configuraciones de los blockers para tarjetas Nagra2
AZBOX S170 & ST710 - Actualizar Software Através de um Computador
Download

AZBOX S170 & ST710 - Como parear o vosso cartão Nagra 2 com o Azbox
Download

AZBOX S170 & ST710 - Como loggear EMM's Nagra com o Azbox
Download

AZBOX S170 & ST710 - Manual sobre as configurações dos blockers para cartões Nagra2



http://www.azboxfiles.com/manual.htm
Mai multe ne poate spune elrumano!!!


CARACTERÍSTICAS TÉCNICAS

Totalmente Compatible con MPEG 2 / DVB, MCPC/SCPC, recepción de Banda C/KU
1 Lector de tarjetas
Memoria para 6000 canales y 150 Satélites programables
7 grupos de canales favoritos
Función de organizar Canales (Satélite, Codificados, Nombre)
Búsqueda CIEGA con un control total de los parámetros (BLIND Search)
Función de búsqueda manual por PID
Menú Multi Idioma (Portugués, Español, Inglés, Francés, Polaco, Alemán, Ruso, Persa, Árabe, Turco)
Audio Dolby Digital 5.1
Temporizador para Apagar / Encender / Grabación VCR y cambio de canal
Soporta DiSEqC 1.2 y USALS
Función Picture-In-Graphics
Función Multi-Picture (Mosaico de 4, 9 o 16 imágenes)
ZOOM In/Out
Guía de Programas Electrónica (EPG)
Editor de Canales y Cargador de Firmware para edición/cargar Canales y Software (disponible en nuestro Website)
Teletexto soportado por OSD y VBI
Total Bloqueo y control paterno
Transferencia de datos: receptor-a-receptor con o sin TV o PC-a-receptor

Conectividad:

1 Entrada de LNB con salida loop through para un segundo decodificador
2 Salidas Euroconector (TV & Vídeo)
Modulador UHF
Salida de Audio Digital
Salida de Audio Izquierda y Derecha
Interfaz RS232C

Receptor de satelite AZBOX .El mejor y mas completo receptor dedicado a la investigacion y creado para usuario normal, con este equipo se consigue lo que otros muchos receptores linux hacen pero de forma mas sencilla e intuitiva. muchas herramientas disponibles para el estudio. A la vez se puede decir que es un todo en uno gracias a las facilidades de menu para motorizar asi como su power scan para realizar busquedas ciegas de feeds. Características generales: Totalmente Compatible con MPEG 2 / DVB, MCPC/SCPC, recepción de Banda C/KU 1 Lector de tarjetas ,Memoria para 6000 canales y 150 Satélites programables 7 grupos de canales favoritos Función de organizar Canales (Satélite, Codificados, Nombre) Búsqueda CIEGA con un control total de los parámetros (BLIND Search) Función de búsqueda manual por PID Menú Multi Idioma (Portugués, Español, Inglés, Francés, Polaco, Alemán, Ruso, Persa, Árabe, Turco) Audio Dolby Digital 5.1 Temporizador para Apagar / Encender / Grabación VCR y cambio de canal Soporta DiSEqC 1.2 y USALS Función Picture-In-Graphics Función Multi-Picture (Mosaico de 4, 9 o 16 imágenes) ZOOM In/Out Guía de Programas Electrónica (EPG) Editor de Canales y Cargador de Firmware para edición/cargar Canales y Software ,Teletexto soportado por OSD y VBI Total Bloqueo y control paterno Transferencia de datos: decodificador-a- decodificador con o sin TV o PC-a-receptor Conectividad: 1 Entrada de LNB con salida loop through para un segundo decodificador 2 Salidas Euroconector (TV & Vídeo) Modulador UHF Salida de Audio Digital Salida de Audio Izquierda y Derecha Interfaz RS232C ESPECIFICACIONES TÉCNICAS IF / Tuner 1. Frecuencia de entrada 950 MHz a 2150 MHz 2. Nivel de señal de entrada -25 a -65dBm 3. Impedancia de entrada 75 ohm nominal 4. Conector de entrada Conector F, IEC 109-24, Hembra 5. Decodificador FEC l/2, 2/3, 3/4,5/6 y 7/8 6. Demodulación QPSK 7. Símbolo 2-45 Ms/s 8. Frecuencia / Ancho de banda 480MHz / 30MHz Type 9. Aliment. LNB & Polarizacion V13 / H18, 600mA MAX. 10. Control DiSEqC Ver. 1.0 / 1.2 Compatible Decodificación de Audio / Video 1. Decodificador de Video MPEG-2 MP@ML (ISO/IEC 13818-2) 2. Input Rate 60Mbit/s Max 3. Resolución de Video 720 x 576(PAL) 4. Aspecto 4:3, 16:9 5. Decodificador de Audio MPEG-1 (ISO/IEC 11172-3) 6. Modo de Audio Mono L/R, Joint Estereo, Estereo 7. Frecuencia de Audio 32, 44.1, 48 KHz Salidas de Audio / Video 1. RCA Jack Video, Audio L/R, CVBS 2. Euroconector TV / VCR 3. S/PDIF Salida Audio Digital Audio, DOLBY DIGITAL 5.1 Procesador y Memoria 1. Procesador NEC EMMA2 166MHZ, 32 bit 2. Flash ROM 2 MByte 3. DDR-SDRAM 16 MByte Interfaz de Datos 1. Tipo de conector 9 Pin D-Sub (macho) 2. Señal RS-232C, Max. 115200Bps Fuente de Alimentación 1. Voltaje de la fuente 90VAC- 240VAC 50 Hz 2. Consumo eléctrico Max. 40W General 1. Peso Aprox. 3Kg 2. Dimensiones 300(W) x 220(D) x 65(H) mm

Obywans
27-07-07, 03:34
Buuuun.....in primul rand va salut pe toti.....sunt nou pe forum....cu permisul lui "obywans"am intrat pe forum cu numele lui,eu nu sunt inregistrat aici,si nu ca nu vreau sa se stie ceva de mine,doar ca sunt pe prea multe foruri si daca ma credeti nu mai retin parole,nume etcetc....asa ca am sa va spun o chestie cu acest AZBOX.....
In spania cred ca a aparut pe la sfarsitul anului 2006,aici,in Spania....prin februarie intru in contact cu un tip pe un foro de vanzari cumparari din spania....tipul era deja luat la maciuci de catre cei care vroiau sa cumpere receptorul...dar tipul nu putea sa faca fata la cati cumparatori avea....ookkkkk.....ii trimit un privat si il intreb ce si cum si ce stie sa faca rec asta.....i-mi trimite toate detaliile si in plus,spunandu-i eu ceva de dth romania digitv i-mi raspunde ca acest receptor impreuna cu o cartela care se numeste PLUTO....face auto pe digitv.....asta se intampla IN FEBRUARIE....cand inca nu aparusera azbox combo.......
Acum,mai nou,s-ar parea ca nu mai e nevoie de aceasta cartela pluto,cu ultimul firmw continua auto pe digi,digital+,tps etcetcetc....atat pe azbox sat cat si pe noile azbox sat-terestru.
Sper sa nu se supere pretenul meu oby ca am scris cu numele lui....dar la ora asta sunt prea lenesh sa ma inscriu pe pagina.....(cu toate ca am s-o fac)
Un salut la toata lumea si in special lui "elrumano"
Dinus

istvan
31-07-07, 21:54
un nou firmware
Add: Card Support for Nagra 3 Smartcards
Fix: Card Support for Cryptoworks (CS Link and ORF)
Add: Some BISS KeySome EPG fixes
Add: Multifeeed support for Primiere PPV Channels


asta da receptor....daca este adevarat, nu gluma...

cipcirip99
04-08-07, 12:35
De fapt linkuri sunt destule desi este un receptor relativ nou pe piata - se produce in Portugalia si este in mare masura un receptor destinat pietei peninsulare . Uitati aici un link folositor http://www.foroalejandria.com/foro/forumdisplay.php?f=1630sau ca de obicei pe www.np-ulc.net la sectiunea receptoare .:D

Obywans
14-08-07, 19:38
CE SE mai aude de acest receptor minune????ptr ca minune e ,azi 14.08.2007 a aparut un nou soft care are si ART/SHOWTIME-ul de pe 7°w.....mai mere in AUTO pe digi??????
astept pe cei care au probat

Einstein
15-08-07, 14:40
http://img180.imageshack.us/img180/7286/azboxst710ug2.jpg

cipcirip99
24-08-07, 16:34
Nou sw. ptru AZBOX de astazi 24.08.2007:
Fixed D+ Autoupdate (TV Cabo next day/s)
Fixed German OSD
Fixed Multifeed
Some EPG Fixes for UPC Astra
Some fixes on ISO table for Polish OSD and EPG
Se pare ca au rezolvat destul de repede problema cu D+ baietii !

Obywans
24-08-07, 19:14
Nou sw. ptru AZBOX de astazi 24.08.2007:
Fixed D+ Autoupdate (TV Cabo next day/s)
Fixed German OSD
Fixed Multifeed
Some EPG Fixes for UPC Astra
Some fixes on ISO table for Polish OSD and EPG
Se pare ca au rezolvat destul de repede problema cu D+ baietii !

Bun,si gigi mai face sau nu AU cu ultimul soft??

outcast
25-08-07, 00:32
Bun,si gigi mai face sau nu AU cu ultimul soft??
pai nu a facut nici cu cel anterior....

shaq32atak
25-08-07, 11:12
[QUOTE=spaniolul;9142]AZBOX ST710 - Receptor Digital Combo (Satélite y TDT) - Sintonizador de TDT de ELEVADA SENSIBILIDAD (Optimo para zonas con mala cobertura) - 1 Lector de tarjetas - POWER Scan (busqueda ciega) con total control de cualquier parametro - Audio Dolby Digital 5.1 - 150 satelites programables y 6.000 canales programables y mucho mas...
http://www.electronicasuiza.com/es/productos.php4?cat=74

Oferta! 109,00 € - 18.136 PTA (IVA No Incluido)
Premiere au
D+ auto
Cabo au
Polsat au
Tps au
Digitv thor au
Acesta este receiverul minune care face AU pe digi si nu numai!
Pentru cei ce va descurcati cu limba Spaniola ...

va dau si eu ceva Tools & Editors for azbox in eng. acum va mai trebuie doar recul :) http://www.sat-universe.com/forumdisplay.php?f=328 ... apropo erea cineva aici care astepta vineri sa-i vina recul ce sa intamplat a venit ca suntem curiosi de testul facut ceva poze iesite din mana unui roman :)

shaq32atak
25-08-07, 11:22
pai nu a facut nici cu cel anterior....

cum domnule draga si pe http://www.sat-universe.com zice ca face AU la gigi :) toata asteptarea asta ne framanta pe toti,deci sa speram cat mai curand sa ajunga recul pe mana unui roman care sa posteze rezultatele testului. salutare

outcast
25-08-07, 12:54
cum domnule draga si pe http://www.sat-universe.com zice ca face AU la gigi :) toata asteptarea asta ne framanta pe toti,deci sa speram cat mai curand sa ajunga recul pe mana unui roman care sa posteze rezultatele testului. salutare
iti confirm eu..il am de ieri.digi este doar implementat in firm dar nu merge.

-minus
25-08-07, 16:16
iti confirm eu..il am de ieri.digi este doar implementat in firm dar nu merge.

Esti sigur ca ai pus key valide? poate nu face AU la gigi dar de mers merge sigur!

outcast
25-08-07, 16:34
Esti sigur ca ai pus key valide? poate nu face AU la gigi dar de mers merge sigur!
nu face si nu a facut AU la digi.key valide nu sint acum.daca ar fi key valide ar merge pe mai multe decodoare..mie mi-a mers sipe o javra de deco cumparat la lidl cu 65 euro cu antena si lnb.

shaq32atak
25-08-07, 19:18
nu face si nu a facut AU la digi.key valide nu sint acum.daca ar fi key valide ar merge pe mai multe decodoare..mie mi-a mers sipe o javra de deco cumparat la lidl cu 65 euro cu antena si lnb.

ia vezi ca sunt 2 new file ptr AXBOX pe :http://www.satnet.ch/filedb/index.php...si dane de stire.bafta

outcast
25-08-07, 20:02
ia vezi ca sunt 2 new file ptr AXBOX pe :http://www.satnet.ch/filedb/index.php...si dane de stire.bafta
e versiunea de ieri pe care nu mergea nici AU la digital+..

Obywans
26-08-07, 01:23
nu face si nu a facut AU la digi.key valide nu sint acum.daca ar fi key valide ar merge pe mai multe decodoare..mie mi-a mers sipe o javra de deco cumparat la lidl cu 65 euro cu antena si lnb.
Amice outcast,esti sigur ca nu merge gigi pe azbox-ul tau care l-ai primit??l-ai luat si l-ai descusut bine,ai citit totul despre acest receptor cum si ce,cu ce firmw si toate alea?te intreb ptr ca eu nu-l am dar am amici spanioli care-l detin si spun,cei care au antena pe nilesat 7*w si au si al doilea lnb pe 1*w(thor-intelsat)ca efectiv merge AU pe gigi..........
mai descoasa-l putin si tu,e posibil sa fie dezactivat AU pe gigi cu ultimul firmw,incearca altul mai vechi si poate,poate ai sa ai surprize(placute)
bafta all,

outcast
26-08-07, 02:05
Amice outcast,esti sigur ca nu merge gigi pe azbox-ul tau care l-ai primit??l-ai luat si l-ai descusut bine,ai citit totul despre acest receptor cum si ce,cu ce firmw si toate alea?te intreb ptr ca eu nu-l am dar am amici spanioli care-l detin si spun,cei care au antena pe nilesat 7*w si au si al doilea lnb pe 1*w(thor-intelsat)ca efectiv merge AU pe gigi..........
mai descoasa-l putin si tu,e posibil sa fie dezactivat AU pe gigi cu ultimul firmw,incearca altul mai vechi si poate,poate ai sa ai surprize(placute)
bafta all,
am incercat totul...nu sunt eu cel mai destept ,dar cred ca nu mi-a scapat nimic....nu merge.e doar reclama ca sa se vinda...

-minus
26-08-07, 08:41
Eu cred ca te grabesti cu concluziile,daca eram in locul tau si aveam receptorul nu postam imediat ce la-m primit ci dupa 4-7 zile timp in care incercam tot ce este aparut pentru el ca soft,nu zic ca nu-ti merge dar... prietenii mei din Madrid sustin contrariul adica merge brici,deci se pare ca inca nu ai facut toate testele iti scapa ceva...

outcast
26-08-07, 10:18
Eu cred ca te grabesti cu concluziile,daca eram in locul tau si aveam receptorul nu postam imediat ce la-m primit ci dupa 4-7 zile timp in care incercam tot ce este aparut pentru el ca soft,nu zic ca nu-ti merge dar... prietenii mei din Madrid sustin contrariul adica merge brici,deci se pare ca inca nu ai facut toate testele iti scapa ceva...
da ,de obicei sunt un tip grabit...dar un computer , un cablu ,un loader ,si un decodor nu se pot grabi..pui firmu si probezi.nu merge,te asigur eu.

outcast
26-08-07, 13:36
AU functioneaza la digital+ verificat.la premiere functioneaza.ce se intimpla pui firmul,dai drumul pe digital + si apare un msg: scrambled nagra2 AU -on.dupa care apare imaginea decodata.la fel si la premiere.la digi tv apare doar scrambled si nu se decodifica..asa ca nu au 3DES de la digi,deci nu au AU.
ca parere personala nici nu au avut AU. a functionat cind au fost key valide,dar ma repet,a functionat si pe alte receivere care in nagra 2 emu au avut implementat digi tv,asta confirm ..asa ca nu trebuie sa cumperi un azbox ca sa vezi digi.
e parerea si experienta mea.:)
PS.sa stiti ca daca gresesc am puterea sa recunosc!

eugennico
26-08-07, 14:21
Incearca aici ultimul soft, daca nu merge intreabal pe Hraguts el face softurile.
http://www.commisat.net/forum/forumdisplay.php?f=593

outcast
26-08-07, 14:37
Incearca aici ultimul soft, daca nu merge intreabal pe Hraguts el face softurile.
http://www.commisat.net/forum/forumdisplay.php?f=593
hraguts nu e unul din prietenii mei ca sa spun asa:agresiv: ..si site-ul lor este updatat cu intirziere.ei doar iau bani ca sa promoveze azbox.fiecare post in care am spus ca digi nu merge mi-a fost sters rapid.
pur si simplu nu merge

eugennico
26-08-07, 14:47
hraguts nu e unul din prietenii mei ca sa spun asa:agresiv: ..si site-ul lor este updatat cu intirziere.ei doar iau bani ca sa promoveze azbox.fiecare post in care am spus ca digi nu merge mi-a fost sters rapid.
pur si simplu nu merge

Si eu m-am certat cu el pe 24.07.2007
http://www.commisat.net/forum/showthread.php?t=16709

cipcirip99
30-08-07, 11:06
Daca nu face AU cum draqu` de primele keys Digi care apar sunt AZBOX keys ?
Asta este o chestie care ma mira - inteleg sa apara altele (diablo,etc) dar de ce AZBOX ?
:comp:

-minus
30-08-07, 16:26
Daca nu face AU cum draqu` de primele keys Digi care apar sunt AZBOX keys ?
Asta este o chestie care ma mira - inteleg sa apara altele (diablo,etc) dar de ce AZBOX ?
:comp:

Pentru ca face AU nu stiu sigur cu ce versiune de soft dar face,cel putin asa ma asigura prietenii mei din Madrid care detin acest receiver!

outcast
30-08-07, 17:16
Pentru ca face AU nu stiu sigur cu ce versiune de soft dar face,cel putin asa ma asigura prietenii mei din Madrid care detin acest receiver!
spaniolule,no ofense dar de vineri si pina azi l-am nenorocit.....face AU doar la digital +.

dragsat
30-08-07, 17:25
Pentru ca face AU nu stiu sigur cu ce versiune de soft dar face,cel putin asa ma asigura prietenii mei din Madrid care detin acest receiver!


pai sa-ti dea softul asa incearca si outcast

eugennico
30-08-07, 19:49
CE VRAJEALA ARE HRAGUTS asta ,dar cu ce soft
http://www.commisat.net/forum/showthread.php?t=17371

Astra 1E/F/G/H/KR/L/2C 19,2º E
- Primiere (Autoupdate) - (Nagravision)
- D+/Taquilla (Autoupdate) - (Nagravision)
- ORF - (Cryptoworks)
HotBird 6 / 7A / 8 13,0º E
- TV Globo - (Nagra2 - Autoupdate)
- POLSAT - (Nagra2 - Autoupdate)
- TPS France - (Viaccess - Autoupdate)
- SRG SSR - (Viaccess - Autoupdate)
- British Telecom (E! Europe, Jetix Europe) - (Cryptoworks)
- GlobeCast/Tuner (Cartoon Network; TCM) - (Cryptoworks)
- GlobeCast (Mezzo; Tamil TV Network; I> Télé) - (Viaccess)
- RAI Int, - (BISS)
- FOX TV Servia - (BISS)
- TV Marroco - (BISS)
- Sat2k - (BISS)
Intelsat 10-02 1,0º W
- DigiTV - (Nagra2 - Autoupdate)??????????????????????????????????????????
Hispasat 30,0º W
- D+ - (Nagra2 - Autoupdate)
- TV Cabo - (Nagra2 - Autoupdate)
- Multicanal (Canal Hollywood; Odisea; Canal Panda; Sol Música España; Canal de Historia; Hollywood; The Biography Channel; Canal Cocina) - (Nagravision)
- AXN Portugal - (BISS)
- Canal 4 Castilla y Leon - (BISS)
- TVE 1 y TVE 2 Ceuta - (BISS)
- LDTV - (BISS)
Nilesat 101/102 7,0º W
- Showtime- (Irdeto 2)- With Key Imput
- Art/ADD - (Irdeto 2) - With Key Imput
Sirius 4,8º E - TET - (BISS)
Eutelsat W1 10,0º E - MGM - (BISS)
- Disney Channel - (BISS)
- Al Jazeera - (BISS)
Eutelsat W1 16,0º E
- National Geographic - (BISS)
Eurobird 2
BADR 3/4 26,0º E
- Music Now - (BISS)
- Fann - (BISS)
- MKLS Feeds - (BISS)
- MBC USA - (BISS)
Eutelsat Sesat 36,0º E
- Leonardo World - (BISS)
Turksat 42,0º E
- TV 8 Turkey - (BISS)
- NTV Turkey - (BISS)
- E2 - (BISS)
- NBA TV - (BISS)
- Rustavi 2 - (BISS)
Yamal 49,0º E
- ART Prime Sports - (BISS)
Amos 4,0º W
- Antenna Hungária - (Nagravision)
- TV Kiev - (BISS)
- Megasport - (BISS)
- 1+1 International - (BISS)
- 5 Kanalas - (BISS)
Express A3 11,0º W
- RTRS - (BISS)
- Alternativna TV - (BISS)
Atlantic Bird 1 12,5º W
- Intimacy - (BISS)
- Touch TV - (BISS)
- 2M National - (BISS)
Telstar 15,0º W
- Earth TV - (BISS)
NSS 7 22,0º W
- ENTV - (BISS)

outcast
30-08-07, 19:51
azbox face AU doar la digital+ si tps.

outcast
08-09-07, 01:32
cu noul firm de azi functioneaza perfect,si merg si subtitratrile!:) :) :) toate.

outcast
12-09-07, 16:28
AZBox_s710_vS210B-4_2k70912.
AU LA GIGI:)

cipcirip99
15-09-07, 10:17
Din cate am citit eu pe forumuri se pare ca echpa de la AZBOX a avut sprijinul echipei de la ENIGMA pentru partea de softuri .
Si un zvon neconfirmat se pare ca softul de la AZBOX fuctioneaza si pe IPBOX poate confirma cineva ?

outcast
15-09-07, 21:30
se vorbeste de o surpriza la azbox,pentru luni....si nu e vorba de d+AU.....

outcast
16-09-07, 01:04
se vorbeste de o surpriza la azbox,pentru luni....si nu e vorba de d+AU.....
cica va fi mare ....surpriza.
numa miine nu-i poimiine...zice o vorba.

Turku
16-09-07, 17:43
Va deschide Sky Italia si Sky England
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
:drinks:
Glumesc

Turku
16-09-07, 17:50
AZBox_s710_vS210B-4_2k70912.
AU LA GIGI:)

Uite si aici cam tot ce trebuie pentru AZBOX
http://azboxfiles.com/index.htm

badeaghio
16-09-07, 18:17
Va deschide Sky Italia si Sky England
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
:drinks:
Glumesc

idee: cand mai faci kestii d'astea, scrii "glumesc"-ul ceva mai in josul paginii(asta ca sa dureze mai mult visul), eu cam avusei un soc, pana sa citesc "Glumesc" :drinks:

Turku
16-09-07, 23:03
Toti visam dar nu cred ca sant FANTA-COLA,ca pe ala il credea totii.

cipcirip99
17-09-07, 11:19
Cred ca marea surpriza ar trebui sa vina spre Cabo cu nagra 3 , poate spaniolii au sos ceva pentru asta . Si ar fi o adevarata surpriza !

outcast
17-09-07, 15:14
a aparut D+ AU,si card suport CABO nagra 3.
17.09.2007D+ Autoupdate Fixed
Nagra 3 TV Cabo card support some bug fixes (freezes) and blocker (EMM-G/S/U) added to this smartcards2.1.0 B-5

-minus
22-09-07, 22:54
Exact ce-mi confirma prietenii mei;AZBOX este pana in prezent singurul receiver pregatit pentru NAGRA3!!!asta da surpriza placuta;


Originally Posted by spaniolul
By By kaon,now kaon its just one preistoric relicve!!! next receiver open premiere,d*gi-tv,cabo,tps,polsat,canal+ and moore programs;azbox,echolite 790,globo,dream, and moore receiver,WAY NOT OPEN KAON??? beacose nobady working to soft-firm from best receiver kaon
BY_BY!_KAON!!

quote

Yes, you are right.
AzBox is the only one that claims to be ready for Nagravision3

Regards,
flo77is
http://world-sat.info/showthread.php?t=52091&page=2

netemmye
09-10-07, 16:14
Azbox are chipul capabil de N3.....nu se intreaba nimeni de unde "vine" Azbox?????....si sys Nagra de unde vine...?....retoric.

cipcirip99
11-10-07, 13:44
Trebuie sa-i cautam originea in extremul orient de unde vin majoritatea acestor receptoare si clone . Daca ati avea curiozitatea sa dati o cautare pe Google ati ramane uimiti de cate chestii nteresante ati gasi ....!
In ceea ce priveste N3 - asta va ramane de vazut in ce masura acest receptor va fi singurul care va deschide acest sistem . Problema este de a construi emulatorul mai intai - restul va fi doar o problema de portare a acestuia pe receptoare .

cipcirip99
11-10-07, 13:59
Ca sa continui ce am spus anterior - se pare ca noutatea acestui sistem (N3) consta in posibilitatea criptarii prin alocarea fie unui pachet de programe , fie fie unui singur program a unei chei unice cu un algoritm superior celui cunoscut acum . Nu ma pricep foarte bine in tainele criptarii - dar se pare ca nu va fi usor .... . De fapt timpul ne va da solutia .... va fi sau nu va fi ?!

outcast
12-10-07, 03:18
pentru cei interesati luna viitoare noi modele...
http://www.soloantena.com/-c-21_22.html