PDA

View Full Version : Compatibilitatea incubus cu cccam



razvan27
18-05-09, 20:35
Incubus camd 0.82 este compatibil cu cccam 2.1.1?

Snow
18-05-09, 20:56
s-a mai discutat, raspunsul este da

crizatu
19-05-09, 23:14
Greu, tata, greu, pana nu se misca Uvadi Team sa compileze cccamu' pt SH4 n-avem nici o treaba cu lumea reala. :(

Incubusul moare cand ti-e lumea mai draga, cel putin eu unul m-am saturat de "Demux timeout, restarting filter". Cand o baga p-asta trebuie restart la receptor. Poate o merge mai bine pe enigma, insa in cazul meu enigma2 0.3.3 de la SIF face la figuri ca mai bine stau cu SIF-ul 9341 fara nici o enigma...

Astept cu mare nerabdare versiunea flash a Sifteam e2 0.4.0 ... :)

Snow
19-05-09, 23:38
0.82 merge fara probleme, team uvadi nu va scoate pentru sh4 cccam, cat timp sunt platiti de cei de la dm

crizatu
20-05-09, 13:08
Uite, eu am 900hd-ul si am incercat mai multe imagini (flash) si cea mai ne-bugoasa pt mine e SIF 9341 (fara e2), dar incubusul imi face o figura naspa si anume: dupa ce schimb cateva posturi nu mai mere. Lansand incubusul din telnet vad si de ce nu mai mere:

Demux timeout: Restarting filter
Demux timeout: Restarting filter
Demux timeout: Restarting filter

si tot asa, nu se mai "restarting" nici un "filter", degeaba ii dau kill si start din nou la Incubus ca la fel face. Trebuie sa fac restart la receptor. Uneori e atat de stresant incat face figura dupa 2-3 canale!

Cu e2-sif 0.3.3 am multe probleme, cea mai nasoala ar fi ca nici nu pot scana linistit un satelit, ca uneori nici nu-l scaneaza, alteori nu pot selecta decat "vertical" la polaritate, de meniul "Positioner setup" (ca nu prea am eu incredere in USALS) nici nu se pune problema, crash & restart direct...

Acum sa vedem poate vine ceva bun o data cu e2 sif 0.4.0, dar sa scoata versiunea flash... de pe stick n-are rost sa ma chinui sa o rulez, ca am nevoie de stickul respectiv :)

zildan
20-05-09, 13:19
Merge mai bine de pe stick. Dezactiveaza logul si mesajele la incubus si nu mai ai probleme. Vezi sa nu cada serverele din care tragi ca are probleme incubusu cu asta!

nicusoft
20-05-09, 13:20
incearca varianta asta la mine merge perfect pe ipbox 910 SIF 9047 si incubus 0-80.alte imagini faceau figuri si la mine.De ex ultimile aparute mi se par mai naspa ca asta.Parerea mea.:gathering:

dreanew
20-05-09, 16:21
.... Dezactiveaza logul si mesajele la incubus si nu mai ai probleme. Vezi sa nu cada serverele din care tragi ca are probleme incubusu cu asta!

:sorry:
Thanks a lot to explain in english

catalin16
10-06-09, 17:42
salut ..sunt incepator am un dm500 si un ipbox 910 as dori din tot sufletul sa imi explice cineva cum pot configura incubuscam