PDA

View Full Version : Intrebare Hirschmann csr 3602



sorcerxl
15-05-09, 19:20
Am luat acest receiver si am cateva intrebari poate chiar prostesti .
In primu rand inainte sa ma apuc sa mut antena si sa fac alte teste , as vrea sa incerc sa receptionez cu el fta-uri de pe hellas (adica cele cateva programe care sunt free pe hellas) . Am intrat frumos in meniu si search am cativa sateliti din care sa aleg , dar hellas nu este printre ele , cum pot sa fac sa apara si ala sau alte metoda de cautare este??

sorcerxl
16-05-09, 16:18
chiar nimeni nu a avut sau are asa ceva???

val
16-05-09, 16:55
Nu ar trebui sa te mire faptul ca este un model prea putin cunoscut; cred ca la noi acest model nu a fost comercializat.
In general, receptoarele digitale au in meniul satelitilor functii precum edit/ delete/ add. In mod normal ar trebui sa poti adauga un satelit (sau mai multi) al carui nume il scrii cum doresti. Daca reusesti acest lucru mai trebuie sa adaugi manual lista de transponderi in baza caror sa se poata face cautarea canalelor.
Datele transponderilor (si ale canalelor fta aferente) o poti lua de aici: http://www.lyngsat.com/hellas2.html , insa nu este singura sursa.

sorcerxl
16-05-09, 19:12
Am gasit transponder edit , si de ex vreau sa bag Euro Channel ;
pun frecventza 12729 si la sr pe site scrie 191 , dar pe mine nu ma lasa sa pun din receiver decat de la 1000 la 30.000 , si am observat ca toate canelele free de pe hellas au sr sub 1000 , ce pot face?

sorcerxl
16-05-09, 19:43
Pana la urma am reusit sa bag transponderele , mi-a gasit vre-o 40 de canale , signal strength imi da normal , vede numele canalelor , dar cand vreau sa le vizionez imi arata sus numele canalului si sub no signal ! oare ce poate fi??

sorcerxl
16-05-09, 20:34
pana la urma conform tablului de aici :
http://en.kingofsat.net/tv-39E-fta.php

am bagat transponderele , mi-a gasit 43 de canale , dar din alea nu merg decat cele de la ote (cand e semnal cand nu e ) , si cateodata etno , taraf si eurochanel cu insistentze multe.

Ce nu inteleg de ce pe receiveru de dolce alea romanesti merg fara probleme iar pe pe receiveru celalalt nu .