PDA

View Full Version : Ce canale doresti in pachet?



Einstein
22-07-07, 21:55
Va rog sa va exprimati dorinta pentru unu sau mai multe canale, pe care doriti ca operatorul DTH la care sunteti abonat, sa le includa in pachet.
Poate ca cei responsabili vor tine seama de solicitarile noastre...

-minus
22-07-07, 22:24
Ce sa zic nu e o idee rea,dar eu ce sa mai cer? ca am Boom,Focuss,Dolce si mai vad si TPS,Multivision,Absat,D+.Cabo,Kingstone etc,deci eu chiar nu mai am ce sa cer!

pytonu
23-07-07, 13:26
....
Poate ca cei responsabili vor tine seama de solicitarile noastre...

Crezi ca baga si ei un ochi pe aici?

-minus
23-07-07, 15:18
Crezi ca baga si ei un ochi pe aici?

Eu iti pot confirma faptul ca acest FORUM este monitorizat de catre 3 DTH-uri Ro,asa ca poti spune orce doleanta ca nu se stie!!

TOP MAN
25-07-07, 20:00
EU as dori MTV TWO,MTV HITS UK,MTV BASE Uk,MTV DANCE UK, SCi-FI UK,MCM TOP, MCM POP,TELE MELODY,M6,TF1,BBC PRIME,SKY SPORTS 1,SKy SPORTS 2 VH1 CLASSIC si cam atat deocamdata.
DAR cred ca sunt vise placute desi unele platforme au unele canale , cum este DOLCE,care are MTV TWO Uk,MTV BASE UK si VH1 CLASSIC,dar trebuie sa iti iei telefon fix de la ROMTELECOM.

-minus
25-07-07, 20:58
EU as dori MTV TWO,MTV HITS UK,MTV BASE Uk,MTV DANCE UK, SCi-FI UK,MCM TOP, MCM POP,TELE MELODY,M6,TF1,BBC PRIME,SKY SPORTS 1,SKy SPORTS 2 VH1 CLASSIC si cam atat deocamdata.
DAR cred ca sunt vise placute desi unele platforme au unele canale , cum este DOLCE,care are MTV TWO Uk,MTV BASE UK si VH1 CLASSIC,dar trebuie sa iti iei telefon fix de la ROMTELECOM.

Nu ai specificat de la ce platforma doresti aceste canale!!!

gymi
26-07-07, 11:39
Nu ai specificat de la ce platforma doresti aceste canale!!!
La DIGI normal.Mai exista si altele?

-minus
26-07-07, 11:48
La DIGI normal.Mai exista si altele?

BOOM,FOCUSAT<DOLCE <MAXX astea sunt platformele DTH din Ro,

gymi
26-07-07, 17:48
BOOM,FOCUSAT<DOLCE <MAXX astea sunt platformele DTH din Ro,

Alea sint mini-DTH-uri sau in cazul BOOM nano-DTH.

Einstein
26-07-07, 22:46
Un singur raspuns la obiect. Se pare ca va place ce va baga providerii pe horn... Nu v-ati saturat de cadouri in valoare de 2 lei?

zmeura
29-07-07, 16:47
Un singur raspuns la obiect. Se pare ca va place ce va baga providerii pe horn... Nu v-ati saturat de cadouri in valoare de 2 lei?

Eu am Digi numai pentru desene animate si programe in maghiara pentru nevasta.Rar ma uit la un film pe ProTv,la Amazing Race sau putin fotbal,in rest sunt multumit de ce programe sunt in pachetele straine.De la pachetele DTH din Ro vreau doar chei. :D

FloKML
04-08-07, 23:33
Tare ciudati mai sunt unii oameni !!! Auzi la el , un singur DTH , si ala Digi ! Mai fratilor , pe ce planeta traiti ? Sau nu mai are nimeni pe langa voi si alt provider , decat ce aveti voi ? Eu unul am doi provideri si SS2 ( nu o luati ca o lauda ca altii au mult mai multe ca mine ) si sincer , nu simt ca as avea nevoie de amandoi , dar daca tot ii am , asta este , nu ma laud cu ce am sau sa dau cu bata in balta ca X sau Y este cel mai tare ! Luati-va un Dreambox sau un SS2 , mergeti eventual la cei care au asa ceva si dupa ce vedeti oferta altora de pe alte meleaguri , laudati ( daca mai aveti ce ) si autohtonii nostrii . Va rog sa nu va suparati pe mine , ceea ce am scris vreau sa sune ca un sfat , nu ca o ironie la adresa voastra . Iar apropo de topic , SciFi la toti providerii la liber ( visez frumos ) .

zmeura
05-08-07, 08:36
Gymi doar glumea.Personal atarn pe forumuri satelitare din pasiune,nu pentru a ma abona la DTH-uri.Am un singur abonament si consider ca si ala e prea mult :D .Am instalat si am vazut toate DTH-urile inafara de Focus,iar dupa ce am comparat calitatea imaginii cu cea de la DTH-urile straine m-am lamurit pe deplin.Pentru abonatii obisnuiti sunt foarte bune,dar pentru cei care au "muscat din fructul oprit" nu prezinta un interes foarte mare si nici nu merita sa te abonezi la doua ca sa vezi de fapt aceleasi programe si aceeasi lipsa de calitate.No offence.

FloKML
05-08-07, 15:07
Exact acelasi lucru vroiam sa-l punctez si eu , ai perfecta dreptate . Oricum am cerut scuze in cazul in care cineva se simte ofensat , pentru ca personal nu vreau sa se ajunga si aici ca pe alt board pe care il stie toata lumea , unde primeaza anumite "mandrii personale" ca sa spun asa . Eu unul am luat Dolce ( na ca am zis si ce am ) pe langa Focuss pentru ca sunt impatimit dupa orice inseamna Science Fiction . Asta este , fiecare cu piticii lui :) . Oricum , parerea mea este ca pentru oamenii ca mine care prefera lejeritatea ( sau comoditatea ) , Focuss si Dolce reprezinta idealul ( abonamentul vine acasa si-l platesti la posta , sau cand ai drum la oras in cazul Focuss , iei cartela si incarci ) . Focuss mi se pare cel mai ideal din acest punct de vedere .
P.S. Mentionez pentru cei care ar putea crede ca am vreun interes sa denigrez sau sa ridic in slavi pe cineva , ca nu sunt montator sau reprezentant al vreunui DTH Mioritic , ci doar un simplu consumator cu opinii personale , exprimate liber in masura in care se permite acest lucru pe acest board sau pe altele . Hai Focuss cu SciFI si Dolce cu alt soft la receiver ca murim pana il faceti !

FloKML
05-08-07, 15:11
Ce bine scriu gramatical frate !!! Nu poate sa ma jigneasca cineva ca pe Spaniolul ( este pentru stii tu cine remarca ) sau multi altii , cand nu ai altceva cu care sa-i ataci . :) :) :)

-minus
05-08-07, 19:44
Ce bine scriu gramatical frate !!! Nu poate sa ma jigneasca cineva ca pe Spaniolul ( este pentru stii tu cine remarca ) sau multi altii , cand nu ai altceva cu care sa-i ataci . :) :) :)

Faza tare este ca ; multi ma ataca pe considerente gramaticale nefiind destul de tari sa se puna cu mine in ale satelitilor unde dealtfel eu nu sunt chiar asa expert cum ma ridica unii in slavi,am o pasiune care am transformat-o in munca pentru ca altfel mar da sotia afara din casa cu cat cheltuiesc eu pe antene,am 7 antene in curte si 6 receivere,orcum ca sa nu fiu total offtopic mentionez ca am ca abonamente la dth-uri urmatoarele; BOOM,FOCUSSAT_DOLCE,dar.... nici unul nu ma satisface pe deplin precum D+,CABO,TPS etc,deci cu alte cuvinte vorba ta; fiecare cu gusturile lor,iar ce mi-ar placea sa vad si la dth-urile noastre ar fi filmele,sa vad un film care azi il vad si pe D+ sau CABO,nu sal vad dupa 6-8 luni timp in care deja eu lam vizionat la cei mai sus mentionati,asta ar fi intradevar ceea mai tare realizare a unui dth autohton,e doar o parere personala!

laleauaneagra
05-08-07, 20:08
da mai am si eu un prieten care mia zis ca mam inegrit si sa scriu gramatical dar deh sant bune si astfel de reply cand esti depasit.lasa sanatosi sa fim.scuze de offtopic

FloKML
05-08-07, 22:36
Pentru cei care nu stiu despre ce este vorba : sa stiti ca nu atac pe nimeni , mai ales pe Spaniolul pentru care am o stima deosebita de cand s-a pus cu stie el cine ( ca si mine de altfel ) ! Fiecare sa scrie cum poate ca nu toata lumea a facut cursuri de dactilografie sau mai stiu eu ce "alte cele" . Si apropo de faza cu filmele vazute mai repede , eu dau alt exemplu : cele pe care le scoti de pe net , vazute inainte de orice DTH mioritic sau nu . Si totusi ... ce bine se vede pe nemti sau spanioli , chiar si dupa cateva luni de zile de la prima vizionare ! Hai sa gandim drept si sa scriem stramb ca oricum vorba romaneasca se intelege , chiar si aia scrisa de straini ! Multa bafta !

-minus
06-08-07, 09:02
Pentru cei care nu stiu despre ce este vorba : sa stiti ca nu atac pe nimeni , mai ales pe Spaniolul pentru care am o stima deosebita de cand s-a pus cu stie el cine ( ca si mine de altfel ) ! Fiecare sa scrie cum poate ca nu toata lumea a facut cursuri de dactilografie sau mai stiu eu ce "alte cele" . Si apropo de faza cu filmele vazute mai repede , eu dau alt exemplu : cele pe care le scoti de pe net , vazute inainte de orice DTH mioritic sau nu . Si totusi ... ce bine se vede pe nemti sau spanioli , chiar si dupa cateva luni de zile de la prima vizionare ! Hai sa gandim drept si sa scriem stramb ca oricum vorba romaneasca se intelege , chiar si aia scrisa de straini ! Multa bafta !

Multumesc ! orcum stai linistit ca nimeni nu cred ca a scris toata viata corect,eu faceam primele greseli gramaticale la scris inca de la gradinita!

Einstein
07-08-07, 09:52
Ati ajuns la offtopic...

cipcirip99
07-08-07, 10:42
Pai ar trebui pentru inceput sa separam de la inceput aceste canale pe tematici : stiri- info / generaliste / sport / documentare-stiinta-etc / muzica /culturale / filme si lista ar putea continua .
Parerea mea este ca in general un DTH care se respecta ar trebui sa aiba o selectie a acestor genuri si la noi exista , dar din pacate se greseste la calitatea acestor programe (prea multe au o calitate indoielnica) .
Deci 2 canale stiri-info (pentru obiectivitate) ;3-4 canale generaliste(pentru diversitate) ; 3-4 canale sport (cel putin 2 vor fi generaliste pe sport); cel putin 4-5 canale stiinta-documentare-loisir-etc ; cel putin 4 canale muzica (adevarate - nu umpluturi) ; 3-4 canale film (eventual tematice) ; 3-4 canale ptru copii si lista ar putea continua .
Eu zic ca astfel ar trebui structurata si cererea de programe .
Mai ziceti si voi ca ma doare mana !:gathering:

-minus
07-08-07, 18:12
Daca ar fi cum este la D+ sau CABO structurate ar fi excelent,dar din pacate doar BOOM si DOLCE se apropie de aceasta structura si totusi au muuult pana sa ajunga la calitatea programelor de la D+

outcast
07-08-07, 23:48
eu unul as dori cel putin 5 canale in hdtv...din 2008 digital+ va avea 20 in hdtv.ce spuneti?

cipcirip99
08-08-07, 09:36
Cred ca toata lumea ar vrea si canale HD problema la DTH-urile noastre (nu toate) stau foarte slab la capitolul calitate imagine asa caaa ...... .
Intai sa ridicam standardele in domeniul calitatii imaginii - apoi al calitatii canalelor pe care le introducem in grila si apoi sa mai vorbim.
Pai ce canale crezi tu ca ar putea intra in ceea ce doresti tu - exclus canalele din afara tarii ?!:tv:

outcast
08-08-07, 12:53
Cred ca toata lumea ar vrea si canale HD problema la DTH-urile noastre (nu toate) stau foarte slab la capitolul calitate imagine asa caaa ...... .
Intai sa ridicam standardele in domeniul calitatii imaginii - apoi al calitatii canalelor pe care le introducem in grila si apoi sa mai vorbim.
Pai ce canale crezi tu ca ar putea intra in ceea ce doresti tu - exclus canalele din afara tarii ?!:tv:
PROCINEMA,SPORT.RO,TELESPORT,REALITATEA.NATIONAL TV..ce parere ai?

cipcirip99
08-08-07, 13:11
Ai doua canale de sport - un lucru foarte bun si chiar util pentru HDTV dar calitatea programelor este indoielnica mometan ; un canal de stiri-info - nu vad utilitatea unui asemenea canal in HDTV inca ;un canal de filme foarte util si as spune ca este un canal bun actualmente ; un canal generalist dar cam anemic in privinta calitatii emisiunilor ; Per ansamblu se pot face dar cu corectiile de rigoare in grila emisiunilor proprii fiecarui post de tv.
Oricum in Romania mai este loc pentru imbunatatirea calitatii programelor din toate punctele de vedere . Sa vedem ce ne va rezerva viitorul !
As fi rau daca as spune ca nu sunt si canale tv relativ bune dar prea putine si cam toate sufera de boala transformarii intr-o rampa de lansare a fel de fel de emisiuni cel putin dubioase calitativ (ca sa nu mai vorbim de talk-show-rile interminabile pe tema politica).
`om trai si `om vedea !:tv:

outcast
08-08-07, 18:58
Ai doua canale de sport - un lucru foarte bun si chiar util pentru HDTV dar calitatea programelor este indoielnica mometan ; un canal de stiri-info - nu vad utilitatea unui asemenea canal in HDTV inca ;un canal de filme foarte util si as spune ca este un canal bun actualmente ; un canal generalist dar cam anemic in privinta calitatii emisiunilor ; Per ansamblu se pot face dar cu corectiile de rigoare in grila emisiunilor proprii fiecarui post de tv.
Oricum in Romania mai este loc pentru imbunatatirea calitatii programelor din toate punctele de vedere . Sa vedem ce ne va rezerva viitorul !
As fi rau daca as spune ca nu sunt si canale tv relativ bune dar prea putine si cam toate sufera de boala transformarii intr-o rampa de lansare a fel de fel de emisiuni cel putin dubioase calitativ (ca sa nu mai vorbim de talk-show-rile interminabile pe tema politica).
`om trai si `om vedea !:tv:
ar fi un inceput..cit despre realitatea, tu nu ai vrea sa vezi stiri in hd?

cipcirip99
09-08-07, 08:11
Ba da ! Insa vezi tu calitatea imaginilor la canalele de stiri este data de cele mai multe ori de calitatea imaginilor date de aparatura de amator si de cele mai multe ori chiar de telefoane mobile - care au o rezolutie nativa destul de slaba iar redarea lor pe un tv HDTV are consecinte negative . Deci cum am mai spus imi doresc acest lucru dar trebuie sa fim obiectivi si sa speram ca DTH-urile vor lucra mai mult la acele aspecte pe care le-am enumerat anterior .
Imi face placere sa mai discutam despre aceste lucruri !
10X !

alex
17-08-07, 11:11
Doresc la FocusSat:

In general mi-ar place sa am in pachet mai multe programe made in USA!

Fox News
Cnbc
Abc
Food Network
Fx
Sci-Fi
Speed
Toon Dosney
Disney Channel
E!
Cmt Country Music


...desigur, acest lucru nu cred ca va fi posibil, asa ca mai bine revin cu picioarele pe pamant...

Fashion
Good Life Channel
Money Channel 24
ESPN Classic
Motors TV
Sailing
Chasse & Pechee
Discovery Civilisation
Nickelodeon
Boomerang
MTV 2
MTV Hits
MTV Base
VH-1 Classics
BBC World
CNBC

geo
23-08-07, 10:58
[dolce] chiar daca mai 'salta' pretul putin mai bine astea decat umpluturi gen zero tv sau ddtv [oribile ca imagine,sunet si continut]!

mtv hits
mezzo
pachetul viasat si e! [dar am auzit ca ar fi sanse]
sci-fi
history channel
disney

koby
24-08-07, 10:41
disney,star movie,eurosport2,sci-fi,nick usa,espn2,E!,fantasy.digi