PDA

View Full Version : DreamBox AutoKey Update



Serty
07-05-09, 10:58
Salut
Dupa nume va dati seama ca vreau sa intreb daca este vreun soft/cam/script pentru dreambox (mai exact am dm500s) care sa faca autoupdate la key (mai exact la G*GI TV), Fie prin net fie prin altceva...

Va dau un exemplu poate cunoasteti: Pentru aparatele ILLUSION (aproape toate serile cum ar fi M2,M3...etc) Este un program vectra care face autoupdate key la multi sateliti, cum ar fi g*gi tv, cyfra, polsat si multe altele... Si bineinteles fara internet....

Eu personal am asa un aparat si stiu ca merge, dar pentru dreambox nu am gasit nimic asemanator, si oricum e alt system.

Deci, se gaseste ceva? :)

zmeura
07-05-09, 11:18
Cel mai bun autoupdate e un abonament oficial.Acum serios,nu se pot pune manual,cu DCC sau cu Hacksatkey din trei click-uri?
La ce Cyfra si Polsat mai face autoupdate vre-un receptor?Si la gigi daca se doreste pica toate softurile care stiu AU,dar probabil si baiatul ala de la butoane are carduri moscuite,receptoare,etc care trebuie sa faca update,ca daca nu ii da nevasta-sa cu ceva in cap cand ajunge acasa.:)
Daca vreti sa gustati fructul oprit faceti si voi un mic efort,altfel doar sa vezi programe fara abonament,fara nici cel mai mic efort e deja prea mult.O sa vedeti cum va fi cand nu va mai merge nici cum.

Serty
07-05-09, 11:22
deci am de aproape 1 an de zile un illusion m2e cu vectra bagat in el, si o singura data am facut update la versiune, dar fara sa fie nevoie, si merge de rupe :D
zmeura daca ai vreun tutorial care sa fie din alta parte trimite-mi un link prin pm ca sa nu fie probleme. Merci

vladcarama
07-05-09, 20:38
Ceea ce a mai ramas (foarte bun) de vizionat pe sat tv, fara mari probleme este ceea despre care se vorbeshte pe 0.8 W Thor, Intelsat. Ceea ce ramane (celor care nu vor probleme) e doar sa introduca manual cateva cifre in reciver (32). Daca shi la asha ceva vreati AU, atunci mai ashteptati sa se inventeze ceva :sorry: ...

Serty
08-05-09, 11:42
eu nu m-am asteptat sa fie dar este... cum am zis vreo 2 posturi mai sus...

zmeura
08-05-09, 12:45
Am mai spus:AU poate fi relativ si poate functiona o perioada ca apoi sa nu mai functioneze si sa incurce mai mult decat sa ajute.Singurul AU care functioneaza in 99% din cazuri este abonamentul oficial.:)

Serty
08-05-09, 14:42
ai dreptate zmeura , e cum zici tu, azi merge , poimaine nu mai merge, dar razpoimaine iar va merge...

Snow
08-05-09, 17:24
cel mai simplu faci MU :) manual update. daca ai dreamboxul conectat la net, pune nabilo, instaleaza mgcamd sau cccam. apoi prin apasarea tastei albastre, urmate de cea rosie ai tot ce-ti trebuie. acolo unde scrie update k

zmeura
08-05-09, 20:04
Naaa,prea greu.:)

rock5
08-05-09, 20:42
Cel mai bun autoupdate e un abonament oficial.Acum serios,nu se pot pune manual,cu DCC sau cu Hacksatkey din trei click-uri?
La ce Cyfra si Polsat mai face autoupdate vre-un receptor?Si la gigi daca se doreste pica toate softurile care stiu AU,dar probabil si baiatul ala de la butoane are carduri moscuite,receptoare,etc care trebuie sa faca update,ca daca nu ii da nevasta-sa cu ceva in cap cand ajunge acasa.:)
Daca vreti sa gustati fructul oprit faceti si voi un mic efort,altfel doar sa vezi programe fara abonament,fara nici cel mai mic efort e deja prea mult.O sa vedeti cum va fi cand nu va mai merge nici cum.

perfect spus
:wellcome:

zmeura
09-05-09, 09:19
Acum nu vreau sa zic ca "v-am spus eu",dar in momentul asta adio AU.Nici un Ilusion nu mai face ca nu prea are cum.Asta e momentul in care AU mai mult incurca decat ajuta si de aceea e mai bine MU (vorba lui Snow) ca asa mai citesti si afli de ce nu mai merge,iar cand va merge le pui si gata,daca AU e activat si nu stii sa-l scoti vei pune "chestiile" noi bune si AU ti le schimba de unul singur cu unele gresite.

genugeo85
09-05-09, 09:37
In DM500 se pot pune key cu un simplu copy-paste si un save cu ajutorul DCC.

razvan21
18-08-09, 11:55
genugeo85 cum se face? Imi poti spune te rog
Mersi.

dMd
18-08-09, 12:40
Aici (http://sateliti.info/showthread.php?p=71463#post71463) ai toate informatiile pe care le cauti legate de DM, iar aici (http://sateliti.info/showpost.php?p=69033&postcount=7) gasesti explicat cu lux de amanunte cum pui key in DM.