PDA

View Full Version : E timpul ...



staric
17-07-07, 21:09
Fratilor...mie teama ca intro zi tpicul meu va arata doar
**************************************************************************************************** ************************************************************
Voua nu?

Mam inscris pe un forum unde :
"...majoritatea dintre noi am renuntat la RDI (sau tb sa scriu: ***) si ne-am strins pe acest forum unde nu stergem topicuri,nu le modificam si lasam la libera alegere a fiecaruia de a posta orce in limita bunului simt " (18-03-2007)

dar ...

Propun sa luam in discutie asta:
Nu faceti reclama altor forumuri!
Parerea mea ori o stergem ... ori o modificam ori o complectam ca nici unul din noi sa nu o poata incalca.

Am urmatoarele intrebari:

Ce se intelege prin "Reclama"
"altor forumuri" CARE? ...eu daca respect aceasta regula trebuie sa sterg totul ce am scris ....Poate gresesc ... imi cer scuze ... dar eu asa gandesc

-minus
17-07-07, 21:20
Fratilor...mie teama ca intro zi tpicul meu va arata doar
**************************************************************************************************** ************************************************************
Voua nu?

Mam inscris pe un forum unde :
"...majoritatea dintre noi am renuntat la RDI (sau tb sa scriu: ***) si ne-am strins pe acest forum unde nu stergem topicuri,nu le modificam si lasam la libera alegere a fiecaruia de a posta orce in limita bunului simt " (18-03-2007)

dar ...

Propun sa luam in discutie asta:
Nu faceti reclama altor forumuri!
Parerea mea ori o stergem ... ori o modificam ori o complectam ca nici unul din noi sa nu o poata incalca.

Am urmatoarele intrebari:

Ce se intelege prin "Reclama"
"altor forumuri" CARE? ...eu daca respect aceasta regula trebuie sa sterg totul ce am scris ....Poate gresesc ... imi cer scuze ... dar eu asa gandesc

Bun!! ai dreptate este corect ceea ce afirmi,dar....uite ce se intampla cu alte forumuri!!poti da linkuri catre orce forum vrei dar care sa contina un lucru util pentru toti cum ar fi acesta;
http://world-sat.info/forumdisplay.php?f=15
sau acesta;
http://www.depo.shows.it/
sau acesta;
http://www.xtrempc.ro/modules.php?skin=0&name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=41
dar nu linkuri spre forumuri de discutii pe care le deschidem ca asa ne-a venit noua o idee,cam despre asta e vorba,eu zic ca totusi pana in prezent nu sa sters nici un link util nimanui ci doar acele linkuri de propaganda!

staric
17-07-07, 21:33
Deci primul amendament la regula de mai sus ar fi:

1. Sunt permise linkurile catre orce forum dar care sa contina un lucru util pentru toti.

Corect ?

-minus
17-07-07, 21:39
Deci primul amendament la regula de mai sus ar fi:

1. Sunt permise linkurile catre orce forum dar care sa contina un lucru util pentru toti.

Corect ?

Absolut corect!!

XVanish
18-07-07, 08:39
Deci primul amendament la regula de mai sus ar fi:

1. Sunt permise linkurile catre orce forum dar care sa contina un lucru util pentru toti.

Corect ?Absolut corect!!

Relativ... asa se pot posta link-uri spre rdi la greu... pt ce? pt motivul ca gasim acolo un "lucru util"? Sa fim seriosi... cine e interesat de acest forum posteaza aici (chiar daca este postat si pe rdi - sau altundeva) si discuta la subiect tot aici... parerea mea... s-a creat forumul asta ca o alternativa la rdi dar asta nu inseamna ca aproape toate link-urile de sateliti trebuie sa duca spre rdi... la ei pe forum exista vreun link spre noi? eu nu cred...

Deci, dupa mine ar trebui sa sune ceva de genul:

1. Sunt permise link-uri catre orice locatie (site/forum/ftp etc) care contine informatii utile si la subiect dar neconcurenta direct acestui forum.

N-am vizitat de mult rdi-ul si se poate sa ma insel... in cazul asta corectati-ma... dar tineti cont de un lucru: acest forum nu este un "subforum" al concurentei... este doar un alt forum din acelasi domeniu... tratati-l ca atare...

Sa aveti o zi frumoasa!

-minus
18-07-07, 09:39
Relativ... asa se pot posta link-uri spre rdi la greu... pt ce? pt motivul ca gasim acolo un "lucru util"? Sa fim seriosi... cine e interesat de acest forum posteaza aici (chiar daca este postat si pe rdi - sau altundeva) si discuta la subiect tot aici... parerea mea... s-a creat forumul asta ca o alternativa la rdi dar asta nu inseamna ca aproape toate link-urile de sateliti trebuie sa duca spre rdi... la ei pe forum exista vreun link spre noi? eu nu cred...

Deci, dupa mine ar trebui sa sune ceva de genul:

1. Sunt permise link-uri catre orice locatie (site/forum/ftp etc) care contine informatii utile si la subiect dar neconcurenta direct acestui forum.

N-am vizitat de mult rdi-ul si se poate sa ma insel... in cazul asta corectati-ma... dar tineti cont de un lucru: acest forum nu este un "subforum" al concurentei... este doar un alt forum din acelasi domeniu... tratati-l ca atare...

Sa aveti o zi frumoasa!

Ai spus cat se poate de bine XVANISH,eu eram prea obosit sa mai dau un raspuns elocvent,
VARIANTA CORECTA ESTE CEA SPECIFICATA DE Xvanish!!

staric
18-07-07, 16:36
1. Sunt permise link-uri catre orice locatie (site/forum/ftp etc) care contine informatii utile si la subiect dar neconcurenta direct acestui forum.

Da...e mai bine asa..sunt in totalitate de acord


... cine e interesat de acest forum posteaza aici (chiar daca este postat si pe rdi - sau altundeva) si discuta la subiect tot aici...

PARTIAL NU..asa nu merge..sau merge doar in cazul in care suntem fericiti cu cei 1200 de membri actuali...ori postam DOAR AICI... ca omul sa stie ca DOAR NOI detinem prima informatie .... ori dam linkuri daca nu suntem in stare sa o detinem


acest forum nu este un "subforum" al concurentei

STIU si fac tot posibilul sa nu fie asa... dar nici sa evit concurenta nu am de gand ... mie numi este frica de RDI si daca au informatii utile, nu vad de ce nu leam da ca link ( la urma urmei majoritatea din voi ati pus umarul la crearea RDI) ...iar cei ce cred ca daca ne prefacem ca nu exista se inseala amarnic ...exista si sunt inca TARI ... dar asta nu e o problema - NOI VOF FI CEI TARI ...doar daca evitam greselile lor


la ei pe forum exista vreun link spre noi? eu nu cred...

..daca ei sunt porci...trebuie si eu sa fiu porc (proverb).Cea mai mare publicitatea forumului nostru sunt ******** de pe RDI....eu de ce asi repeta aceasta prostie ....

P.S.

Eu am incepun pe acest forum de la 60 de membri....chear credeti ca ma opresc la 1200 ... eu nu cred ...dar nici nu voi tacea cand ceva numi place ( de exemplu in inie si iulie am avut membri inscrisi cat in toata luna mai...insemna ca exista probleme ) ....

-minus
18-07-07, 16:51
Da...e mai bine asa..sunt in totalitate de acord



PARTIAL NU..asa nu merge..sau merge doar in cazul in care suntem fericiti cu cei 1200 de membri actuali...ori postam DOAR AICI... ca omul sa stie ca DOAR NOI detinem prima informatie .... ori dam linkuri daca nu suntem in stare sa o detinem



STIU si fac tot posibilul sa nu fie asa... dar nici sa evit concurenta nu am de gand ... mie numi este frica de RDI si daca au informatii utile, nu vad de ce nu leam da ca link ( la urma urmei majoritatea din voi ati pus umarul la crearea RDI) ...iar cei ce cred ca daca ne prefacem ca nu exista se inseala amarnic ...exista si sunt inca TARI ... dar asta nu e o problema - NOI VOF FI CEI TARI ...doar daca evitam greselile lor


..daca ei sunt porci...trebuie si eu sa fiu porc (proverb).Cea mai mare publicitatea forumului nostru sunt ******** de pe RDI....eu de ce asi repeta aceasta prostie ....

P.S.

Eu am incepun pe acest forum de la 60 de membri....chear credeti ca ma opresc la 1200 ... eu nu cred ...dar nici nu voi tacea cand ceva numi place ( de exemplu in inie si iulie am avut membri inscrisi cat in toata luna mai...insemna ca exista probleme ) ....

La acest ultim punct iti dau dreptate,sunt putini inscrisi in aceste luni,dar....? ti-ai pus problema DE CE? lumea este in concediu,sau sta foarte mult la terase,distractii in aer liber,ca si mine de altfel,eu daca nu as fi obligat sa folosesc pc-ul din cauza muncii fi sigur ca luam si eu o pauza!!

XVanish
18-07-07, 18:48
Nu am nici o treaba cu rdi-ul... sa nu fiu inteles gresit... iar daca sunt chestii utile sa se posteze link-uri spre rdi ca nu-i mare scofala... concurenta e buna oriunde... dar... cand vad link-uri spre rdi cu discutii de scandal, sau "uite ce fraier e ala de pe rdi, sau uite ce a zis ala pe rdi" asta deja nu-mi mai convine...

Iar cand mai si aud povesti de genul "ce mah... de aia de pe sateliti zici? da-i in **** ca is fraieri..." atunci dc as accepta link-uri spre ei? cand or sti sa-si vada de forumul lor si nu de al nostru si or sti sa-si respecte competitia si sa-si respecte membrii atunci da... tot respectul... dar pana atunci mai este...

Postati link-uri spre oricine, dar nu cu "subintelesuri" sau cu scopuri care dauneaza acestui forum... cam asta am vrut sa zic prin "concurenta directa"...




... cine e interesat de acest forum posteaza aici (chiar daca este postat si pe rdi - sau altundeva) si discuta la subiect tot aici...
PARTIAL NU..asa nu merge..sau merge doar in cazul in care suntem fericiti cu cei 1200 de membri actuali...ori postam DOAR AICI... ca omul sa stie ca DOAR NOI detinem prima informatie .... ori dam linkuri daca nu suntem in stare sa o detinem
Ce sa zic... sa posteze pe rdi pana rezista... cand or realiza ca n-au cu cine si ca posteaza aproape degeaba atunci fii tu sigur ca or incepe sa posteze la noi prima data informatia... pentru ca o sa vada ca suntem seriosi, ne vedem de treaba si nu ne legam aiurea de membrii nostrii doar ca sa protejam cateva DTH-uri... incet incet o sa vina singuri... nu ne trebuie la noi reclama ascunsa pe rdi... sau continuarea discutiilor de pe rdi la noi ca sa atragem membrii... sa fim seriosi...

Iar la faza ca ai facut referire la cei 1200 de membrii ai nostrii... ai vrea sa ai, dau exemplu, 80.000 de membri din care sa ai 1000 activi sau sa ai 1000 de membrii care sa fie majoritatea activi? cati membri crezi ca sunt activi acum pe rdi? avantajul lor e ca au un forum vechi si e normal ca in timp sa aibe multi useri... multi sunt si straini care intra din cand in cand... nu intra si la noi pt simplul fapt ca nu au auzit inca de noi... dar asta se v-a schimba cu timpul...

Nu stiu daca m-am facut destul de bine inteles... oricum e doar parerea mea... decizia finala referitor la reguli nu-mi apartine...

Have fun !

laleauaneagra
18-07-07, 19:32
e de auzit au auzit dar sant catva smecheri pe acolo care se cred ca au inventat axa orbitala decat cu raspunsuri mistocare mai bine nu uite noi suntem peste 1000 de useri si nu cu cei de pe rdi.acolo sant multi fraieri care au anumite interese si nu ma intereseaza persoana lor cum nici pe ei nu-i interesez chiar daca alti sant la o aruncatura de bat de mine dar cum mai spuneam mie imi place omu sa fie om nu maimuta as avea multe de spus pe tema asta dar nu am timpul lui EMINESCU sa scriu poezi dar va dati si voi seama si de ce sa nu o spunem tare NU DATI LINKURI CATRE RDI

staric
18-07-07, 20:27
Ma doare in cur ( http://dexonline.ro/search.php?cuv=cur) de RDI....

Am vrut sa semnalizezi niste probleme mici care apar la noi.
Am crezut si cred ca e timpul sa schimbam acele "Reguli minime" cu reguli mult mai detaliate ... ca la stergerea sau editarea unui post sa poti scrie si numarul regulei incalcate, si avertismentul sau pedeapsa ce se cuvine pentru aceasta incalcare ... ca rezultat, sper, ca nu vom mai avea neintelegeri ...

-minus
18-07-07, 20:36
Ma doare in cur ( http://dexonline.ro/search.php?cuv=cur) de RDI....

Am vrut sa semnalizezi niste probleme mici care apar la noi.
Am crezut si cred ca e timpul sa schimbam acele "Reguli minime" cu reguli mult mai detaliate ... ca la stergerea sau editarea unui post sa poti scrie si numarul regulei incalcate, si avertismentul sau pedeapsa ce se cuvine pentru aceasta incalcare ... ca rezultat, sper, ca nu vom mai avea neintelegeri ...

Super esti tare,chiar simteam nevoia sa ma mai deconectez,apropo de ce nu faci niste sugestii-propuneri pentru modificari de regulament? le vede si Video si va avea si el cuvantul de final ca doar este admin nu?

laleauaneagra
18-07-07, 21:35
hmmm presimt ca rad unii de noi

XVanish
18-07-07, 22:42
Ma doare in cur ( http://dexonline.ro/search.php?cuv=cur) de RDI....

Am vrut sa semnalizezi niste probleme mici care apar la noi.
Am crezut si cred ca e timpul sa schimbam acele "Reguli minime" cu reguli mult mai detaliate ... ca la stergerea sau editarea unui post sa poti scrie si numarul regulei incalcate, si avertismentul sau pedeapsa ce se cuvine pentru aceasta incalcare ... ca rezultat, sper, ca nu vom mai avea neintelegeri ...

Relax ca n-am eu nici o treaba... am vazut ca vreti sa modificati regula aia si m-am dat cu parerea... restul afirmatiilor mele sunt doar pareri personale referitoare la link-urile postate in ultima vreme...

Nu acuz pe nimeni nimic! Trebuie sa avem ochii deschisi, atata tot! In rest, din partea mea, atata timp cat nu afecteaza forumul si se incadreaza in limitele bunului simt pot posta ce vor... binenteles la sectiunile cuvenite :D

Faza cu DEX-ul e tare de tot :ok:

@laleaua: dupa cum spui se pot povesti multe pe tema asta... doar ca nu e locul si nici nu-si au rostul aici... vad ca tu esti mult mai radical ca si mine :D lasa-i sa posteze atata timp cat se incadreaza in.... pff am scris mai sus in celalalt post... nu mai scriu iar :D

Movie time, sa aveti o seara frumoasa!

laleauaneagra
18-07-07, 22:50
Relax ca n-am eu nici o treaba... am vazut ca vreti sa modificati regula aia si m-am dat cu parerea... restul afirmatiilor mele sunt doar pareri personale referitoare la link-urile postate in ultima vreme...

Nu acuz pe nimeni nimic! Trebuie sa avem ochii deschisi, atata tot! In rest, din partea mea, atata timp cat nu afecteaza forumul si se incadreaza in limitele bunului simt pot posta ce vor... binenteles la sectiunile cuvenite :D

Faza cu DEX-ul e tare de tot :ok:

@laleaua: dupa cum spui se pot povesti multe pe tema asta... doar ca nu e locul si nici nu-si au rostul aici... vad ca tu esti mult mai radical ca si mine :D lasa-i sa posteze atata timp cat se incadreaza in.... pff am scris mai sus in celalalt post... nu mai scriu iar :D

Movie time, sa aveti o seara frumoasa!





mooo ce dracu si sa incheiem in stil de CARAGIALE moo cred ca unii stiti cine e,sper ca nu ai naghirleaua langa tine ca in rest numa de bine si eu zic sa continuam in privat treaba asta ptr ca o consider o problema privata a noastra a moderatorilor.na ca am ziso si pe asta

Einstein
19-07-07, 07:33
Fratilor...mie teama ca intro zi tpicul meu va arata doar
**************************************************
Sa lamuresc problema:
Pentru ca acest forum sa existe, cativa oameni (nu dau nume si ii rog sa nu se supere) au depus efort, timp, bani...
Nu este corect ca cineva sa vina acum si sa zica: "Baieti, am si eu o familie! Veniti la mine! Aveti adresa aici: www.forum...."
Nu acceptam ca cineva "sa isi vanda painea in brutaria noastra".
Asta inseamna ca acceptam link-uri catre alte forumuri de profil, dar acele forumuri sa nu fie create de cateva zile si cu 10-20... de useri.
Pentru ca s-a adus vorba de rdi, nimeni nu a blocat vreun post care continea link la rdi. Eu il consider un forum cu izuri tendentioase si incorsetat in interesele materiale ale lui Fanta si inca cativa... Au ajuns pana la a pune cuvantul "sateliti" in lista cuvintelor banate. Un forum dedicat receptiei satelit sa aiba blocat cuvantul "satelit"? Asta nu inseamna ca nu ii respect pe ceilalti useri de acolo. Din contra ii apreciez... Rdi este un forum care datorita unor oameni de caracter merita atentie...
Deci, aici pe RSP, vor fi acceptate linkuri si semnaturi care duc la forumuri romanesti ce contin info serioase, chiar daca intr-un fel acele forumuri ne sunt "concurente".
NU SUNTEM IN CONCURENTA CU NIMENI!!!

laleauaneagra
19-07-07, 17:26
postez aici ptr ca nu vreau sa deschid o alta discutie si fac un pic referire la rdi deci safetron a facut la sectiunea forum general o cerere referitor la o emisiune de pe etno aceasi cerere e si pe rdi dar nu asta e problema ci faptul ca acolo sa percutat la minut iar aici nu sa dat nici un reply pana a fost sters topicu daca ma insel imi cer scuze dar ce dracu sa inteleg de aici ca santem diferiti ca ne lipseste unitatea ca avem doar interese personale hmmm ma face sa cred ca asta e o dovada ca nu vom ajunge la un nivel pe care eu il visez

ps topicul a fost sters la cerinta lui safetron si se referea la inregistrarea unei emisiuni dar noi nam fost in stare sa facem lucru asta si mai vb de concurenta

-minus
19-07-07, 18:36
postez aici ptr ca nu vreau sa deschid o alta discutie si fac un pic referire la rdi deci safetron a facut la sectiunea forum general o cerere referitor la o emisiune de pe etno aceasi cerere e si pe rdi dar nu asta e problema ci faptul ca acolo sa percutat la minut iar aici nu sa dat nici un reply pana a fost sters topicu daca ma insel imi cer scuze dar ce dracu sa inteleg de aici ca santem diferiti ca ne lipseste unitatea ca avem doar interese personale hmmm ma face sa cred ca asta e o dovada ca nu vom ajunge la un nivel pe care eu il visez

ps topicul a fost sters la cerinta lui safetron si se referea la inregistrarea unei emisiuni dar noi nam fost in stare sa facem lucru asta si mai vb de concurenta

Aici gresesti!! Safetron1 a primit inregistrarea de pe alt forum decat rdi si mi-a cerut sa sterg topicul deoarece nu mai era de actualitate.deci noua nu ne lipseste nimic suntem la zi cu key cu tot ce e nou despre sateliti etc,uneori suntem primii care postam aceste noutati si celelalte forumuri prin membrii sai ce sunt logati pe mai multe forumuri le preiau de la noi si le posteaza acolo,ASTA DA NERUSINARE!!! pentru ca ar fi fost frumos sa indice si provenienta stirii,dar asa sunt unii se dau mari..... dar nu sunt decat niste musculite care baziie incet incercand sa se faca remarcate!

laleauaneagra
19-07-07, 19:30
am inteles dar ma doare ca din atatea nu sa gasit nimeni sa zica da moo stai pe aproape ca incercam


ca offtopic sa stearga cineva posturile lui don pedro ca sa intins pe tot forumu

claudiu
19-07-07, 22:23
@laleauaneagra
problema e ca multi sint ocupati cu munca si au foarte putin timp liber. Nu cred ca daca vreun user de pe acest ar fi fost sigur ca poate sa inregistreze emisiunea nu ar fi facut-o.
Acum vreun an si jumatate ,poate chiar mai bine a mai facut cineva un apel pe rdi, sa-i inregistreze cine poate un documentar si s-au umflat in pene vreo 8 useri ca ii inregistreaza documentarul. La 10 zile dupa difuzarea documentarului nu stiau care mai de care cum sa o dea cotita,ca nu inregistrasera nimic. Acolo se posteaza de dragul de a posta,de a se da importanti cu ce au, sau ce stiu.
Nu are rost sa faci comparatie cu forumul suferinzilor.

-minus
19-07-07, 23:06
@laleauaneagra
problema e ca multi sint ocupati cu munca si au foarte putin timp liber. Nu cred ca daca vreun user de pe acest ar fi fost sigur ca poate sa inregistreze emisiunea nu ar fi facut-o.
Acum vreun an si jumatate ,poate chiar mai bine a mai facut cineva un apel pe rdi, sa-i inregistreze cine poate un documentar si s-au umflat in pene vreo 8 useri ca ii inregistreaza documentarul. La 10 zile dupa difuzarea documentarului nu stiau care mai de care cum sa o dea cotita,ca nu inregistrasera nimic. Acolo se posteaza de dragul de a posta,de a se da importanti cu ce au, sau ce stiu.
Nu are rost sa faci comparatie cu forumul suferinzilor.

Bine spus!!

zmeura
20-07-07, 11:38
E vara si lumea daca nu munceste e plecata in concediu.
Nu are rost sa ne tot comparam cu RDI-ul,si nu trebuie sa-i vedem tot timpul ca pe o concurenta,sa nu uitam ca despre sateliti se mai discuta si pe alte forumuri si au mai fost incercari de infintare a unor forumuri libere,dar asta pare cea mai reusita.Aici se pot posta unele lucruri care in alte parti nu vor apare niciodata.Asta e singurul forum romanesc unde se poate discuta fara restrictii si unde nu e plin de barfe si aberatii.E bine sa ramana asa pentru a nu atrage "mustele" care posteaza doar de dragul de a posta.
Inca suntem putini,dar eu zic ca e mai bine asa.Imi pare rau ca personal nu am mai avut timp in ultimele 2 luni,dar din octombrie incolo intru din nou la hibernare si cred ca sunt multi in situatia mea.
PS:Daca vor fi link-uri catre RDI nu vad nici o problema,importanta e informatia si faptul ca acel link sa nu duca catre topicuri cu scandaluri.La fel si catre alte forumuri satelitare cu vechime.Parerea mea,hac(e de la cola).Bafta.